Ana sayfa Borç Sorgulamaları ASKİ Borç Ödeme

ASKİ Borç Ödeme

0
PAYLAŞ

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi kısaltılmış adı ile ASKİ Ankara ilimizde ikamet eden vatandaşlarımızın evlerine kullandıkları su ihtiyaçlarını karşılamaları için kurulmuş olan bir kurumdur. Bu kurum diğer illerde de farklı isimler ile adlandırılmaktadır. ASKİ Ankara Büyükşehir Belediyesine ait bir kurumdur. ASKİ su hizmetlerinin yanı sıra su ile alakalı tüm hizmetlerden de mesuldür. Su kesintilerinden ve alt yapı ile alakalı sorulardan da sorumlu olan ASKİ bu işlemlerin tadilatı ile de ilgilenen bir kurumdur. Tüm Ankara ilinin su işleri ilgilenen bir kurum olarak kendi internet web sitesi üzerinden borç sorgulama işlemleri hizmeti de vermektedir. sizlere bu yazımız içinde ASKİ borç ödeme üzerine birçok ipuçları vereceğiz.

ASKİ Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda gelişen teknoloji göz önünde bulundurularak vatandaşlarımız tüm resmi işlemlerini internet üzerinden yapmaya başlamıştır. Bu işlemlerden birisi de ASKİ borç ödeme olarak bilinmektedir. İnternet teknolojilerinin artması sayesinde vatandaşlar kurumlar önünde uzun kuyruklar oluşturmadan tüm ödeme ve sorgulama işlemlerini internet üzerinden online olarak yapabilmektedir. Bu işlemler oldukça geniş bir alana yayılmış olup, bir çok devlet kurum ve kuruluşu bu hizmeti kendi web sitesi üzerinden vermektedir. Eskiden beri vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdukları devlet kurumlarında artık kuyruk oluşturmadan tüm işlemlerini internet sitelerinden yapabilmektedirler.

 

ASKİ bir devlet kurumu olarak internet teknolojisinden tüm kurum fatura sorgulama işlemlerini ve ödemelerinin yapılmasını hizmetini vatandaşlara sunmaktadır. Yapmanız gereken ASKİ borç ödeme işlemine başlamak için aşağıda vermiş olduğumuz kurum linkine tıklayarak ASKİ’ye ait web sitesine bağlanmaktır. İnteraktif bir şekilde yapabileceğiniz bu işlem sayesinde hiçbir zaman kaybı oluşturmadan işleminizi yapabilirsiniz.

ASKİ borç ödeme işlemlerinizi yapabilmek için birkaç tane adımı yerine getirmeniz gerekecek. Yazımızın devam kısmını okuyarak işleminize başlayabilirsiniz. Yazımızın alt kısmında bulunan linke tıkladıktan sonra aşağıda verilmiş olan görsel bu sayfa üzerinde çıkacaktır. Eğer üye değil iseniz bu sisteme üye olmalısınız. Üye olduktan sonra karşınıza çıkan ekranda size istenilen e-mail adresini ve şifrenizi eksiksiz bir şekilde sisteme girerek işleminize başlayınız.

Kayıt ol seçeneğinden üye olduktan sonra kişisel bilgileriniz istenilen sayfa üzerinden kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde giriniz. Bu kişisel bilgiler isminiz, soyisminiz, T.C kimlik numaranız ve e-mail adresiniz olacaktır. Bu bilgiler eksiksiz bir şekilde girildikten sonra kayıt ol denilerek işleminizi sonlandırmanız gerekmektedir. kayıt olduğunuzda vermiş olduğunuz e-mail adresiniz bünyesine ASKİ tarafından giriş yaparken kullanacağınız şifre yollanacaktır. Bu şifre ile ASKİ sistemine kolay bir giriş yaparak ASKİ borç ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sayfanın sol kısmında bulunan giriş yap kısmına girerek ASKİ borç ödeme işleminizi güvenli bir şekilde takip edebilirsiniz. Bu sistem üzerinden yaptığınız üyelik işlemleri için aldığınız e-mail adresine yollanmış olan şifreyi kaybetmeyiniz. Çünkü bir sonraki işlemlerde de aynı kullanıcı adını ve e-maili kullanmanız gerekecektir. Sisteme giriş yaptıktan sonra güncel faturalarınızı görebileceğiniz gibi geçmiş faturalarınızı da görüntüleyebilir ve bu sistem üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

ASKİ Borç Ödeme için TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK