Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları ASKİ Borç Sorgulama

ASKİ Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesi, tüm sektörlere fayda sağlamıştır. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte birçok işlemin internet üzerinden gerçekleştirilmesi mümkün olmuştur. İnternetin her alanda kullanılması da insanlara çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. İnsanlar bireysel ve kurumsal işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirmeye başlayarak kendilerine büyük bir zaman tasarrufu sağlamışlardır.

Teknolojinin bu kadar gelişmesi tüm kurum ve kuruluşları etkilemiştir. İnternetten yapılan işlemler hızlı ve pratik olduğu için vatandaşların bu yönde bir talebi vardır. Yanı çalışacakları kurumun internet üzerinden destek vermesi vatandaşlar için önemlidir ve tercih sebebidir. Kurumlar da buna kayıtsız kalmayarak kendilerine sanal ortamlar oluşturdular. Çünkü her kurum verdiği hizmetler doğrultusunda tercih edilmek ve itibar kazanmak ister. İnternet kullanımına geçen kurumlarda, vatandaşlar tarafından tercih edilmek ve kalıcı olmayı hedeflemektedirler.

İnterneti kullanmaya başlayan kurumlardan biri de Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’dir. ASKi internet kullanmaya başlayarak, Ankara ilinde yaşayan vatandaşlara daha iyi ve hızlı hizmet vermeyi planlamaktadır. Bu sayede vatandaşlar da işlerini evden çıkmadan kolaylıkla bilgisayar başından halledebilmektedir. İşlem yapmak bu kadar kolay olunca da vatandaşların memnuniyeti artmaktadır. Ankara’da yaşayan herkes ASKİ borç sorgulama sisteminden faydalanabilir. Bu sistem sayesinde su borcu bilgisine birkaç dakikada ulaşılabilir.

 

ASKİ Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

ASKİ’nin internet sitesi üzerinden yapılacak borç sorgulama işlemi oldukça kolaydır ve herkes tarafından rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Borç sorgulama sistemine gitmek için ilk olarak ASKİ resmi internet sitesi ziyaret edilmelidir. Bunun için de yazının sonunda bulunan linke tıklamak gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinden borç sorgulama işlemi yapmanın iki ayrı yöntemi vardır. Bu yöntemlerden ilki, sayaç numarası sayesindedir. Eğer sayaç numarası ile sorgulama yapılacaksa abone no bilgisi ve sayaç no bilgisi girilmesi gerekmektedir. Daha sonra doğrulama kodu ilgili kutucuğa girilmelidir. Son olarak da sorgula butonuna basılarak sisteme giriş yapılabilir.

İkinci yöntem ise adres kodu ile sorgulama yapmaktır. Adres kodu ile sorgulama yapılacaksa abone ne ve adres kodu boşluklara yazılmalıdır. En son olarak da doğrulama kodu girilmelidir. Sorgula butonuna tıklayarak ASKİ borç sorgulama paneline erişim sağlanacaktır.

ASKİ Borç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK