Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları ASUS Garanti Sorgulama

ASUS Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Son zamanlarda sahip olduğumuz elektronik cihazlar yüzünden hayatımıza bir takım farklılıklar girdi. Günümüzde neredeyse elektronik cihazların olmadığı bir ortam bulmak oldukça zordur. Ofislerde, evlerde kısaca her yaşam alanımızda karşımıza çıkan tüm elektronik aletler bu kadar hassas iken tüm elektronik cihazlarımızı koruyacak şekilde kullanıyor muyuz bu konu da tartışılır. Çünkü düşünüldüğü zaman bu ürünler genel olarak hassas bir yapıya sahiptir. Çizilme, Kırılma ve bozulma riskleri bu cihazların oldukça yüksektir. Fakat doğru koruma yöntemleriyle cihazlarınızın ömrünü bir miktar daha uzatabilirsiniz. Mesela telefonunuz için kaliteli koruyucu bir kap almak veya dizüstü bilgisayarınızın bataryasının kullanım süresini artırmak için işinizin olmadığı vakitlerde fişten çekmek ile cihazlarınızı koruma işlemlerinize başlayabilirsiniz. Tabii ki cihazınızı koruyabilmek için sizin alabileceğiniz ufak önemler olabilir. Fakat düşününce bu kadar koruma altına almak cihazlar için yeterli mi? Kimi zaman üretici firma tarafından kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz veya elimizde olmadan yapılan dikkatsizlikler nedeni ile ürünümüz hasara uğrayabiliyor. Bu şekilde durumlar karşısında hepimiz cihazlarımızı bir güvence altında almayı mutlaka istiyoruz. İşte bu durumda karşımıza bazı zamanlarda üretici firma bazı zamanlarda ise dağıtıcı firmalar çıkabiliyor bu firmalar birbirinden farklı seviyelerde cihazlarınıza garanti kapsamı sağlayabiliyor.

ASUS Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

ASUS garanti sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabilmektedir. Fakat aynı zamanda telefon üzerinden de almış olduğunuz ürününüzün garantisi ile ilgili bilgi almanız mümkün. ASUS garanti sorgulama işlemleri için bilgi almak istiyorsanız (0216) 524 30 00 numaralı hattı arayabilir arayabilir ve ASUS garanti sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zaman ASUS garanti sorgulama işlemleri için telefon aracılığı ile size en yakın hizmet merkezini öğrenebilirsiniz. İsterseniz ASUS garanti sorgulama işlemlerinizi rahat bir şekilde internet üzerinden yapmak istiyorsanız. Bunun için yazının sonunda sizinle paylaşmış olduğumuz linke tıklayarak ASUS garanti sorgulama işlemlerine başlayabilirsiniz.

 

ASUS garanti sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden yapabilmek istiyorsanız yazının sonunda size vermiş olduğumuz linke bir kez tıklayınız. Daha sonra ASUS hesabı oluşturmanız gerekmektedir veya google ve facebook adresiniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Kendiniz için ASUS hesabını oluşturduktan sonra E-Mail adresinize gelen aktivasyon kodu ile birlikte aktivasyonunuzu gerçekleştirebilir ve bu sayede hesabınıza ulaşınız.

Bu işlemin ardından ürün kaydı sekmesine tıklamalısınız ve ürün kaydı için karşınıza gelen ekran üzerinden sizden istenilen bilgileri sisteme giriniz. Öncelikli olarak ürününüzün seri numarasını bilmeniz mecburidir. Seri numaraları son zamanlarda çıkan elektronik cihazların üzerinde yazılıdır. Genellikle diz üstü bilgisayar veya notebook gibi ürünler için cihazın altında bulunan etiket üzerinde, telefonlar için etiketin üzerinde veya cihazın arkasında, tabletler için ise ürünün çerçevesinde bulunmaktadır. Seri numarasını bu şekilde bulamadıysanız tabletinizin veya telefonunuzun Ayarlar menüsünden Hakkında bölümüne girerek gerekli olan bilgiye ulaşabilirsiniz.

Seri numarasını sisteme girdikten sonra gereken zorunlu bilgiler; ürün adı, ürün türü, satıcının adı, ürün sahibi, satın alma tarihidir. Bu bilgileri eksiksiz bir biçimde sisteme girdikten sonra “Gönder” sekmesine tıklayarak ürün kaydınıza ulaşabilirsiniz ve bu şekilde  ASUS garanti sorgulama işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

ASUS Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK