Ana sayfa Sınavlar ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama

ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ülkemizde Açık Öğretim Fakülteleri oldukça fazla rağbet görmektedir. Örgün eğitim alamayan öğrenciler lise eğitimlerini bitirdikten sonra üniversite eğitimlerini Açık Öğretim Fakültesi bünyesinden almaktadır. Ülkemizde yaygın olarak bu sınavları düzenleyen üniversitelerden birisi olan Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi daha çok üniversite öğrencisi ve mezunu verebilmek için çalışmalarda bulunmaktadır. 50 yılı aşkın bir süreden beri sunmuş olduğu kaliteli eğitim ve öğretim ile kişiye odaklı hizmet veren bu kurum hem ulusal hem de dünyaca ünlü açık öğretim fakültelerinde uygulanan sistemlerle eğitim ve öğretim sunmaktadır. ATA AÖF olarak kendisine ait vizyonu ile uluslar arası standartlara uygun olarak eğitim ve öğretim metotlarıyla birlikte her alanda gerekli bilgi ve becerileri öğrencilerine vermektedir. ATA AÖF eğitim bünyesinde 22 önlisans ve 4 lisans programı barındırır. Bunlardan başka lisansını tamamlamak isteyen öğrenciler için Acil Yardım ve Afet Yönetimi ile Sağlık Yönetimi ve Sosyal Hizmetler lisansı tamamlama programlarını öğrencilerine sunmaktadır. ATA AÖF pek çok değişik açıdan öğrencilerine büyük kolaylıklar sunmaktadır. Okumak istedikleri ikinci üniversite için öğrenci adayları ATA AÖF tercihlerinde bulunabilirler. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi resmi web sitesi üzerinden sınav programları ve sınav sonuçlarına ulaşılır. Sınav sonuçları ve sınav bilgilerine ulaşırken Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi resmi web sitesi üzerinden üniversite ile ilgili bir çok bilgiye de ulaşabilirsiniz. Bu sistem üzerinden kolayca harç ödeme işlemlerinizi ve kayıt yenileme işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama Nasıl Yapılır?

ATA AÖF sınav sonuç bilgilerini sorgulamak istiyorsanız aşağıda vermiş olduğumuz adımları takip ederek işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Bu işlemlere başlamadan önce Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’ne ait resmi web site ziyaret edilmeli ve ardından aşağıda yer alan resmi web sitesi görüntülerinden takvim bağlantılarını tıklayabilirsiniz.

Gördüğünüz takvim iletişim bağlantısını tıkladıktan sonra o seneye ait olan internet üzerinden kayıt işlemi, başvuru, kayıt yenileme işlemleri, ders ekleme veya silme tarihleri, sınav tarihleri ve sınav merkezleri değiştirme taleplerinde bulunabilirsiniz. bu işlemlerin tarihlerini de bu sistem üzerinden kolayca öğrenebilirsiniz. Bilgilere ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki resimde bulunan öğrenci portal bilgisine tıklayınız.

Öğrenci portal bağlantısına tıkladıktan hemen sonra aşağıda yer almakta olan resimde gördüğünüz ekran karşınıza çıkacaktır. Karşınıza çıkmış olan bu ekran üzerinde sizden T.C kimlik numaranız veya kullanıcı adınız istenir. Bunları doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme girdikten sonra ATA AÖF sistemine giriş yapabilirsiniz.

Size ait olan bilgileri sisteme eksiksiz olarak girdikten sonra sınav sonuçları kısmına girebilir ve ATA AÖF sınav sonuçları sorgulama işleminizi güvenli bir şekilde tamamlamış olursunuz.

ATA AÖF Sınav Sonuçları Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK