Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Axa Dosya Sorgulama

Axa Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ulaşım faktörü insanlar adına her zaman olmazsa olmazlar arasında yer alıp, günlük hayatımızı bile devam ettirmemiz konusunda bizler için gerekli olan bir faktördür. Trafikte bazı durumlarda kendi aracımızla bazı zamanlarda da toplu taşıma araçları ile yer almaktayız. Trafikte devamlı ve güvenli bir ulaşım sağlanması açısından uyulması gereken bazı kurallar bulunur. Bu kurallara uyulmadığı zaman bazı kazalara sebebiyet veriyoruz. Bu tür durumlarda hem kendimizde hem de karşı kişiye can ve mal kaybına neden oluyoruz. Bu tür durumlarda eğer daha önceden yaptırdığınız sigortanız devreye girecektir. Çeşitli sigorta firmalarından bir tanesi olan Axa’da kaza sonrası hasar kaydı yer almaktadır. Yapılacak olan sigorta ile beraber aracınızı olası bir kazaya durumlarına karşı güvence altına almış olabilir ve böylelikle hasarları temin edebileceksiniz. Herhangi bir kaza yaşamanız esnasında ise 5 iş gününü geçirmeyecek şekilde kaza konusu ile ilgi imzalı kaza tespit tutanakları, ruhsat fotokopisi, kaza bölgesinde çekilmiş olan fotoğraflar gibi evrakları hasar dosyasını açtırmak adına sigorta firmalarına götürmeniz gerekmektedir. Dosyanız açıldıktan sonra internet aracılığı ile Axa dosya sorgulama işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Bizde bu yazımızda sizlere dosya sorgulama uygulamasını ne şekilde nasıl yapacağınız hakkında ayrıntılı bilgiler sunuyoruz, yazımızı takip edebilir ve işleminizi kısa bir zamanda tamamlayabilirsiniz.

Axa Dosya Sorgulama İşlemi İnternetten Nasıl Yapılmaktadır?

Günümüzde gerçekleştirilen pek çok online işlem gibi Axa dosya sorgulama işlemi de internet aracılığı ile oldukça basit bir şekilde uygulanmaktadır. Bu işlem Axa’ ya ait internet adresi üzerinden yapılmaktadır. Bu sayfaya kolay bir şekilde ulaşmak adına yazımızın son bölümünde yer alan bağlantı adresine tıklamanız gerekir. Linke tıkladığınız durumlarda açılacak olan ekran üzerinde öncelikle sizi tanıyalım bölümünde Axa sigortalıyım, tamirhaneyim ya da Axa Sigorta’lı tarafından hasar verilen kişi bölümlerinden hangisiyseniz onu belirtmeniz istenir. Hemen arkasından sonra yapmak istediğiniz işlemi dosya görüntüleme olarak belirtmeniz gerekir. Sizi tanıyalım bölümünde seçtiğiniz duruma göre sizden istenilmiş olan bilgiler değişmektedir, kısaca bahsetmemiz gerekiyorsa;

 

Axa Sigortalı yer alan kişiden, dosya numarası ile beraber sigortalı T.C. kimlik numarası, sigortalı vergi numarasının yanında cep telefonu istenmektedir. Bu bilgileri doğru olarak yazdıktan sonra harfler ve sayılardan oluşabilen güvenlik kodunu da girmiş yaparak ‘şifre ise’ yazılı kutucuk üzerine gitmeniz gerekir.

Tamirhane olarak işlem gerçekleştirmek içinse, dosya numarası ile beraber tamirhane T.C. kimlik numarası, bulunan tamirhanenin vergi numarası ve yine cep telefonu numarası istenir. Bu bilgileri doldurduktan sonra güvenlik kodunu yazarak ‘şifre iste’  butonun bölümüne tıklanmalıdır.

Axa Sigortalı tarafından hasar alan kişi olmanız durumunda eğer sizlerden de dosya numarası, karşı kişinin ise T.C. kimlik numarası, vergi kimlik numarası istenmektedir. Bu bilgilerin arkasından güvenlik kodlarını da doğru bir şekilde yazıldıktan sonra ‘şifre iste’ yazılı kutucuğun üzerine tıklanması gerekir.

Bu sayede hangi şekilde yer alırsa alsın pratik olarak Axa dosya sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi hasar dosyasının açılıp açılmamış olmasıdır, dosyanız açılmış durumda ise şifresiz olarak sorgulama işleminizi kolayca tamamlayabilirsiniz.

Axa Dosya Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK