Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Axa Hasar Sorgulama

Axa Hasar Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ülkemizdeki trafik kazaları, birçok sebepten dolayı artmakta can ve mal kaybına sebep olmaktadır. Kazalar sonucunda meydana gelen maddi kayıplar, araç sahiplerini zor durumda bırakmaktadır. Sürücüler kendilerini bu durumdan kurtarabilmesi için, sahip oldukları araçlarını sigortalı yapmaları gerekmektedir. Ülkemizdeki kaza oranlarının artması sebebiyle de, sigortacılık şirketleri kurulmuş, Axa Sigorta şirketi de kendi alanı içerisinde en çok tercih edilen ve kaliteli olan sigortacılık şirketlerinden biridir. 1916 yılında kurulan Axa Sigortacılık, kaliteli hizmetinden ötürü çokça tercih edilmekte ve yaklaşık olarak 50 milyon sürücüye hizmet vermektedir. Axa sigorta şirketi, müşterilerine daha kaliteli bir hizmet verebilmek adına, gerekli bütün çalışmaları yapmaktadır. Axa Sigortacılık şirketinin diğer şirketlerden farkı, kurumsal kimliğidir. Herhangi bir sigorta şirketiyle anlaşmanız bulunmuyorsa, kamet ettiğiniz adrese en yakın Axa Sigortacılık şubesiyle görüşme sağlayabilir ve tarafınıza iletilen imkânlardan faydalanabilirsiniz. Sigortacılık faaliyetleri genel itibariyle aynı sistem üzerinde işlemektedir. Olası bir kaza durumu yaşadığınızda, daha önce yaptırmış olduğunuz sigortalı aracınız için, bir dosya açılmaktadır. Bu dosya içerisinde, sigorta şirketine ait hangi uzmanın ilgilendiği, nasıl işlemlerin gerçekleştiği ya gerçekleşeceği, yaşanılan kazanın poliçe kapsamında olup olmayacağı ve buna benzer bilgilerin yer alacağı dosyadır. Axa Sigortacılığın müşterilerine sunmuş olduğu online işlemler merkezine girerek, hiçbir şubeye gitmenize bile gerek kalmadan, dosyanızı takip edebilirsiniz. İnternet üzerinde yayında olan bu sistem ile müşteri memnuniyetini artıran Axa sigortacılık, her geçen gün sistemini yenilemekte ve kaliteli bir alt yapı oluşturmaktadır. Bu hizmetlerin yanı sıra, kaza sonrası sorgulama işlemini de yapabilirsiniz. Bu işlemlerin nasıl gerçekleştirildiği ile ilgili detaylı bilgili alt kısımda ileteceğiz. Sizler de bu bilgilerden faydalanarak, Axa hasar sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Axa Hasar Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta hizmeti sağlayan bazı firmalar, online işlemler merkezi olmadığı için müşterileri saatlerce sıra beklemekte ve çoğu müşteriler işlemini tamamlayamadan bir sonraki güne kalmaktadırlar. Axa Sigortacılık şirketi ise, müşterilerine sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde, Axa sigorta şubelerine bile gitmeye gerek kalmadan bütün işlemlerini internet ortamı üzerinden gerçekleştirebilmektedirler. Axa Sigorta müşterisinin, sigortalı ürünüyle ilgili bir hasar olma durumunda, müşterilerin Axa Sigorta çağrı merkezini arayarak, görüşme yapacağı müşteri temsilcisine oluşan hasarla ilgili ihbarda bulunması gerekir. Bu işlemin yasal süresi ise, 5 iş günü olarak belirlenmiştir. Bu süre zarfında belirtilmeyen hasar kayıtlarına, sigortacılık şirketleri müdahale edemeyip karşılayamayabilirler. Belirtilen süre zarfı içerisinde, hasar durumuyla ilgili olarak bir dosya açılmakta ve numaralandırılmaktadır. Bu numara, hasar dosyanızla ilgilenen uzman kişi tarafından sizlere iletilmektedir. Tarafınıza iletilen dosya numarası sayesinde, Axa sigortacılığın siz müşterilerine sunmuş olduğu online işlemler merkezine girerek, dosya numaranız ile hasar kaydınızın takibini yapabilirsiniz. Kaza sonrası durumlar için ise, şifrede belirlenmekte ve sizlere iletilmektedir. İşlemlerin tamamlanmasına kadar geçen süre içerisinde, şifreyi kaybetmemelisiniz. Aksi durum olduğunda online işlemler üzerinden herhangi bir işlem yapamayacaksınız.

 

Axa Sigortacılık şirketinin sunmuş olduğu online işlemler üzerinden takip işlemini yapabilmek için, öncelikle www.axasigorta.com.tr internet adresine giriş yapmalısınız. Bu adres üzerinden giriş işlemi başarısız olduysa, sayfanın alt bölümünde yer alan bağlantı linkine tıklayabilirsiniz. Sayfaya erişim sağladıktan sonra sağ üst kısımda bir buton bulunmaktadır. Bu buton online işlemler menüsüne ulaşmamızı sağlayan butondur ve bu butona tıklayalım. Karşınıza bazı seçenekler gelecektir. Bu seçenekler; Bireysel, Kurumsal, İş Ortakları şeklindedir. Bu seçeneklerden size uygun olanı seçiniz. Yeni açılan sayfada “Online Hasar İşlemleri” seçeneğine tıklayınız ve ekrana gelen Axa Sigorta hasar işlemleri bağlığı altındaki bütün boş yerlere uygun bilgiler gelecek şekilde doldurunuz.

Bu boşluklarla ilgili olarak, ilk satırda sizi tanımlamaya yönelik bilgi istenmektedir ve bu kısımdan uygun olanı işaretleyiniz. Bir sonraki satırda, yapmak istediğiniz işlemin hangisi olduğu sorulmaktadır ve yine size uygun olanı işaretleyiniz. Sonraki satırlarda ise, sizlere ait bilgiler istenmektedir. TC Kimlik Numarası, vergi numarası, poliçe numarası gibi bilgiler istenecektir. Bu bilgileri de doldurduktan sonra “Şifre İste” butonuna basınız.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Aracınızla ilgili yapılan ütün gelişmeleri bu sistem üzerinden takip edebilirsiniz. Olası bir problem durumlarında uzman kişilere bilgi vermek için, çağrı merkezimiz arayarak talebinizi iletebilirsiniz. Çağrı merkezimize ulaşabilmek için, 0850 250 99 99 numaralı telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Axa Hasar Sorgulama yapmak için TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK