Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Axa Sigorta, finansal kaynakları tam anlamı ile koruma ve fon yönetimi işlerinde dünyada ileri gelen sigorta firmalarından bir tanesidir. Axa Sigorta temelde müşterilerinin farklı konulardaki gereksinimlerini karşılamak için ‘Finansal Koruma’ alanındaki faaliyetleri ile beraber sigorta, kişisel koruma, birikim ya da gayrimenkul planlama gibi diğer sigorta firmalarının ilgilendikleri alanların dışındaki konularda da hizmet sunabilmektedir. Bu da firmayı dünyada öncü sigorta şirketi konumuna getirmektedir. Meydana gelebilecek trafik kazaları sonrasında trafik sigortaları kapsamı içerisinde yer alan kasko poliçeleri devreye girmektedir. Araç sigortanızı ve daha farklı pek çok konu içerisinde Axa Sigorta güvencesi ile anında sigortalayabilirsiniz. Sigortalama talebinde bulunduğunuz şey ile ilgili yer alan hasar meydana gelmesi sırasında ise Axa Sigorta’dan kasko hizmeti alabilmek için gerekli bulunan belgelerin içerisinde yer aldığı bir Axa Sigorta hasar dosyası oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturmak istediğiniz hasar dosyası ile ilgili tüm takip işlemleri konusunda da Axa Sigorta hasar dosya sorgulama işlemi kolayca yapabilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Axa Sigorta’dan gerçekleştirdiğiniz sigorta poliçesi ile teminat alabildiğiniz şey ile ilgili, poliçenizde belirtilen riskler dâhilinde hasar oluşması ihtimaline karşı hizmet aldığınız Axa Sigorta firmasının çağrı merkezine ilk 5 iş günü içinde hasar ihbarında bulunmanız gerekir. Hasar ihbarı esnasında almış olduğunuz hasar dosyası numarası ile beraber tüm arama faaliyetlerinde ve takip işlemlerinde gerekli almasından dolayı, hasar dosya numarası uygulaması bitene kadar iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerekir. Hasarın geri ödenme süresine kadar geçecek olan zaman dilimi içerisinde dosya numaranız ile berber Axa Sigorta hasar dosya sorgulama hizmetleri sırasında sizlere kolaylık sağlayacaktır. Bunun yanında internet üzerinden gerçekleştireceğiniz sorgulama işlemleri ile hasar dosyanızın takibi ve gelişmelerini sizde buradan hızlıca öğrenebileceksiniz. Axa Sigorta hasar dosya sorgulama hizmetini gerçekleştirmek için ilk olarak alt kısımda verilen linke tıklayarak internet adresine giriş yapmalısınız. Daha sonra ise aşağıda verilen resim ekrana gelmektedir.

 

Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamasına başlarken üç farklı seçenek ile kendinizi sisteme tanıtmanız gerekmektedir. Bir tanesini seçtikten sonra gerçekleştirmek istediğiniz işlemin türünü de seçmelisiniz. İsterseniz kaza sonrasında bir hasar kaydı yapabilir ya da daha önce oluşturulan hasar kaydı varsa onu kolayca sorgulayabilirsiniz. Eğer ‘axa sigortalıyım’ kısmını seçerseniz sırasıyla poliçe numarası, TC kimlik no ya da vergi kimlik numarasından bir tanesini cep telefonu numarası ile beraber son olarak güvenlik kodu da doğru bir şekilde girilmesi gerekir. Tüm bu bilgiler eksiksiz bir şekilde tamamen doldurulduktan sonra sağ alt kısımda yer alan ‘Şifre İste ‘ butonuna tıklayarak hasar kaydı veya Axa Sigorta hasar dosya sorgulama uygulamalarından herhangi bir tanesini yapabilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK