Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Axa Sigorta Hasar Sorgulama

Axa Sigorta Hasar Sorgulama

0
PAYLAŞ

AXA Sigorta Grubu, finansal koruma işinin yanında fon yönetimi konularında dünya lideri konumuna gelmiştir. Şirket A.M Best’e göre dünyanın en büyük sigorta grubu olarak açıklanmıştır. AXA Grubunun, içinde yer alan müşterilerinin her talebine geri dönüş yapabilmeyi hedeflemiş olan ‘Finansal Koruma’ konusunda faaliyetleri sigorta, kişisel koruma planları, birikim ve gayrimenkul planlama konularını kapsama almaktadır. AXA Sigorta güvencesi ile beraber teminat altına alınan varlıklarınızın bir hasarı oluştuğu zaman bu hasar AXA Sigorta tarafından giderilir. Bu hasar ihbarları ve daha sonrasında hasar işlemleri günümüzde neredeyse çok kolay ve pratik bir hale geldi. Günümüzde artık pek çok işlem gibi hasar sorgulama işlemleri de internet aracılığı ile kolayca yapılır. Hasar dosyaları meydana gelecek olan kaza durumlarında kaza sonrasında tazminat almak amacıyla oluşturulması gereken bir çeşit dosya işidir. Bu dosya içinde ise bulunması zorunlu olan belgeler, sigortalanmış ürünlerin özelliğine göre değişkenlik gösterir. Tüm hasar dosyalarında yer alan ortak özellik ise dosyanın itina ile tam teşekküllü şekilde hazırlanmış olması gerekmesidir. Bu nedenle AXA Sigorta acenteleri müşterilerine her zaman önem veren ve onlara daha iyi hizmet sunmak için oluşturulmuş kuruluşlar arasındadır. Bunun yanında hasar dosyanıza ait gelişmeleri takip etmek amacıyla da online internet adresi üzerinden hasar dosya sorgulama imkanı sunabilmektedir. Axa Sigorta hasar sorgulama uygulamasını internet üzerinden çok daha pratik ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle sizlere bu yazımız içerisinde Axa Sigorta hasar dosya sorgulama hizmetinin nasıl yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgiler vermeye çalıştık. Verilen bu bilgiler ile beraber AXA Sigorta hasar sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

AXA Sigorta güvencesi ile beraber teminat altına almış olduğunuz varlıklarınızla ilgili yer alan hasarlarda hasar ihbarında bulunmanız bu konuda büyük bir önem taşımaktadır. Kaza meydana geldiği zaman 5 gün içerisinde hasar ihbarında bulunmanız gerekir. Bu işlem ile AXA Sigorta yetkilileri anında duruma müdahale etmekte ve hasarın giderilmesine kolaylıkla sağlayacaklardır. Daha sonra da sizin hasar dosyasını takip edebilmeniz adına kontrol edebilmeniz için adınıza bir hasar dosyası açılmaktadır. Bu hasar dosyasını AXA Sigorta hasar sorgulama uygulaması sonucunda yapabilirsiniz. AXA Sigorta hasar sorgulama hizmetini AXA Sigortanın internet adresi üzerinden kısa sürede yapabiliyorsunuz. Bu nedenle aşağıda verilmiş olan linke tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız. Ardından karşınıza alt bölümde verilen görüntü gelmektedir.

 

Bu resimde de yer aldığı gibi Axa Sigorta hasar sorgulama hizmetlerine başlarken 3 farklı seçenek ile sorgulamaya gerçekleştirebilirsiniz. Bir tanesini seçtikten sonra gerçekleştirmek istediğiniz işlemin türünü de seçmelisiniz. Eğer dilerseniz kaza sonrasında bir hasar kaydı oluşturabilir veya daha önce yapılan bir hasar kaydı var ise onu da anında sorgulayabilirsiniz. Eğer ‘axa sigortalıyım’ kısmını seçerseniz poliçe numarası ile beraber TC kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası üzerinden herhangi birini, cep telefonu numarası ve güvenlik kod işini de doğru bir şekilde girmeniz gerekir. Tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulduktan sonra sağ alt köşede yer alan ‘Şifre İste ‘ butonuna tıklayarak hasar kaydı veya Axa Sigorta hasar sorgulama uygulamasından herhangi birini hemen yapabilirsiniz.

Axa Sigorta Hasar Sorgulama İşlemi Yapmak İçin  TIKLAYINIZ!

Axa Sigorta Online İnternet Sitesine Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK