Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Aydın Aski Su Fatura Sorgulama

Aydın Aski Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknoloji, gün geçtikçe hız kesmeden gelişmektedir. Bununla doğru orantılı olarak da internet kullanımı da çok yaygınlaştı. İnternet kullanımının yaygınlaşması, bütün sektörleri etkiledi. Sektörler arası rekabeti arttırdı. Bu rekabet yarışında, vatandaşlara daha iyi hizmet vermek en önemli unsur haline geldi. Hizmet yoksa talep de olmayacağı için tercih edilmek istenen kurumlar, hem gerçekte hem de sanalda var olmak durumundalar.

İnternet dünyası, oldukça büyük bir güce sahiptir. Günümüzde tüm işler internet üzerinden halledilmektedir. İnsanlar zamanının kıymetini bildiği için, internet üzerinden birçok işlemi yapmaya başladılar. Böylelikle zaman tasarrufu yapmak çok daha kolay bir hal aldı.

İnsanların en çok kullandığı kaynaklardan birisi sudur. Su oldukça önemli ve yokluğu başka bir şey ile doldurulamayacak bir maddedir. Su olmadığı günler hayat durma noktasına gelir çünkü yaşamın her alanında su olması gerekmektedir. Evlerde ve iş yerlerinde kullanılan su, su saatlerine kaydedilmektedir. Daha sonra bu su saatleri yardımıyla ödenmesi gereken su faturası belirlenir. Su faturası ile ilgili tüm işlemler belediye tarafından yapılmaktadır.

 

Artık belediyeler de internet ortamına giriş yaptılar. Böylelikle vatandaşlarının da memnuniyetleri ve güvenleri arttı. Belediyeler internet sitesi üzerinden fatura sorgulama hizmeti vermektedir. Bu belediyelerden biri olan Aydın Belediyesi, internet sitesi üzerinden borç sorgulamak dışında kaçak ihbarı, fatura itirazı, fatura ödeme gibi işlemlerin yapılmasına da imkan vermektedir. Aydın ASKİ Su Fatura Sorgulama sistemi sayesinde evden çıkma derdi olmadan, birkaç dakika içerisinde su faturası işlemleri yapılabilmektedir.

Aydın ASKİ Su Fatura Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Aydın ASKİ ile su faturası sorgulaması yapmak için ilk olarak resmi internet sitesi adres çubuğuna yazılmalıdır. Ancak daha kolay bir yöntem ile bu yazının sonunda yer alan linke tıklayarak da Aydın ASKİ resmi internet sitesine giriş yapılabilir. Siteden e-Belediye tıklanmalıdır.

Buradan da borç sorgula ve öde seçenekleri seçilmelidir. Ancak bu sitede sorgulama yapılması için siteye üyelik gerekmektedir. Üyeliği olan vatandaşlar T.C. Kimlik no ve şifresi ile giriş yapabilir. Yeni üye olmak isteyenler de yine bu siteden kolayca üye olup, daha sonra istedikleri işlemleri yapabilirler.

Aydın ASKİ Su Fatura Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK