Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Balık Burcu Özellikleri Sorgulama

Balık Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Burçlar dünyasına ait olan burçların başında şüphesiz en temiz kalpli ve en duygusal burç balık burcu olarak sayılabilir. Balık burcunda olan bir insanın fiziksel olarak en fazla dikkat çeken özelliği gözleridir. Balık burcunda olan kişiler genel olarak anlamlı iri gözlere sahip olurlar. Genel olarak saç tipleri dalgalıdır. Bu burcun hem kadınları hem erkekleri orta boyda olurlar. Balık burcu insanları çevresindeki kişilere karşı son derece hassas ve koruyucu bir tutum sergiler. Balık insanları son derece duygusal ve hassas insanlardır. Daha olmamış bir olayın olma ihtimalinden dolayı bile onları gözyaşlarına boğulmuş olarak görebilirsiniz. Karşınızdaki insan balık burcu insanı ise birinci olarak bilmeniz gereken karşınızdaki insanın çok kırılgan ve hassas bir yapıda olduğudur. Bir balık burcu ile konuşurken söylemek istediğiniz sözlerinizi iki kez hatta iki de yetmeyebilir daha fazla düşünmeniz sizin yararınıza olur. Aksi takdirde ne olduğunu anlamadan kendinizi onu teselli ederken bulabilir, neden dolayı bir balığın kırıldığını bile anlamayabilirsiniz. Aslına bakarsanız balık burcunda olan kimseler için sabit bir cümle kurabilmek neredeyse imkansızdır. Balık burcu insanı olan her insan birbirinden daha farklı ve daha özel değişken niteliklere sahiptir. Balık burcu insanlarını bir kalıp içerisinde tanımlamak çok zor olur. Balık burcunda olan insanlar için genelleme yapmak ve gerekirse söylenebilecek birinci şey şüphesiz ki çok duygusal olmalarıdır. Astrolojide görüp görecek olduğunuz en duygusal burç balıktır. Balık burçları da tıpkı diğer su grubu burçlar gibi dengesiz bir yapıya sahiptirler. Her ne kadar bu özelliklerini bir diğer su grubu burcu olan yengeç burçları gibi aşikar olarak yapamasalar da balık burçları da bir an için neşeli görünürken diğer bir vakitte duygusallaşabilir.

Balık burçları her zaman geçmişine bağlı bir burçtur. Kendini tüm anılarından ve geçmiş pişmanlıklarından soyutlamaları çok zordur. Balık burcu insanı hakkında ilk gördüğünüz vakitte, sıradan sakin bir yapıya sahip olduğunu düşünmeniz muhtemeldir. Fakat bu sakin görüntüsünün altında içinde fırtınalar kopan çılgın bir ruh taşımaktadır. Balık burcunda olanlar bu farklı kişiliklerini herkese karşı göstermez, yalnızca onu gerçekte tanıyan ve o kişinin yanında rahat hissettiği insanlar balık burcu insanının bu yapısını bilirler. Para kazanma konusunda genellikle hırslıdırlar. Başkalarına ihtiyaç duymak istemezler. İdealist bir yapıları olduğu için öğretmenlik mesleğini seçmeleri muhtemeldir. Sanatsal ruhları genellikle onları müziğe  yönlendirir. Sinema sanatçısı, dansçı olabilirler fakat en fazla şairliğe yatkındırlar. Genel olarak iş hayatlarında başarılı kimselerdir.

Yönetici gezegenleri Neptün’dür. Uğurlu sayıları 7, uğurlu renkleri turkuaz. Hayal dünyası olan on ikinci evi temsil etmektedirler. Balık burçları negatif su grubuna bağlı burçlardır.  Kıymetli taşları incidir. Dişi bir burçtur. İki sembolü sinir otu olarak bilinir. Uğurlu günü Cumadır. Uğurlu hayvanları ise balıktır. Kıymetli madenleri ise Platindir. Uyumlu olan burçları ise Yengeç, Akrep, Balık burçlarıdır.

 

Balık Burcu Olumlu Özellikleri Nedir?

Şefkatli olmaları: Balık burcu insanları yeryüzünde görmüş olduğunuz en merhametli insanlardır. Bu insanlar çevrelerindeki her olaya karşı duyarlıdırlar. Onların çevresinde yardıma ihtiyacı olan bir kişi varsa bu duruma karşı kesinlikle kayıtsız kalamazlar.

Duygusallık: Balık burcunun insanı bir olaya diğer insanlardan ayrı olarak daha hassas bir bakış açısı ile bakmaktadır.

Empati yapma: Balık burçlarını asla kalp kırarken göremezsiniz. Başka kimselerin iyiliğini, kendilerinden daha çok isterler. Her zaman yardımseverdirler. Hassas ve kırılgan bir ruha sahiptirler. Bu yüzden her zaman kıran değil kırılan taraf olurlar.

Sezgileri güçlüdür: Balık burcu insanları bir konu hakkında eğer hissediyorum diyorsa o kelimenin altını her zaman çizmenizde fayda vardır. Her anlarında yoğun duygulara sahiptirler.

Sanatsal yönleri yüksektir: Hayatları boyunca hayal güçleri son derece gelişmiş olur. Balık burcunda olan kişiler için bu özellikleri çok da şaşırtıcı bir özellik olarak sayılmaz. Hayatlarını adeta sanatla iç içe yaşayarak geçirirler.

İyi niyetlidirler: Yaşamları boyunca yaşadıkları her olay karşısında her insanı iyi olarak nitelendirirler.

Uyumludurlar: Karşılaştıkları her niyette insana uyum sağlamaları kaçınılmazdır. Her zaman hoşgörü sahibi olan bir burçtur. Merhametli olmasından asla ödün vermez.

Esprilidir: Etraflarında bulunan ve sevdikleri insanları güldürmeyi severler.  Alçakgönüllülükleri her zaman ön plandadır.

Balık Burcu Olumsuz Özellikleri Nedir?

Değişkenlik gösterirler: Balık burçlarının bir dediği diğerini bazı zamanlarda tutmayabilir.

Duygularını gizli tutar: Hiçbir zaman karşılarındaki insanlara kırgın olduklarını açıkça söyleyemedikleri için daima kırılan taraf balık burcu insanı olur. Çünkü onlar insanları kırmaktansa kırılmayı her zaman tercih ederler.

Çabuk pes eder: Hayallerinden vazgeçebilmeleri için her hangi birisinin ona yapamazsın demesi yeterli olacaktır. Hemen pes ederek karalar bağlayabilirler.

Çok alıngandır: Balık burçlarına söylenilen bir söz kendisi ile ilgili olmasa bile alınganlık yapabilir. Siz daha onların neye alındığını anlayamazken onlar sizin çoğu konuda sorumsuz olduğunuz düşüncesiyle size bir kez daha alınır. Eğer karşınızda bir balık burcu varsa işiniz gerçekten zor demektir.

Karamsardır: Çoğu zamanlarında iç karartan bir ruh hali bulunur. Tüm gördüğü olayların her zaman kötü yanını görerek karamsarlığa kapılırlar. Yani bu huyları ile her zaman bardağın boş tarafını görmeye daha yatkın kişilerdir. Hayal kuramaya çalışırken bile bu yönleri ağır basar. Balık burçları için o kötü ihtimaller her zaman bir köşelerinde vardır.

İsyankârdır: Hayatları boyunca bir şeylerden mutlaka şikayetçi olurlar.

Balık Burcu Kadını Genel Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu kadınları aşırı hassastırlar. Sürekli hayal alemindedirler. Sezgileri yaşamlarının her anında güçlüdür, sanatsal yönleri kuvvetlidir; balık kadını sinema yapabilir, müzik yapabilir ve dansçı olabilir. Her anlarında duygu yüklüdürler, dokunsan ağlayacak gibi halleri meşhurdur. Her zaman yakınlarındaki insanları düşünür, onlarla ilgilenmeye çok zaman ayırdıkları için bazen kendilerini unuturlar.

Başlarına gelmiş olan tüm sıkıntıları içlerine atarlar. Tüm duygularını iç dünyalarında biriktirir. Hayal dünyaları çok fazla renklidir. Dünyayı çok fazla umursamadıkları için dünyadan bihaberdirler. Balık kadını bu yoğun duygu birikimleriyle birlikte çok güzel aşk yaşayabilirler. Aşk onlar için çok önemlidir. Hayatları boyunca tutkuludurlar. Balık burcunun kadını ile flört eden kişi bu konuda çok şanslıdır. Çünkü kadınına her istediğini rahatlıkla yaptırabilir. Fakat onların bu narin yapıları karşısında mutlaka dikkatli davranmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ters davranarak trip atmaya başlamış bir balık kadınını susturmak oldukça zordur.

Balık kadınlarını çok sık ağlarken görebilirsiniz. Diğer burç kadınlarına göre çok fazla titiz değildirler. Hayatlarındaki insanlara  her anlarında yardımcı olmaya her zaman hazır dururlar. Balık kadınlarının fikirleri bazı zamanlarda değişebilir. Çoğu zaman kararsızdırlar. Bir balık kadını, hedeflediği noktaya giderken çok emin adımlar atarak gider. Çalışmak onlar için önemlidir çalışmayı severler. Dış dünya ile hayal aleminin arasında olduklarından dolayı dikkat dağınıklıkları meşhurdur. Her zaman onu yönetecek bir erkek ister hayatında. Onun dengesini ayarlayacak insanları çevresinde ister. Balık kadınlarından çok iyi anne olabilir. Çünkü balık kadınları  ailelerine çok bağlıdırlar.

Çok şık giyinmeyi her zaman severler. Her anlarında çekicidirler. Neptün’e bağlı oldukları için idealist kadınların burcudur. Sadıktırlar. Balık kadınının en belirgin özelliklerinden biri empati kurabilmesidir. Karşı tarafın duygularını ve hislerini çözebilen, o kişinin ne istediğini bilen bir insandır. Her zaman seçici ve sahiplenicidir. Balık kadınları duygularını her zaman iç dünyalarında yaşadığı için dış dünyada yalnız kalabilme ihtimalleri yüksektir.

Genel olarak insanlar ile arasına bir duvar örerek yaşarlar. Çoğunlukla kıskanç değildir. Kıskanç olmayan burçlardan birisi de balık burcudur. İlgiye aç insanlardır. Bunun nedeni ise kendileri yakınındaki insanlara çok ilgili davrandıkları için karşı tarafın da kendilerine aynı olmasını isterler. Balık kadınları her zaman fedakardır. Kötü olan bir huyları da takıntılı olmalarıdır.

Kendilerini beğenmeyi severler. Eşitlikçidirler. Uzun süreli ilişki isteyen kişiler için balık burcu kadınları idealdir. Fakat ideal kadınlar olarak görülseler de, öyle kolay kadınlar da değildirler. Çözülmesi zordur. Bunun yanı sıra balık kadınları çok güzel kadınlardır. Hemen hemen hiçbir işte acemi değildirler yani, ağlara kolay takılmazlar.

Balık Burcu Erkeğinin Genel Özellikleri Nelerdir?

Balık burcu erkekleri genellikle hayalperesttir. Her ortama uyumlu kişilerdir. Hayatları boyunca hayatlarını dengede tutmaya çalışır. Hayal aleminden sıyrılarak hayatın amacına yönelme eğiliminde bulunurlar. Savurganlıklarını bazı zamanlarda bastırmaya çalışırlar. Aile hayatları içinde sorumluluk alabilen taraf erkek olması gerektiği zaman üzerlerine düşen görevleri harfiyen yerine getirmek isterler. Bunu da bir ölçüde becerebilirler. Balık burcu erkekleri, değişken nitelikte olduğundan dolayı tepkileri çevrelerindeki insanları şaşırtabilir. Ne yapacaklarını ve ne zaman bir şey yapacaklarını kestirmek oldukça zordur. Sakin bir yapıları bulunur. Ancak özlerine dönüldüğünde genellikle sinirli ve agresif bir yapıya sahiptirler. Ne zaman ters tepki verecekleri belli değildir. Yön duyguları ağırdır her zaman mantıklarını geri planda bırakır.

Aşk hayatları boyunca partnerine güzel duygular yaşatabilir. Çünkü balık burcunda olan erkekler her anlarında romantiktir. Kadınların bir erkek ile ilişkilerinde erkeklerden en fazla romantizm bekledikleri göz önünde bulundurulursa, balık burcu erkeği bu konuda bir kadının isteklerine sonuna kadar cevap verebilecektir. Karşı tarafı sevgiye boğarak onu sevgiye doyurabilirler. Güzel sürprizler yapabilir, duygusal, sanatsal yapıları her zaman var olduğu için karşı cinse güzel şiirler yazabilir balık burcu erkekleri. Balık burcunun erkeği bir kadına kendisini özel hissettirebilir. Çok kıskanç ve baskıcı olmazlar. Sevdiklerine karşı aşırı kısıtlama uygulamazlar. Duygu yüklü,  sevgi dolu ve tutkulu bir ilişki arayan kadınlar için adres olarak balık burcu erkeklerini tavsiye edebiliriz. Balık burcu erkekleri ailelerine çok bağlıdır. Bir tarafları her zaman hayal dünyasında kaldığından dolayı farklı tepkiler gösterebilir fakat genel olarak balık burcu erkeği ile yaşayan bir kişi mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayabilir.

Balık burcu erkekleri oldukça fazla sempatiktir. Çevresindeki insanları güldürmeyi severler ve çevrelerindeki insanlar tarafından da çok sevilirler. Her zaman dikkat toplayabilirler. Bazen yaşayacakları çıkmazlar yüzünden ruhsal bozulmaları olacaktır. Fakat hayatındaki insanlar onu tanıdıkları için onu idare etmeyi bilirler. Farklı fikirlere sahip olmayı severler, renkli kişilikleriyle maddiyata çok fazla önem vermezler. Fakat para kazanmakta çok da zorluk çekmezler. Hassas ve alıngan bir yapıları vardır. Hiç kimsenin bilmediği ve kendi içinde sakladığı bir takım duyguları vardır. Bunları hiçbir yakınına belli etmeden kendi iç dünyalarında yaşarlar. Takıntılı bir kişilikleri vardır. Hedeflerinin peşinden büyük bir azim ile giderler. Yaptıkları işleri önemserler. Bu yüzden iş hayatında her zaman başarılı kimselerdir. Başkalarına yardım etmek  için kendilerinden taviz verebilirler. Oldukça fazla titizdirler. Şık giyime önem verdikleri gibi oldukça fazla düzenlidirler. Uyumlu renkleri tercih etmek ve uyum içinde giyinmek onlar için olmazsa olmazlardan olarak görülür. Kişisel bakımlarına önem verirler. Hayatlarının her anında empati yapabilirler. İnsan ilişkileri aileleri ile de işyerlerinde de çok iyidir. Kavgacı bir ruh halleri yoktur. Çünkü neredeyse tüm balık burçları şiddete karşıdır. Fakat istisnai olarak onların damarına basıp sınırlarını zorlarsanız onları tanıyamayabilirsiniz. Genellikle yardımseverdirler. Egoları yüksektir ama başkalarını da asla küçük görerek rencide etmezler. Balık erkeklerinin hemen hemen hepsi iyi bir eş ve iyi bir baba olabilirler çünkü hayatlarının çoğunda anlayışlıdırlar.

Balık Burcunun Diğer Burçlarla İlişkisi

Balık Burcu ile Koç Burcu İlişkisi

Balık ile koç burcunun arasındaki ilişki söz konusu olduğunda hükmeden taraf her zaman koç burcu olacaktır. Bu ikilinin ilişkilerinin kontrolü daima koç burcu olan tarafın ellerinde olacak ve balık burcu olan taraf da bu durumdan çok da şikayetçi olmayacaktır. Koç burcu insanı biraz patavatsızdır ağzına geleni konuşmayı tercih eder, karşısındakileri kesinlikle eleştirmekten çekinmez. Koç burcu insanının bu eleştirel tavrı karşısında hassas su burcu olan balık burcu, bunu kaldırmakta zorlanabilir. Balık burcu hassas yapısı koç burcu tarafından gereksiz görülecek içten içe koç burcunu korumak isteyecektir. Balık burcunun savunmasız hallerinin koç burcunu etkileyeceği ve egosunu tatmin edeceğini de bu arada söyleyebiliriz. Balık burcu olan kişi ise bu sahiplenilmeden hoşlanıp kendisini koç burcuna bırakacaktır. Bu iki insan cinsellik söz konusu olduğunda uyumludurlar. Bu ikili hayatlarına dair bazı pürüzleri hallederse güzel bir birliktelik yakalayabilir.

Balık Burcu ile Boğa Burcu İlişkisi

Balık hayatının her anında ilgiye açtır. Balık burcuna göre daha katı olan boğa burcu onun bu isteğine yetişemeyebilir. Böyle düşünerek boğa burçları duygusuz balığı anlamaz diyemeyiz. Aslında boğa burçları bu dünyada balık burcu insanını anlayabilecek nadir burçlardan bir tanesidir sadece duygularını gösterebilme konusunda balık kadar başarılı sayılmazlar. Boğa burcu insanı daha çok duygularını içinde taşımayı tercih ederken balık burcu insanı duygularını dışa vuran bir yapı sergilerler. Her iki burç da ev ve aile hayatlarına düşkünlüğü ile bilinmektedir. Boğa burcu ve balık burcu insanları her anlarında merhametli ve koruyucu bir tavırla hareket etmektedirler. Sevdikleri kimseler söz konusu edildiğinde her iki burç da oldukça katı bir kimliğe bürünebilir. Birçok yönden uyumlu olan bu çift, boğa burcunun sahiplenici ve yeri geldiği zaman katı tavırlarını balık burcu kişisini kendisine adeta müptela edecektir. Fakat boğa burcunun kendisini bazı durumlarda kontrol edebilmesi gerekir balık burcunun hassas olduğunu hiçbir zaman unutmamalı. Bu iki burç insanından sorunlar giderilirse tutkulu bir birlikteliğe yelken açabilirler.

Balık Burcu ile İkizler Burcu İlişkisi

Bu iki burcun insanı pek de umut vaat etmiyor gerçeği görmek gerekirse çünkü her iki tarafta değişken yapılıdır. İkizler burcu sorumsuzluğu, Balık burcu ise hassasiyeti ve fazlasıyla alınganlığı göz önünde bulundurulursa geçimsiz bir çift olmaları kaçınılmaz. Balık burçları duygu yoğunluğu ile fazla olan bir ilişki isterken, ikizler burcunun ise bir gözü hep dışarıda kalmaktadır. İkizler burcunun insanı hayatı çok fazla ciddiye almadan her zaman hayatı akışına bırakmayı sever. Duygusallık kesinlikle bir ikizler burcuna göre değildir. İkizler burcu insanının daima huzur arayışı içinde olduğu bilinmelidir. Balık burcunda olanlar ise sürekli alınganlık yaparak deyim yerindeyse hayatlarını bir ikizler burcunun burnundan getirecektir. Balık burcu ve ikizler burcunun sağlıklı bir ilişkiye girebileceğini söylemek pek de mümkün değildir.  Bu ikili ilişki süresi zarfında fazlasıyla iki tarafta yıpranarak ve karşı tarafı da yıpratarak birlikteliklerini çürütebilir.

Balık Burcu ile Yengeç Burcu İlişkisi

Balık burcu ve yengeç burcu insanının ilişkileri aşırı duygusal ve yoğun bir ilişki çeşidi olacaktır. Fakat ilişkinin kontrolü her zaman yengeç burcunda olabilir çünkü yengeç burcu insanı balık burcu insanına göre daha baskın bir yapı sergileyebilir. Duygusal yoğunluk bu iki kişinin arasında çok yüksek seviyededir. Bu ilişki içinde yengeç burcu insanının dengesiz tutumu yüzünden ilişki esnasında entrikalarla dolu bir süreç geçirilebilir. Çünkü yengeç burcu insanı kararsız bir yapı sergileyerek tutarsız davranışlarda bulunabilir. Gerçi her iki burcun insanı da su grubu burcu olduğundan dolayı balık bu dengesizliklere genel hayatı gereği alışkın olacaktır. Bu iki burcun insanında suyun gelgitleri gibi gelgitler olabilir. Bir anını görerek ne kadar da neşeli hayat dolu dediğiniz bu insan bir müddet sonra depresyona girmiş yas tutar gibi bir yapı sergileyebilir. Bu iki burcun bu dengesizliklerine tahammül etmek oldukça fazla zordur. Fakat bu durumu daha önceden göze alırsanız hayatınızın sonuna kadar sevilmediğiniz kadar sizi sever ve asla sizi bırakmaz. İki burcun insanı da ilgi isteyen tiplerdir. Yengeç her zaman baskıcı taraf olacaktır. Bu iki burcun da duygusal olmak karakterlerdir. Birbirinin isteklerini hayatları boyunca karşılayabilirler. Çünkü bir balık burcunun düşündüğü gibi düşünür her zaman bir yengeç burcu da. Ayrıca ikisinin de duygusal ve hassas oluşu, birbirlerini üzerek kırmalarını engeller.

Balık Burcu ile Aslan Burcu İlişkisi

Karşımızda bu kadar zıtlık ancak bu iki burç için geçerlidir dediğimiz balık burcu ve aslan burcu bulunmaktadır. Aslan burçları, gezmeyi ve eğlenmeyi çok sever duygusallıktan çok uzak ve her zaman lüks peşindedirler. Balık burcunun tek istediği ise biraz ilgidir. Balık burcu, aslan burcunun karşısında tabiri caiz ise sudan çıkmış balığa döner. Balık burcu insanı aslan burcunun egoist tavırları ile mücadele etmeyi başarabilir mi başaramaz mı bilemeyiz, ama bu konuda çok zorlanacağını tahmin edebiliriz. Aslan burcu insanı gösterişli olmayı, her zaman etrafındaki insanlar tarafından sayılmayı ve hükmetmeyi çok sever. Balık burcu insanını ise kolaylıkla etkisi altına alabilir aslan burcu insanı ve dilediği gibi de yönlendirebilir. Fakat buna rağmen aslan burcu insanı bu ilişki üzerinde tatmin duygusunu yaşayamamaktadır çünkü karşısındaki insanın da aynı kendisi gibi güçlü olmasını bekler. Her zaman karşısındaki insan da güçlü olmalıdır ki o zaman karşısındaki insana karşı sağladığı üstünlüğün aslan burcu insanına göre bir anlamı olsun. Balık burcu insanı ise duygusal dünyası ve aşırı gelişmiş bir karaktere sahiptir bu yüzden aslan burcunun egoist ve kendi doğru fikirlerini, baskıcı bir tavırla kabul ettirmeye çalışan tutumu ile balık burcu insanını fazlasıyla kıracaktır. Bu ilişki her iki burcun insanı içinde olumsuzdur.

Balık Burcu ile Başak Burcu İlişkisi

Balık burcu ve başak burcu insanları astroloji alanında birbirine karşı zıt burçlar olarak anılmaktadır. Aslında bu cümle bile bu ikilinin ilişkisi hakkında bizlere önemli bilgiler vermektedir. Bu iki burcun insanı da birbirlerinin eksiklerini tamamlayarak harika bir uyum gösterebilir veya birbirleri ile her konuda zıt düşerek hayatlarını birbirlerine zindan edebilirler. Genel olarak bu iki burç insanını değerlendirecek olursak; her ikisi de sakin bir karaktere sahip olarak tanınır. Ancak başak burcu insanının sorumluluk duygusu balık burcunun insanına göre çok daha fazla gelişim göstermektedir. Balık burcu genellikle hayalcidir sürekli hayal kurarak yaşar. Balık burcu insanı en güzel şeylere sahip olmayı ister fakat bunun olabilmesi için hiçbir çaba göstermez. Ellerinden her iş gelir fakat çalışmayı çok da fazla sevmezler. Başak burcu insanı ise gerçek odaklı yaşar. Balık burcunun hayalleri başak burcu insanına her zaman saçma gelebilir. Başak burcu insanları genel olarak titiz ve çalışkan olurlar. Hayatlarının hemen hemen her devresini planlarlar. İşler planladığı gibi gitmediği zaman daima yedekte olan bir planları bulunmaktadır. Balık anın tadını yakalamaya çalışır ve gelecek ile ilgili hiç bir tedbiri bulunmaz. Aşırı tedbirli olan Başak burcu ise buna çok sinirlenir. Balık burcu insanının cinsel isteklerine karşı Başak burcu umursamaz davranır. Bu iki burcun birbirlerinin duygularına dikkat etmedikleri takdirde tatsızlıklarla dolu bir ilişki durumu olabilir.

Balık Burcu ile Terazi Burcu İlişkisi

Bu iki burç insanının çok da uyumlu bir çift olacaklarını söylemek mümkün değildir. İki burç insanı da oldukça tembeldir. İkisi de birbirleri üzerinde baskın taraf olamaz. Bu da bazı sorunlara yol açar. Her iki taraf içinde kararsızlık ön planda gelir. Yönetmekten çok yönetilmeyi isteyen burç insanlarıdır. Genellikle kararsızlıkları yüzünden ilerleyemez bulundukları noktada kalmayı tercih ederler. Bu boyutta bir kararsızlık söz konusu olurken bu ikisi nasıl bir araya gelmiştir bunu anlamak pek de mümkün değildir. Ancak bu ilişki başladıktan bir müddet sonra asla anlaşamayacakları hakkında yorum yapmak bir miktar kötümserlik olabilir. Çünkü ikilinin birçok ortak yönleri olduğu için iyi geçinecek bir takım ortak huylar da bulunabilir. Özellikle sanat yönünde her ikisi de çok ince zevklere sahiptir. Aslında bazı hususlarda kendilerini kontrol etmeyi başarırlarsa bu iki kişiden uyumlu bir çift bile olabilir.

Balık Burcu ile Akrep Burcu İlişkisi

Balık burcu ve akrep burcu insanlarının ilişkisi için olumsuz yorum yapmak biraz zordur. Bu iki burç tencere kapak birbirine ne güzel uymuş diye düşündüren burçlardır. Birbiri için yaratılmış iki burç diyebiliriz. Akrep burcunun kendinden emin tavırları ve kontrol etmeyi seven yönleri ile balık burcunun kararsız yapısı birbirine çok iyi gelecek huylardır. Balık burcu insanı ise akrep burcunun yanında kendisini korunmuş hissederek sürekli akrep burcu insanına sığınacaktır. Balık burcu insanının istediği şefkat, sevgi, sadakat, Akrep burcunda fazlası ile vardır. Akrep burcu bu ilişkiyi çok güzel bir şekilde yönetmeyi becerir. Balık burcunda akrep burcunun kıskanç ve baskıcı yapısına ayak uydurabilir.

Balık Burcu ile Yay Burcu İlişkisi

Balık burcu ve yay burcunun Jüpiter yönetici gezegenidir. Bu sebep ile her iki tarafta aşırı derecede iyimser ve idealist bir yapıya sahiptir. Birisi ateş diğeri ise su grubuna ait olduklarından balık burcu ve yay burcunun ilişkisi çok fazla gelgitli olacaktır. Bu iki burcun insanı için birbiri ile anlaşabildikleri veya anlaşamadıkları hakkında çok da yorum yapamayız. Bu iki burcun ilişkilerinde kesinlik kelimesinden bahsedilemez. Bu iki burcun çok iyi anlaştığı konular olduğu gibi son derece uyumsuz oldukları konular da vardır. Yay burcu insanını diğer ateş grubu burç insanlarından ayıran özellikleri dışarıdaki hayatı keşfetmeye çok istekli olsalar da kendi iç dünyalarını keşfetmeyi de o oranda istiyor olmalarıdır. Bir bakıma balık burcunun geniş hayal dünyası yay burcunun dikkatini çekecek ve çoğu zaman bu iki burç birbirlerine eğlenceli geleceklerdir. Yay bağımsız olmaya ve özgürlüğüne oldukça fazla düşkün bir tiptir. Yay burcunun bağlanma sorunu balık burcu insanını üzebilir. Çünkü balık burcu olanlar gerçekten bir kişiye karşı sevgi hissettiklerinde o kişiye bağlanma dışında sıra dışı olan bir duygu yaşamaktadırlar. Balık burcunun da aşırı duygusal ve sulu gözlü halleri yay burcu insanını sıkabilir. Yay burcu balık burcunun duygusal ve hassas olan yönünü karşılamaya çalışsa da yay burcunun durumu biraz zor görünüyor.

Balık Burcu ile Oğlak Burcu İlişkisi

Balık burcu ve oğlak burcunda olan kişilerin ilişkisi söz konusu olduğu zaman iyi bir ikili olacakları hakkında yorum yapabiliriz. Özellikle bu ilişki içinde balık burcu olan tarafın bayan olması oğlak burcu tarafının da erkek olması birbirlerine uyum sağlamalarını daha da kolaylaştırır. Çünkü balık burcu insanı ev hayatında kontrolü dengeleyebilirken, oğlak burcu ise dışarıdaki hayatın kontrolünü elinde tutmak ile meşgul olacaktır. Bu da ikisi arasında bir denge oturtturmaya sebep olur.  Oğlak burcu insanları her ne kadar işlerine büyük bir bağlılık gösterseler de her zaman düzenli bir ev hayatının özlemini çekmektedirler. Onların özlediği düzeni ve sevgiyi oğlak burcu insanına balık burcu seve seve verecektir. Oğlak burcu olan kişi işlerine kendini kaptırarak balık burcu insanını ihmal etmediği sürece bu iki burç insanı güzel bir ilişki yaşayabilirler. Bu iki burç insanı genel olarak değerlendirilecek olursa; iki burcun insanının da anlaşması çok da zor görünmüyor. Oğlak burcu ilişkiyi her zaman yönlendirir ve balık burcu ise geniş hayal dünyası ile oğlak burcunun ilgisini çekebilir. Birbirlerini anlayabilecek niteliğe sahip olan bu iki burç, mutluluğu birlikte yakalayabilirler. Ancak her iki burç insanında da suçlamaya eğilim gösteren huyları bulunmaktadır. Yaşadıkları olaylar ve tüm tatsızlıklar için birbirlerini suçlayarak yaşayabilirler. Bu özellikleri ile ilişkilerini çıkmaza sokarak her ikisini de bunalıma girebilir.

Balık Burcu ile Kova Burcu İlişkisi

Balık burcu ile kova burcunun birleşmesine bir umutsuz vaka olarak bakabiliriz. Gözü her zaman dışarıda olan ve çevresi geniş olan kova burcu insanı, buna ek olarak gezmeyi ve eğlenmeyi de çok seven bir burçtur. Bu huyundan dolayı sakin bir ev hayatı yaşayan balık burcu kova burcunu nasıl idare edebilir? Balık burcu, her zaman sevdiği kişinin yanında olmasını istediği gibi her zaman da ilgiye ihtiyaç duyar. Fakat kova burcu insanı ise balık burcunun kendine ihtiyacı olduğu zamanlarda çoktan tüymüştür. Kova burçları, mantıkçıdır balık burçları ise oldukça fazla duygusal. Sorunlu bir ilişki olsa da imkansız demek mümkün değildir. Sonuç itibari ile aşkın her zaman zor olanı daha güzeldir. Faydacı bir hayat felsefesi taşıyan kova burcunun peşinde balık burcu eğer sabrederse bir ilişki olabilmesi muhtemeldir. Ama bu ilişki süresince önce balık burcu olan kişi kendinden ve tüm duygularından gerçekçi bir hal ile emin olması gerekmektedir. Eğer duygularından tam anlamı ile emin olursa kova burcu ile bu yola adım atabilir. Bu iki burç içinde ilişki boyunca hep yıpranarak çaba sarf eden taraf balık burcu olacaktır. Balık burcu yeteri kadar sabır gösterebildiği müddetçe kova burcunu elde etmesi çok da zor olmayacaktır. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu süreç içinde en çok zarar gören taraf her zaman balık olacaktır. Bu ilişkinin mutlu sona geleceğinin de hiçbir zaman için garantisi yoktur. Kova birden sizi seviyor gibi görünesine rağmen sebepsizce sizi bırakarak çekip gidebilir. Bu iki burcun ilişki ihtimali tam olarak balık burcunun kararlılığına bağlıdır.

Balık Burcu ile Balık Burcu İlişkisi

Balık burçlarının en bilindik özellikleri duygusallıktır, duygusallıkları ile nam salmış olan balık burcu insanları, aynı karakteristik özellikleri göstermekte olan iki balığın bir araya gelmesiyle hem kendileri için hem de bu iki kişinin çevrelerindeki insanlar için düpedüz tam bir imtihan olacaktır. Sürekli olarak duygusal çalkalanmaları olan bu aynı burcun insanı, karşı tarafı kırmamak için içlerinde kalan duyguları ve söylenmemiş sözleri olur. Her iki balık burcu da alıngan insan olduklarından dolayı sebebini bilmeden karşı tarafın kendisine alındığını hissederek çıkmaza girebilirler. Bu burcun insanları farkında olmadan fazlasıyla birbirlerini yaralar fakat bu yaraları dönüp yine kendileri sararlar. Hem kendileri hem de çevrelerindeki insanlar için oldukça sıkıcı bir ilişkiye başlanmış olur. Her iki balık da kararsız davranarak bu yüzden ilişkinin kontrolünü sağlayamazlar. Bu alanda burç uyumunu sorguladığımızda bir diğer etkenin yükselen burçlar olduğunu unutmamak gerekmektedir. Çünkü yükselen burçları da insanların asıl burçları kadar etken rol oynamaktadır. Bu iki balık insanının ilişkisi için çok fazla yorum yapabilmek biraz zordur. Bu iki balık burcunun işi daha çok yükselen burçlarına kalmış diyebiliriz.

 

BİR CEVAP BIRAK