Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Balıkesir BASKİ Su Fatura Sorgulama

Balıkesir BASKİ Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Su insan yaşamı için en önemli maddedir. Hem içmek hem de kullanmak için su olmazsa olmazlardandır. Her ay harcanan su miktarı ile doğru orantılı olarak bir ödeme yapmak gerekir. Harcanan su belediyelerce hesaplanarak kişilere bir fatura çıkarılır. Bu faturanın gününde ödenmesi çok önemlidir. Aksi halde beklenmeyen kötü durumlar ile karşılaşılabilir. Su faturası ödenmediği zaman belediyeler suyu kesme yetkisine sahiptir. Su kesintisi olduğu zaman da adeta günlük rutin bozulur ve hiçbir iş yapılamaz hale gelinir. Bu nedenle tüm vatandaşlar su faturalarının borcunu ve son ödeme tarihini bilerek bu doğrultu da hareket etmelidir.

Su faturası borcu kimi zaman yoğunluktan ötürü unutulabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman, kullanıcılar mutlaka su faturalarını sorgulamalıdır ve borçlarını öğrenmelidir. Su faturası sorgulamak için iki yöntem vardır. Eskiden beri kullanılan bir yöntem olan kurumlara giderek fatura sorgulama yöntemi, oldukça zaman almaktadır. Sonrasında borç ödeme noktalarına veya yetkilendirilen bankalara giderek ödeme yapmak da ekstra zaman kaybıdır. Bu nedenle son zamanlarda internetin her alanda kullanılması ile birlikte, vatandaşlara internet üzerinden su faturası sorgulama imkânı doğmuştur. İnternet üzerinden yapılan su faturası sorgulama işlemleri, bağlı bulunulan belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Balıkesir Belediyesi, vatandaşlarına kolaylık sağlamak adına fatura sorgulama işlemlerinin internetten yapılması için Balıkesir BASKİ su fatura sorgulama uygulamasını hayata geçirmiştir. Bu sistem sayesinde Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi resmi internet sitesi aracılığıyla borç tutarı öğrenmek, ödeme yapmak, son ödeme tarihini öğrenmek mümkündür.

 

Balıkesir BASKİ Su Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

İlk olarak sisteme girmek için BASKİ’nin resmi internet sitesi ziyaret edilmelidir. Bu yazının sonunda bulunan link ile doğrudan BASKİ’nin resmi internet sitesine gidilebilir. Açılan siteden ilk olarak su ücretleri ödemek butonuna tıklanması gerekmektedir. Bu sayede online işlemler sayfası açılacaktır. Bu sistemde işlemler yapabilmek için üyelik şartı gerekmektedir. Üyeliği bulunmayanlar kaydol butonuna tıklayarak üye olabilirler. Sisteme giriş yapmak için resimde kırmızı ile belirtilen kutucuklar doldurulmalıdır.

Bu sayede sisteme giriş gerçekleşecektir. Bu sistemden ödeme işlemleri de güvenle yapılabilir.

Balıkesir BASKİ Su Fatura Sorgulaması Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK