Ana sayfa Banka Sorgulamaları Banka Kredisi Sorgulama

Banka Kredisi Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bankaların sunmuş olduğu desteklere göz attığımızda en çok karşımıza çıkan hizmetlerden biri kredilerdir. Kredilerin her zaman acil para ihtiyaçlarında destek sunduğunu ve bunun yanında büyük maddi giderleri karşıladığını biliriz. Tabi ki banka kredisi almak herkes için mümkün olan bir süreç olmamaktadır. Bunun için belli kurallar bulunmaktadır. Tabi ki ihtiyaca göre de değişik krediler mevcuttur.

Kredi Çeşitleri Nelerdir?

  • Kullanıma göre belirlenecek olan krediler: üretim kredisi, işletme kredisi, tüketim kredisi, yatırım kredisi)
  • Teminatına göre sunulan krediler: açık kredi, teminat mektupları, teminatlı krediler)
  • Vadesine göre krediler: orta vadeli krediler, vadesiz ya da kısa vadeli krediler, uzun vadeli krediler)
  • Kullanım alanlarına göre krediler: konut kredisi, tarım kredisi, ihracat kredisi, mesleki kredi)
  • Kredinin alıcısına göre sunulan krediler: özel krediler ya da kamu kredisi.
  • Niteliğine göre krediler: mal şeklinde olan krediler, maddi krediler, maddi olmayan krediler)
  • Spot krediler
  • Kurumsal krediler
  • Rötatif döviz kredisi

Yukarıda sıralanan kredi çeşitlerine baktığımız zaman birçok alana hitap edebilen kredi çeşitlerinin bulunduğunu görebilmekteyiz. Müşterilerin ihtiyaçlarına özel olarak kullanılan ve ayarlanan krediler de bulunmaktadır. Kendiniz için en uygun olarak görülebilecek olan kredilerden biri için başvuru imkanınız bulunmaktadır. Krediyi aldıktan sonra ne kadar sürede ve kaç taksit ile ödeme yapacağınıza da kendiniz karar verebilmektesiniz. Buna göre faiz oranları da değişkenlik gösterebilmektedir. Mesleğiniz ya da konut çeşidiniz ile ilgili yapılan çalışmalarda farklılıklar da mümkündür.

 

Banka Kredisi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Piyasa içinde birbiri ile yarış halinde olan birçok banka olması sebebiyle rekabet her zaman vardır. Bunun yanında kullanıcılar yani müşteriler de bu konuda çok memnun olmaktadır. Çünkü kredi alırken ödenen faiz oranları da bu rekabetten fayda sağlayarak düşmüştür. Ne için desteğe ihtiyacınız olduğunu belirleyerek bankadan destek almalı ve bunun için de gerekli hesaplamaların yapılmasını sağlayabilirsiniz. Bu aşamadan itibaren sizin için bir kredi notu hesaplanacak ve ne kadar kredi alabileceğiniz belirlenecektir.

İş Bankası Banka Kredi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Aşağıda İş Bankası tarafından size kredi verilebilmesi için nasıl başvuru yapacağınıza dair bir link verilmiştir. Adım adım nasıl yapılacağını takip ederek sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Banka Kredisi Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Ziraat Bankası Kredi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hemen aşağıda bulunan link aracılığı ile bu sefer de Ziraat Bankası ile nasıl kredi başvurusunda bulunabileceğiniz size gösterilmektedir. Resimden de anlaşılacağı üzere kırmızı alanların doldurulması ile işlemler gerçekleşmektedir.

Yukarıdaki anlatımlara da bakarak diğer tüm bankalardaki sorgulama işlemlerinizi de aynı kolaylıkta yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Banka Kredisi Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK