Ana sayfa Burç Özellikleri Sorgulama Başak Burcu Özellikleri Sorgulama

Başak Burcu Özellikleri Sorgulama

0
PAYLAŞ

Başak burcu insanları bilinen 12 burcun arasında en ortadadırlar. Denge timsali olarak bilinirler. Başak burcu olanların özellikleri arasında en belirgin özellik ise bu burca sahip kişilerin mantıklı bir yapıya sahip oldukları. Başak burcu insanları doğru ve yanlış olan olayların arasındaki farkları kolay bir şekilde ayırt edebilirler. Buna bağlı olarak başak burcunun özelliklerini taşıyan kişiler çok dikkatli insanlardır. Yapacakları her işi değerlendirerek yaparlar eğer o işte bir risk varsa kesinlikle o işe kalkışmazlar. Başak burcu insanları eğer bir karar alacak olurlarsa karşılaştırma yaparlar  ve karşılaştırma yapmadan kesinlikle o iş üzerinde karar almazlar. Başak burcu insanları her konuda ince detaylarla çok ilgilenir ve birçok insanın fark etmediği şeyler onların dikkatinden kaçmaz. Başak burcu insanları kendileri için uygunsuz olan durumu çok kolay bir şekilde kabul eder ve bu durumu düzeltmeye çabalar. Bütün bunlar başak burcuna ait ve onu ayrıntıcı, takıntılı ve titiz biri olarak gösterir. Başak burcunda olan kişiler için dürüstlük ve doğruluk oldukça fazla önemlidir. Buna bağlı olarak başak burcu olanlar çevresindeki insanların kendileri gibi olmasını ve arkadaşlık kurulacaksa bu konulara karşısındaki insanın da dikkat etmesi gerektiğini düşünürler. Başak burcu olanları yargılamadan onları biraz daha yakından tanımak gereklidir. Merkür gezegeninin etkisi altında olduklarından dolayı oldukça fazla akıllı kişilerdir. Başak burçları asla karşısındaki kişilere karşı soğuk ve sıradan davranmaz ve duygusal yönden çok nadir tepkiler verirler. Karşı taraftaki insanlar soğuk görüntüde oldukları için başak burcu insanlarını duygusuz insan olarak adlandırabilir. Aslında başak burcu insanları oldukça duygu yüklü insanlardır. Çevresindeki her insana karşı şefkat gösterebilen burçlardır. Fakat her zaman bu ilgisini karşı tarafa soğuk görüntülü yapısı yüzünden gösteremeyebilir.

Başak Burcu Olumlu Özellikleri Nelerdir?

Gerçekçi olmaları: Başak burcu insanları Merkür gezegeni tarafından yönetilir. Merkür gezegeni aklın gezegeni olarak bilinmektedir. Başak burcu insanları rahatsız olduğu durumlar her zaman çevreleri ve ruhsal durumlarıdır. Başak burcu olan kişiler her zaman yere sıkı ve sağlam basmayı tercih ederler. Bu olayın nedeni ise toprak grubu olmalarından dolayıdır.

 

Güven verirler: Başak burcu insanları burçlar kuşağında en güvenilir burçlarıdır. Huzur veren yapıları ile bulunduğu ortamlara güven verirler. Başak burcu insanları neredeyse tüm burçların içinde desteğe ve güvenmeye ihtiyacı olan kişilerin tek adresi olabilir. Başak burcu o olan kişiler için doğal olacak hareketler başka burçların insanları için çok dikkat çekici gibi görünebilir.

Kararlı Olmaları: Başak burcu olan kişiler eğer alınacak bir karar varsa doğru adımlar atarak tereddütsüz bir şekilde uygulamaya girebilir. Başak burcu olan kişiler hızlı karar almaları ile bilinir.

Net olmaları: Başak burçları netlikleri ile bilinirler, hiç karışık değillerdir. Çok açık olmak bu insanların karakterlerinde vardır. Düşündüklerini hızlı bir şekilde dile getirebilen insanlardır. Başak burçlarına dışarıdan bakıldığında ruhsal sıkıntıları yokmuş gibi görünür.

Planlılık: Başak burcundaki kişilerin araları saat ve takvim ile çok iyidir. Başak burçlarının her işleri bir plan çerçevesinde gelişir. Aynı zamanda yaptıkları bu planlara sıkı sıkıya bağlanarak sonuna kadar sebat edebilirler.

Başak Burcu Olumsuz Özellikleri Nelerdir?

Başak burcunda olan kişiler tüm yönlerini bilir ve özellikle zayıf yönleri konusunda çok temkinli davranarak zayıf yönlerine yenilmemeyi isterler. Bu özellikleri sebebi ile karşılarında olan insanlarda şüphe uyandıracak bir kişilik sergileyebilirler.

Hayalperestlik: Başak burcu insanlarının hayal dünyaları fazlasıyla geniştir. Bundan dolayı kendilerine oluşturdukları ortam tam anlamıyla bir müzeye benzer. Hayatlarındaki renk uyumuna özen gösterdikleri gibi, düzen ve titizliğe de son derece önem verirler. Örneğin kitaplığındaki kitapları bile konularına göre yerleştirir bir başak burcu.

Abartı derecesinde titiz olmak: Başak burçları yaşadıkları evi tam anlamı ile temiz bir saray haline getirebilir. Onun evine gittiğinizde temizliğin ne demek olduğunu ve titizliğin hangi boyutlara ulaşabileceğini görürsünüz. Hiç düşünmenize gerek yok o düzenli, pırıl pırıl evin sahibi tam bir başak burcudur.

Başak burçları insanlarının özellikleri arasında bulunan bir özellik de, arkadaşlarına karşı yapmış oldukları hataları düzeltmek için çaba sarf ederler. Kendilerine karşı oluşan güvensizlik ve koruma özelliklerini yok etmek için çaba sarf ederler.

Kendini Koruma Dürtüsü: Aile ve iş ortamlarında kargaşa olan ortamlardan nefret eder ve böyle bir durum içinde karşısından sürekli o ortamdan kaçmaya çalışırlar. Hatta sırf bir tartışmanın içinde olmamak için çoğu zaman taraf tutmadan orta noktada olur.

Detaycılık: Başak burçlarının bir diğer özelliği de etraflarındaki her olaya çok fazla dikkat eden kişiler olmasıdır. Yaptıkları bu araştırmacı davranışlar etrafındaki insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir.

Eleştiricilik: Başak burcu insanlarının en önemli özellikleri de dış görünüşlerine çok fazla dikkat etmeleridir. Bu özellikler bununla da kalmaz iç dünyalarında da oldukça dikkatli davranışlar içindedirler. Başak burcu insanları bu özellikleri sayesinde hem kendilerine hem de karşısındaki kişinin zayıf noktalarını çok hızlı bir şekilde fark ederler. Bu özellikleriyle de eleştirici birisi olmalarına sebep olabilir. Hatta bazen eleştiri yaptıklarında düşünmeden konuştuklarından dolayı karşılarındaki insanları kırıcı bir tavırla konuşurlar. Ancak yapmış oldukları her eleştirinin içinde bir doğruluk payı mutlaka bulunur. Haklı çıktıkları konuların çokluğunu da unutmamak gerekir.

Başak Burcu Kadını Hangi Özelliklere Sahiptir?

Başak burcunun kadınları zarif ve dış görüntüsüne oldukça fazla önem veren kadınlardır. Başak burcu kadınlarının estetikten uzak yaşadıkları düşünülemez. Başak burcu kadınları hızlı hareketli ve pratiktir. Başak burcu kadınlarının kusurları ise mükemmeliyetçi olmalarıdır. Onlar için yaptıkları her şey ya mükemmel olacak veya hiç olmayacaktır. Başak burcu için temizlik konusu oldukça fazla önemlidir hatta bazen bu durum başak burcu kadınlarında hastalık derecesine gelebilir. Tüm bunların yanında başak burcu kadınları düzene de aşırı derecede önem veren kadınlar olarak bilinir. Başak burcu kadınları çoğunlukla eskiye bağlı ve geleneksel yaşamayı seven kişilerdir. Başak burcu kadınlarının etrafında bulunun arkadaşları da hemen hemen kendisi gibidir. Tam anlamıyla kendisi gibi olan kişiler ile arkadaşlık etmekten hoşlanır ve kendisine daima kendisi gibi arkadaşlar seçer. Ayrıca toplumda olan kuralları ezecek şekilde davranmazlar, çünkü onlar için kurallar önemlidir. Bundan dolayıdır ki başak burcunun tüm insanlarını sabit fikirli kişiler olarak tanımak mümkündür. Kendileri bir konuyu doğru olarak biliyorlarsa o fikirlerini değiştirmek çok zordur. Başak burcu kadınları etrafındaki kişilere dürüstlük timsali olarak davranır yapıdadır. Hiç kimsenin arkasından konuşmadıkları gibi kendi arkalarından konuşulmasını da sevmezler. Bundan dolayı bu burçtaki kişileri oldukça çok güvenilir ve ölçülü olarak tanımlanabilir. Sakin olan görüntülerinin altında tam anlamı ile güvensiz bir kişilik yatar. Başak burcu kadınları, başak burcu erkeklerine nazaran elde edilmesi zor olan insanlardır. Başak burcunda olan bir kadına çapkın olduğunu söyleyen erkekler başak kadını tarafından hiçbir şekilde düşünülmeden reddedilmiştir. Başak kadınının kalbini teslim etmesi oldukça zordur. Karşısında maço davranışları olan bir erkek varsa başak kadını hakkında hiçbir şansı olmaz. Başak burcu kadınının kalbi genel olarak dürüst ve davranışları birbirinden farklı olmayan kişiler ve her şeyi  açık şekilde dile getiren ve uygulayan kişilikteki erkekler tarafından kazanılır. Başak kadınları aşk hayatında tam olarak açık bir kişiliğe sahiptirler. İlişkide gizli olmaktan hiç hoşlanmazlar. Karasız bir yapıları bulunmaz eğer bir şey onlar için varsa vardır yoksa yoktur. En önemli olan konu da başak burcu kadını ile birliktelik yaşayan bir erkek tam anlamı ile harika bir kadını elde ettiğini idrak etmesi gerekir. Başak kadınının partnerini rahatsız edecek olan konu, başak kadınları bazı noktalarda bağımsız davranmak ister bu da karşısındaki erkeği çoğu zaman rahatsız edebilir. Başak kadını ilişkisinde her zaman kıskançlık yapmaz. Bu da başak burcu kadınının kurmuş olduğu ilişkinin dürüstlük üzerine kurulması ile sağlanabilir.

Başak Burcu Erkeği Hangi Özelliklere Sahiptir?

Başak burcu olan erkekler son derece enerjik ve neşe dolu insanlar olarak bilinirler. Başak burçları yaşları ilerlediği zaman sabit fikirli ve monoton kişiler olurlar. Fakat bunun nedeni tam olarak güvensizliktir. Başak burcu erkekleri genç ise bu konuyu düşünmeleri iyi değildir. Başak burcu erkeğinin hafızası oldukça kuvvetli ve zekidir. Başak burçlarının titizliğe ve eleştiriciliği oldukça fazla dikkat çeker. Ancak zamanla bu konu etrafı göz önünde bulundurulursa sıkıcı ve istenmez bir bir hal alabilir. Başak burcu erkeklerinin bu konuda aldıkları eleştirinin çokluğu ve doğruluğu da oldukça yüksektir. Ancak etrafınızda başak burcu erkeği varsa şunu da unutmamak gerekir, hiç bir işiniz aksamaz hatta yapılmama durumu da kesinlikle yoktur. Bundan dolayıdır ki, bir yandan başak burçlarına şiddetle ihtiyacımız vardır. Başak burcu insanları tarafından eleştiriye uğrayan kişilerin bu eleştiriler konusunda ciddi anlamda düşünmeleri gerekir. Başak burcu insanları hiç bir zaman kısa vadeli planlar yapmazlar her zaman planları uzun vade üzerinde yapılıdır. Yapmış oldukları her plan ileriye dönük olur. Başak burçları bir hedef belirledikleri zaman o hedefe ulaşmadan hiç bir şekilde durmadan yollarına devam ederler. Başak burcu olan kişilerin sabırları bu konuda onlara yardımcı olur. Başak burcu insanları için maddiyattan çok maneviyat önemlidir. İhtiyaçlarını giderecek kadar gelirleri olduğu taktirde bu gelir onlara yetecektir. Başak burçları çalışmayı oldukça çok seven burçlardan birisidir. Emek vermeden ellerinde hiçbir şeyin olmayacağını çok iyi bilirler. Başak burcu kadar görev sorumluluklarının farkında olan başka bir burç neredeyse bulunmamaktadır. Sorumluluklarını yerine getirmeden kesinlikle rahat bir nefes alamazlar. Eğer bir başak burcu erkeği sizin için önemli ise ve ona ilgi duyuyorsanız bu erkeği başarılarınız ile etkilemeniz şarttır. Ne kadar çok başarılı olursanız o kadar size olan ilgisi artacak ve size yönelecektir. Kendisi disiplinsiz davranışlarda bulunmaktan nefret ettiği gibi karşısındaki kişilerinde disiplinsiz davranmasını istemez. Eğer başak burcu olan sevgiliniz yaşadığınız yere sizi ziyarete geliyorsa, mutlaka temizlik ve düzen konularına bir kez daha dikkat etmeniz gerekebilir. Bu erkek romantizmden pek fazla hoşlanmadığı gibi çok cıvık hareketler de başak erkeğini mutlu etmeyecektir. Ona olan aşkınızı mum ışığında yemek yiyerek değil de, ona saygı göstererek belli edebilirsiniz. Flört konusunda başak erkekleri birçok partner değiştirebilirler. Ancak evliliğe karar vermişlerse sadık bir eş oldukları görülür. Birlikte oldukları kişilerin üzerinde hakimiyet kurmaya bayılırlar. Başak erkekleri aşk hayatını tehlikeli bir oyun olarak görebilir. Ancak ne kadar tehlikeli bir oyun olarak görürse görsün aşk hayatlarında da gayet sabırlı davranışlar içindedirler. Utangaç bir yapıya sahip olan başak erkekleri için bu utangaçlıklarından kurtuldukları zaman tam olarak yeteneklerinin farkına varabilmektedirler. Başak erkeğinin kendinden beklemediği gibi bir aşk hayatı olabilir. Başak erkekleri genel olarak ilişkisinde ciddilikten çekinir ve bundan dolayı başak erkekleri için tam olarak bir flört erkeği denilebilir.

Başak Burcunun Diğer Burçlar İle Uyumu

Başak Burcu İle Koç Burcu Uyumu

Koç burcu da aynı başak burcu gibi çalışmayı sever fakat başak burcu bu konuda biraz daha baskın olabilir. Başak burcu koç burcuna göre çok daha mütevazi ve ağırbaşlıdır. Koç burcunun bir çok davranışını abartı olarak görülebilir. Bu ilişki biraz zor gözüken bir ilişki olarak kabul edilebilir. Ancak arada eğer aşk varsa her iki tarafında karşılıklı olarak anlayışlı davranmaları sonucunda bu ilişki içinde dezavantajları avantaja çevirerek gayet mutlu bir çift olabilirler. Bu durumda koç burcunun kendini biraz daha geri planda tutması ve üstünlük çabasına girmemesi önemlidir. Her ikisi de flört etmeye ve edinmeye meyilli olan insanlardır. Eğer bu iki burcun insanı karşılıklı olarak güven duygusunu sağlayabilirlerse birbirlerine sadık olarak kalırlar ve mutlu bir ilişki içine girebilirler.

Başak Burcu ile Boğa Burcu Uyumu

Her iki burç insanı da toprak grubuna mensup olan boğa burcu ve başak burcunun anlaşması çok da şaşırtıcı olmaz. Bu iki burç insanı aradıkları huzuru ve aradıkları dinginliği birbirlerinde bulabilen burçlar olabilirler. Ancak başak burcu insanları mükemmeliyetçilik peşinde koşan bir burçtur. Detaycıdırlar ve karşısındaki insanı eleştirmekten hiçbir zaman çekinmezler. Başak burcu Boğa burcunun mükemmel olmasını isteyecek ve onu her zaman değiştirmeye çalışacaktır. Geleneklerine bağlı ve inatçı olan boğa burcu insanı ise bu değişimi kabullenmeyebilir. Başak burcu iş hayatına fazla zaman ayırarak boğa burcu insanını ihmal ederse bu iki burç insanının aralarında çatışmalar olması kaçınılmaz hale gelebilir. Eğer başak burcu abartılı bir şekilde hijyen takıntısından ve mükemmeliyet peşinde koşmaktan vazgeçerse bu iki burcun insanı mutlu bir çift olabilirler.

Başak Burcu ile İkizler Burcu Uyumu

Başak burcu ve ikizler burcunun da yöneticisi Merkür gezegenidir. Bu yüzden bu iki burç uyum konusunda sıkıntı yaşamazlar. Başak burcu insanının analitik araştırmacı yapısından dolayı ikizler burcu daha çok değişken bir ruh haline girebilir. Her ikisinin de yönetici gezegenleri Merkür gezegeni olmasına rağmen birisinin elementi hava diğerinin elementi ise toprak grubuna dahildir. Her iki burç içinde gözlem yeteneği yüksek karakterli insanlardır diyebiliriz. Bu iki burcun insanı birbirinin eksiğini tamamlayabilecek ve karşılıklı olarak güven ortamını oluşturacaktır. Ancak çoğu zaman başak burcu ikizler burcunun çalışmamasını ve plansız hareket etmesini eleştirir ve aralarında bu konu hakkında büyük tartışmalar yaşanılması sebep olabilir. Eğer bu tartışmalar esnasında birbirlerinin davranışlarını alttan almayı becerebilirler ise harika bir çift olmayı başarabilirler.

Başak Burcu ile Yengeç Burcu Uyumu

Yengeç burcu insanları on iki burç insanları arasında en merhametli ve duygusal yönleri güçlü burç olarak bilinir. Aile kavramı çok yüksek olan yengeçler için aileleri hayati öncelik taşıyan bir konudur. Başak burcu insanı çalışmaya ve titizliğe vermiş olduğu önemi düşünürsek; Yengeç burcu insanının ona sunacağı düzenli bir aile hayatı başak burcunun başarılarını arttırmasına ve daha planlı hareket etmesine sebebiyet verebilir. Düzenli bir yaşantıya sahip başak burcu daha çalışkan bir hale gelecektir ve daha huzurlu olacaktır. Bu ilişki başak burcu için adeta hayallerinin gerçekleşmesi demektir. Ancak bu ilişkinin durumuna yengeç burcu  tarafından bakacak olursak; Yengeç burcu sürekli olarak ilgi bekleyen sevildiğini hissetmek isteyen kişilere ait bir burçtur. Başak burcu sürekli olarak çalışacağı için yengece vakit ayıramaz ve onu ihmal ederse bir süre sonra yengeç burcu kabuğuna çekilecek ve hayata küsmüş olacaktır. Bu ilişkinin mükemmel olması isteniyorsa başak burcunun planlarında daima yengeç burcuna öncelik vermesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde çok mutlu olabilirler.

Başak Burcu ile Aslan Burcu Uyumu

Başak burcu insanının yaptığı her eylem bir amaca yönelik yapılmaktadır. Yani başak burcu insanları boşa vakit kaybetmeyi sevmezler. Hayatlarında zamanlarını daima verimli işler ortaya koyabilmek için harcamayı tercih ederler. Aslan burcu insanları ise tam tersi bir durum olarak hiç bir yararı olmayan eylemleri sırf canları öyle istedi diye yapabilir ve bundan da kesinlikle pişmanlık duymazlar. Aslan burcu insanları gösteriş yapmaya bayılırlar ve insanların kendine hayranlık duymalarını istemek onların huylarıdır. Fakat başak burcu insanı ise daha mütevazi bir yaşam peşinde koşar. Bu ilişki her iki tarafa da zorlayıcı ve yıpratıcı olabilir. Başak burcu insanları eleştirmeyi çok severler. Çoğu zaman aslan burcu insanlarının yaptığı hareketleri istemsiz bir davranış ile eleştirecek ve bu ikisi arasında istenmeyen çatışmalar yaşanacaktır. Bu iki burç insanının birbirinden uzak durmasında oldukça fazla fayda vardır.

Başak Burcu ile Başak Burcu Uyumu

Başak burcu olan kişiler diğer burçlara göre tam aksine kendi burcu ile anlaşabilen burç insanlarından oluşur. Aslında bu iki aynı burç insanı için pek bir şey söylemek mümkün değil çünkü her iki kişinin de hayat beklentileri aynı denilebilir. Kısacası iki başağın ilişkisi sıkıcı ama birbirleri ile uyumlu ilerleyebilir.

Başak Burcu ile Terazi Burcu Uyumu

Başak burcu ve terazi burcu bir ilişki yaşadıkları zaman fedakarlık yapan taraf her zaman başak insanı olmalı çünkü baskın taraf her zaman bu burçlar arasında başak burcudur. Başak burçları çalışmaya ve titizliklerine düşkün insanlardır. Terazi burcu insanları ise tembel bir yapıdadır çalışmayı sevmez ve daha çok eğlence arayışı içerisinde bulunur. Aynı zamanda terazi insanları gözü dışarıda bir yapıdadır. Bu da başak burcunun işine fazla vakit ayırarak kendisinin ihmal edildiğini öne süren terazi burcu insanı tarafından sürekli bir aldatma  peşinde olacaktır. Başak burcu insanları planlıdır. Hayatlarında ki her şeyi çok önceden planlayarak daha sonra yaşamayı seçerler. Terazi burcu insanı ise tam tersi kararsızdır sürekli bir belirsizlik içinde yaşar. Bu iki burcun insanının sağlam bir ilişki kurmaları pek de mümkün değildir.

Başak Burcu ile Akrep Burcu Uyumu

Başak burcu insanları daima mükemmelin peşinde koşarlar. Akrep insanıysa yönetmeye ve karşısındaki kişilerin her şeylerini değiştirmeye bayılırlar. Bu iki burç insanının ilişkisi sırasında akrep burcu eksik yönleri için başak burcunu değişime yönlendirecektir. Mükemmel bir hayatı arzulayan başak burcu ise bu durumdan şikayetçi olmadan hayatına devam edebilir. Bu yönden bu iki burç insanı birbirini tamamlayarak harika bir ilişkiye girebilir. Fakat başak burcu insanı sürekli eleştirmeye ve detayları kurcalamaya başlayacaktır. Akrep burcu insanı ise sahip olduğu keskin karakter karşısında eleştirilmekten pek de hoşlanmayacaktır. Bu konu yüzünden tartışma yaşamaları muhtemel olabilir. Ancak birbirlerinin karakterlerini dengelemeyi başarabilirlerse iyi bir ilişkiye yelken açabilirler.

Başak Burcu ile Yay Burcu Uyumu

Başak burcu ve yay burcu insanları genel olarak birbirlerinden son derece farklı yapıdadırlar. Başak burcu plansız hareket etmeden yaşarken,  yay burcu insanı için bu durum son derece farklı yapıdadır. Yay burcu aklına estiği anda her şeyi yapabilir sürekli bir macera arayışı içerisinde bulunur. Bu yüzden de başak burcu insanını oldukça fazla sıkıcı bulur. Başak burcu ise yay burcunu sorumsuz ve kibirli olarak nitelendirebilir. Yani bu iki burç insanın anlaşabilmesi pek mümkün değildir. Daima bu iki burcun insanı birbirlerinin olumsuz özelliklerini görerek ve eleştirerek hayatlarını zindana çevirebilirler.

Başak Burcu ile Oğlak Burcu Uyumu

Başak burcu insanı ve oğlak burcu insanlarının ikisi de çalışmaya ve planlı davranmaya önem veren iki burç insanıdır.  Şüphesiz ki harika bir ilişki yaşayabilirler. Birbirlerini tam anlamı ile tamamlarlar ve gelecek olan beklentileri birbirinin aynısıdır. Her iki burcun insanı da düzenden ve temizlik yapmaktan hoşlanırlar.  Ve çalışmaktan bu iki burcun çok hoşlanması onları zengin ve birbirine ılımlı insan haline getirebilir. Bu iki burç insanının mükemmel bir ilişki yaşaması muhtemeldir. Fakat bazı konularda ikisi arasında anlaşmazlık yaşarlar. Çünkü genel olarak oğlak burcu insanı inatçı ve değişimi reddeden ve geleneklerine çok bağlı bir yapıdadır. Başak burcu insanı ise daima eleştirmeye açık ve eleştirel yapıdadır. Eğer bu iki burcun insanı bu noktalara dikkat ederek birbirlerine saygı gösterirlerse hayatları boyunca bu hususta dikkatli davranabilirlerse iyi bir çift olarak yaşam boyu hayatı paylaşabilirler.

Başak Burcu ile Kova Burcu Uyumu

Kova burcu insanları çok yönlü olan yapısı ile başak burcu insanlarının dikkatini çekmekte hiçbir şekilde zorlanmaz. Ancak bu ilişki bir süre sonra başak burcu insanının kova burcu insanını kendisine bahsetmiş olduğu fikirlerin sadece hayal gücünden ve gerçekleşmeyecek şeylerden ibaret olduğunu ve asla bir kova burcunun bu fikirlerini eyleme geçirmeyeceğini fark ederek hayal kırıklığına uğrayabilir. Bu hayal kırıklığı da başak burcunun kova burcundan hızlı bir şekilde uzaklaşmasına neden olabilir. yaşantısını titizlik ve bir çok gerçek planlar üzerine kurmuş olan başak burcu insanı, kova burcu insanının hayalperestliği yüzünden hayattan el etek çekmeye ve depresyona girmeye bile başlayabilir. Başak insanı çalışmayı çok sevdiğinden dolayı tembel bir insanın yanında varlığının durumunu kesinlikle tasvip etmeyecektir. Bu karakter farklılığı yüzünden ise kaçınılmaz olarak ilişki bitecektir. Her iki burcun insanı için de bir ilişkiyi yaşamaları halinde arka planda karakter uzlaşmazlığı duracaklardır. Karakter uzlaşmazlığı durumu ilişkiye başlamalarını bile önleyecektir. Bu iki insanın iyi bir ilişki kurmaları isteniliyorsa ya kendi huylarını bir miktar törpülemeli ya da bu ilişkiye hiçbir şekilde başlamamalıdırlar.

Başak Burcu ile Balık Burcu Uyumu

Başak burcu ve balık burcu insanları astrolojide birbirinin zıt burcu olarak görülebilir. Yani bu iki zıt karakterin bir geldiğinde mükemmel bir kişilik oluşturabilmesi kaçınılmazdır. Başak burcu ve balık burcu insanları birbirlerinin eksiklerini tamamlayarak bir bütün olacaklardır. Başak burcu olan kişiler mesafeli halleri ile balık burcunun duygusallığı ile sentezlendiğinde ortaya ilginç ve tutkulu bir aşk çıkabilir. Balık burcunda olan kişiler başak burcunda olan kişilerin ayrıntılara dikkat etmesine ve gerçekçi bir kişiliğe sahip olmasına hayran kalabilirler. Başak burcu insanı ise aslında olmak istediği fakat olamadığı duygusal yönleri için balık burcunun merhametli yapısına sığınacaktır. Kısacası bu iki burcun insanı çok güzel bir aşk yaşayarak mutlu olabilirler.

BİR CEVAP BIRAK