Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Batman Su Fatura Sorgulama

Batman Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnsanların birçok temel ihtiyacı vardır. Ancak bu temel ihtiyaçlar arasında suyun yeri en üst sıradadır. Çünkü bir insan yemek yemeden bir müddet yaşayabilir. Fakat su içmeden yalnızca birkaç gün dayanabilir. Bu nedenle su, insanlar için en önemli yaşam kaynağıdır. Su olmadan hayatta olmaz. Su yalnızca içilmek için kullanılmaz. Suyun kullanıldığı alanlar oldukça fazladır. Evlerde içme suyu haricinde en çok şüphesiz ki hijyen için kullanılan sular yer almaktadır. Yani kısacası hayatın her yerinde insanlar suya mecburdur.

Evlerde ve işyerlerinde kullanılan suyun bir bedeli vardır. Su saatleri, kullanılan suyun miktarını belirlemeye yarayan bir araçtır ve bu saatler yardımıyla kişilerin su faturası tutarı belirlenir. Suyun faturalandırma görevi belediyeler aittir.

Kullanılmış suyun faturası takip edilmelidir. Böylece ileride oluşabilecek sıkıntıların önüne geçilmiş olur. Kimi zaman insanlar günlük hayatın koşuşturmacasından dolayı su faturalarını ve son ödeme tarihlerini unutabilmektedirler. Fakat Batman Belediyesi su fatura sorgulama sistemi sayesinde online olarak, istenilen her zaman fatura sorgusu yapılabilir. Fatura sorgusunda borç miktarının ne kadar olduğu, son ödeme tarihi, eski ödemeler gibi işlemler yapılabilir. Bu sistemi sağlayan belediyeler sayesinde vatandaşlar borçlarını anında öğrenebilmektedirler. Böylece son ödeme tarihlerini de unutmadan gününde borçlarını ödeyerek olası bir su kesintisinin de önüne geçmiş olmaktadırlar. Online bir şekilde bu hizmeti veren belediyelerin resmi internet sitesi üzerinden borç sorgulamak oldukça kolaydır. Önemli olan adımları takip ederek sonuca ulaşmaktır.

 

Batman Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Su fatura sorgulama hizmeti veren her belediye sitesi farklı bir formatta çalışmaktadır. Batman Belediyesi’nin internet sitesinde, fatura sorgulamak için hiçbir üyeliğe gerek yoktur. İşlemi yapabilmek için yalnızca abonelik bilgileri gereklidir. Sorgulama yapmak için ilk adım Batman Belediyesi’nin internet sitesine girmektir. Linki yazının sonunda mevcut olacaktır. Site açıldığı zaman abonelik bilgisi girilmesi istenecektir. Abone no doğru bir şekilde girilmelidir aksi halde sistem açılmayacaktır.

Abone no girildikten sonra göster butonuna tıklamak yeterlidir.

Böylece su faturaları kolayca sorgulanabilmektedir. Bu sistem sayesinde her türlü borç sorgulaması yapılabilmektedir.

Batman Belediyesi Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

 

BİR CEVAP BIRAK