Ana sayfa Genel Sorgulamalar Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama

Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizleri bilgi edinme başvuru sorgulama işlemlerinizi nasıl yapacağınız konusunda bilgilendireceğiz. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok sorgulama işleminizi internet üzerinden yapabilirsiniz. İnternet üzerinden tüm işlemlerinizi yapabildiğiniz gibi bu bilgi edinme başvuru sorgulama işlemi de internet üzerinden kolay işlemlerle yapılmaktadır. Bu sayede artık işlemlerinizi yapmak için devlet dairelerine giderek kuyruklarda bekleyip evrak işleriyle uğraşarak zaman kaybetmenize gerek yoktur. Devletin birçok kurumu bu sorgulama işlemlerini halkın yürütebilmesi için E-Devlet sitesi aracılığı ile bir çok sorgulama sistemi oluşturmuştur. Bilgi edinme başvuru sorgulama işlemi de E-Devlet sitesi üzerinden yapılan işlemlerden birisidir.

E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapmak için mutlaka bir E-Devlet şifrenizin bulunması gerekir. E-Devlet şifresini size en yakın olan PTT şubelerinden cüzi miktarda ücret karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan hemen sonra yazımızın devamında sizlere vermiş olduğumuz bilgiler sonucunda sorgulama işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Devlete ait olan resmi internet sitesi E-Devlet ile yapılan bilgi edinme başvuru sorgulama işleminiz için yazının son kısmında sizinle paylaşmış olduğumuz E-Devlet sistemine giriş için vermiş olduğumuz linki tıklayınız. Daha sonra açılan ekran üzerinden ‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısını tıklayınız.

 

‘kimliğimi şimdi doğrula’ yazısını tıkladıktan sonra açılan sayfa üzerinde sizden istenilmekte olan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde gerekli yerlere doldurmamız gerekmektedir.

Sisteme bilgileri tam olarak doldurulduktan sonra yapılması gereken son işlem ‘sisteme giriş yap’ kutucuğuna bir kez tıklamaktır.

Sırasıyla bu işlemlerin tümünü gerçekleştirdikten sonra bilgi edinme başvurusunu sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız. Sisteme giriş yaptığınızda başvuruyla ilgili olan tüm bilgiler karşınıza çıkacaktır.

Bilgi Edinme Başvuru Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK