Ana sayfa Genel Sorgulamalar BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum

BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum

0
PAYLAŞ

Başbakanlık İletişim Merkezi yani kısaca BİMER ülkemizde bireylerin sorunları, talepleri ve şikayetlerine doğrudan çözüm getirmek amacı ile oluşturulan bir birimdir. BİMER vatandaşları başbakanlık konusunda bir çok bilgiye ulaşmaları için online olarak hizmet vermektedir. Bu platform üzerinden BİMER başvuru sorgulama işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz ayrıca BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum diyorsanız kolay işlemler sayesinde BİMER başvuru numaranıza ulaşabilirsiniz.

BİMER, Başbakanlık Bilgi İşlem Başkanlığınca yazılımı gerçekleştirilen bir uygulama ile internet sitesi üzerinden kullanılan bir sistem olup, vatandaş ile devlet arasındaki iletişim kanallarını açık tutarak, müracaatların her zaman ve her yerden yapılabilmesini sağlamaktadır.

BİMER internet sitesi üzerinden kullanılan bir sistem olduğundan, yurdumuzun en ücra köşesinden bile yapılan müracaatlar ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına en kısa zamanda iletilmektedir. Bu müracaatlara ilişkin yapılan işlemler Başbakanlık’tan koordine ve takibi yapılmaktadır.

BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum

 

BİMER uygulamasına ait vatandaşlara sağlanmış olan bir çok hizmet bulunmaktadır. Bu uygulamaları kullanan vatandaşlar doğrudan doğruya Başbakanlık ile ilgili konularda ve tüm kamu kurumları hakkında şikayet ve dileklerini dile getirebilirler.

BİMER uygulamasını kullanan vatandaşlar doğrudan Başbakanlıktan hizmet alabilmenin kolaylığını yapmaktadır. Bu platformdan yapılan işlemlerin başında BİMER başvuru sorgulama numaramı unuttum işlemi gelmektedir. Bu sistemi kullanarak BİMER başvuru sorgulama numaranızı unuttu iseniz kolay işlemler sayesinde BİMER başvuru numaranıza ulaşabilirsiniz.

BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum, Ne Yapmalıyım?

BİMER başvuru sorgulama numaranızı unuttunuz ve sisteme girmeniz gerekiyor diyorsanız yapmanız gereken işlem sadece BİMER ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. BİMER ile iletişime geçtikten sonra başvuru sorgulama numaranızı bulabilirsiniz.

BİMER başvuru sorgulama numaranızı unuttu iseniz yazımızın devam kısmında sizlere kolaylık olarak verilmiş olan görselleri ve yazılı bilgileri takip ederek BİMER başvuru sorgulama numaranıza ulaşabilirsiniz.

BİMER Başvuru ve Sonucu Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

BİMER başvuru işlemlerinizi kolay işlemlerle yapabilmek için yazının en alt bölümünde sizinle paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra bu platformdan istenilen alanlara e-posta adresinizi girmelisiniz. Daha sonra aynı sayfa üzerinden “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak bu sistem tarafından E-Posta adresinize gönderilmiş olan linke tıklayarak işleminizi güvenli bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.

 

BİMER Başvuru Sorgulama Numaramı Unuttum
BİMER Başvuru Sorgulama

 

BİMER başvuru sorgulama işleminizi yapabilmek için sizlerin hizmetine sunulmuş olan iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bunların birincisi aşağıdaki görselde verildiği gibi E-Devlet kapısı sistemi üzerinden yapılacak bir işlemdir. Diğer işlem ise BİMER’in kendi bünyesine ait olan internet sitesinden yapılan işlemlerdir.

BİMER uygulamasını kullanarak sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yazımızın içeriğinde bulunan ilgili bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılan ekrandan T.C kimlik numaranızı ve başvuru sayısını eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekecektir.

BİMER Başvuru ve Sonucu Sorgulama İşlemi
BİMER Başvuru Sorgulama

Bu sayfa üzerinden BİMER sorgulamanızı yaparken kimlik bilgilerini vermeden başvuru yaptıysanız bu sayfa üzerinde bulunmakta olan ilgili kutucuğu işaretlemeniz işleminizi bitirmek için yeterli olacaktır.

 

BİMER Başvuru Yapmak ve Sonucunu Sorgulama İşlemi
BİMER Başvuru Sorgulama

 

BİMER sorgulama işlemlerinizi tam olarak yaptı iseniz son işlem olarak “Sorgula” butonuna tıklayarak işleminizi bitiriniz.

BİMER Başvuru Yapmak ve Sonucunu Sorgulama İşleminiz İçin TIKLAYINIZ!

Bir diğer seçenek, E-Devlet sistemi üzerinden yapılacak olan işlemdir. Fakat bu sistem üzerinden yapacak olduğunuz işlem için E-Devlet şifrenizin olması mecburidir. Size bu sayfa üzerinde gerekli olan E-Devlet şifresini size en yakın PTT şubesine giderek kimlik bilgileriniz ve cüzi miktarda bir ücret karşılığında alabilirsiniz.

BİMER başvuru sonucunu sorgulama işleminizi hızlı bir şekilde yapabilmek için öncelikli olarak yazının sonunda bulunan bağlantı linkine tıklamanız gerekecektir. Uygulama üzerinden yapılması gereken öncelikli işlem “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonunu bir kez tıklamak olmalıdır.

BİR CEVAP BIRAK