Ana sayfa Trafik Borç Sorgulama Trafik

Borç Sorgulama Trafik

0
PAYLAŞ

Trafik kurallarına uyma zorunluğu her vatandaşın uyması gereken yasal zorunluluklar içerisinde yer almaktadır. Bazı durumlarda kasıtlı yada istenmeyen nedenlerden dolayı trafik kurallarını ihlal ettiğimiz durumlar olabilir. Bu gibi durumlarda eskiden evlere tebligat gelir ve buna göre bilgilendirme gelirdi. Aynı şey şimdi de var. Fakat gelişen teknolojiye ek olarak internetten borç sorgulama trafik olarak online üzerinden çok daha kolay bir şekilde trafik borcunuzu öğrenebilir ve gecikmeden borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğünün Online İnternet Sitesinden Borç Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Gelir İdaresi Başkanlığının Online İnternet Sitesinden Borç Sorgulama Trafik İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Adrese tebligat gelmesini beklemek bazı durumlar için riskli olabilir. Gönderilen tebligattan on beş gün sonra borcun ödenmesi gerekir. Adres değişikliği ya da çeşitli nedenlerden dolayı bu tebligat elimize geç ulaşabilir. Bu durumda gecikmeli olarak ödeme işlemi uygulanması kaçınılmaz olmaktadır. Trafik borcunu gecikmeli olarak ödemek istemiyorsak online olarak trafik borcumuzu sorgulatabiliriz. Bunun için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden ya da Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden giriş yaparak borç sorgulama işlemleri yaptırabilir ve mevcut borcumuzu rahatlıkla öğrenebiliriz. Bu son derece basit işlem sayesinde gecikmeli ödemekten kurtularak daha fazla borcun katlanarak artmadan ödenmesi için gerekli adımları önceden atmamız sağlanır. Ne kadar borcunuz olduğunu b u sitelerden rahatlıkla öğrenmenin dışında borcunuzu bu site üzerinden de kart sistemiyle rahatlıkla ödeyebilirsiniz. Teknolojinin sunduğu bu imkanlar sayesinde rahatça mevcut borcumuzu oturduğumuz yerden ödeme kolaylığı elde edebiliriz.

Borç Sorgulama Trafik İşlemi Nasıl Yapılır?

Son derece kolay bir yöntem olan ve bize bu konuda oldukça faydalı olan bir uygulama olan borç sorgulama trafik işlemi belirtiğimiz gibi Emniyet Genel Müdürlüğü ve Gelir İdaresi Başkanlığı sitesinden giriş yapılarak rahatça sorgulanır. Gelir İdaresi Başkanlığı üzerinden sorgulama işlemi yapacaksak bu siteye girerek karşımıza çıkan sayfadan Motorlu Araçlara giriş yapmak olacaktır.

 

Bu sayfada karşımıza araç ev kendimizle ilgili bir takım sorular gelmektedir. Araç hakkında aracın plaka numarası ya da varsa özel plaka numarası istenir. Aracınız hangi duruma uyum sağlıyorsa o şekilde doldurmalısınız. Yine aracın tescil edildiği tarih istenmektedir. Bu soruyu da uygun şekilde cevapladıktan sonra kendimizle ilgili bilgiler istenmektedir. Bunun için bizden TC kimlik belgesi ya da vergi kimlik numarası gibi kimliğimizi tanıtıcı bilgiler istenir. Bu bilgileri de istenilen şekilde doğru bir şekilde doldurmamız gerekmektedir.

Son olarak ödeme şeklini de uygun bir şekilde seçtikten sonra tamam butonuna tıklamamız gerekmektedir. Tamam butonuna da tıkladıktan sonra borç sorgulama ve ödeme işlemlerimizi tamamlamış olmaktayız. Son derece zahmetsiz ve kolay bir şekilde bu site üzerinden işlemlerimizi yaptırabileceğimiz gibi aynı şekilde Emniyet Genel Müdürlüğü online sitesinden de kolayca sorgulama işlemleri yaptırabilir ve buradan da mevcut olan borcumuzu rahatlıkla ödeyebiliriz. Burada da aynı diğer site de olduğu gibi Emniyet Genel Müdürlüğü sitesi online sayfasına giriş yapıyoruz. Burada da karşımıza kimlik belgeleri ve araç hakkında birtakım sorular çıkıyor. Gerekli olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde dolduruyoruz. Bilgileri eksiksiz olarak doldurmamız son derece önemlidir. Bu konuda dikkat ederek bilgilerimizi doğru ve düzgün bir şekilde doldurmaya özen gösterdikten sonra ödeme şeklimizi belirttikten sonra tamam butonuna basarak işlemimizi tamamlıyor. Bu kadar basit ve kolay bir yöntemdir. Ben bilgisayardan fazla anlamıyorum ve bu işlemleri yapmakta güçlük çekebilirim diye düşünüyorsanız Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Gelir İdaresi Başkanlığı şubesine giderek buradan da ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İstenilen yolu tercih ederek ödeme zamanı geçmeden ve gecikmeli ödeme cezasının uygulanmaması için vaktinde öedemelerimizi yapmalıyız.

BİR CEVAP BIRAK