Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Bursa Buski Su Fatura Sorgulama

Bursa Buski Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Son yıllarda, internet üzerinden verilmeyen bir hizmet kalmadı denebilir. İnternet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte artık yurdun dört bir yanından internete bağlanmak mümkün oldu. İnternetin yıllar boyu gelişmesiyle de birçok işlem artık internet üzerinden yapılabilmektedir. İnsanlar, internetten yapılan işlemlerin hızlı ve kolay olmasından ötürü bulundukları her yerden yalnızca bir tuşla tüm işlerini halledebilmektedir. Durum böyle olunca internetin günlük yaşamda bu kadar büyük bir yere sahip olması oldukça doğaldır.

Teknolojinin gelişmesine ayak uydurmak isteyen tüm kuruluşlar, devlet daireleri, küçük işletmeler dahi internet sistemine geçiş yaptı. elektronik ortamlarda bulunarak insanlara daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan bu kurumlar, kendilerine internet sitesi oluşturmaktadırlar. Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Başkanlığı(BUSKİ) interneti kullanan kurumlardan bir tanesidir. İnsanlar kimi zaman faturalarını ödemeyi unutabilmektedir. BUSKİ verdiği internet hizmetiyle Bursa’da yaşayan vatandaşlara yardımcı olmayı hedeflemektedir. BUSKİ resmi internet sitesi üzerinde, su faturası sorgulama imkânı vardır. Bursa BUSKİ su fatura sorgulama sayesinde su faturası ödemeleri unutulmayacak ve buna bağlı olarak su kesintileri yaşanmayacaktır.

BUSKİ su fatura sorgulama sistemi sayesinde su faturasına dair her türlü bilgiyi edinmek mümkündür. Su faturasının güncel borcu, son ödeme tarihi, geçmiş ödemelere dair tüm detaylara bu sistem üzerinden erişilebilir. Böylece güncel su faturası takibi ve ödemesi kolay bir şekilde yapılabilmektedir.

 

Bursa BUSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bursa BUSKİ internet sitesi üzerinden su faturası sorgulamak için birkaç adımı takip etmek gerekmektedir. Bu adımlar doğru bir şekilde uygulandığı zaman gayet kolay bir şekilde su faturası sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. İlk olarak tarayıcı çubuğuna BUSKİ’nin internet sitesi adresi yazılmalıdır. Bunun için bu yazının sonunda bulunan linke de tıklanabilir. Böylece BUSKİ’nin resmi internet sitesi açılmış olacaktır. BUSKİ fatura sorgulama işlemleri için üyelik talep etmektedir. Daha önceden üye olanlar T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapabilmektedir. Ancak üyeliği bulunmayanlar yeni üyelik butonuna tıklamalıdır. Bu sayfada üyelik için bazı bilgiler istenmektedir. Tüm bilgiler doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır ve bir şifre belirlenmelidir. Böylece yeni üyelik kaydı gerçekleştirilmiş olur. Üyelik işleminin ardından, bir önceki giriş sayfasına geri gidilmelidir. T.C. kimlik numarası ve üyelik esnasında oluşturulan şifre girilmelidir. Açılan sayfadan su faturasına dair tüm detaylara ulaşmak mümkündür. BUSKİ internet sitesi üzerinden su faturasının ödemesi de yapılabilmektedir. Böylece ödeme noktasına gitmeden faturalar kolayca ödenebilir.

Bursa BUSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK