Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları BUSKİ Borç Sorgulama

BUSKİ Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

İçinde yaşadığımız çağda, internetin çok büyük bir yeri vardır. Tüm alanlarda, tüm işlemler için internet kullanılmaktadır. Hem kişilerin bireysel ve özel işlemleri için hem de kurumlar ile ilgili olan resmi işleri için internet oldukça büyük bir yardımcıdır. İnternetten kurumsal işlerin de yapılma imkanının gelmesi özellikle de çalışanları çok mutlu etti. Çünkü çalışan bireyler günün her saati müsait olamamaktadır. Kurumsal işlemlerde, kurumların açık olduğu mesai saatleri içinde gerçekleştirmelidir. Ancak çalışan kişiler de bu mesai saatlerinde kendi iş yerlerinde olmak zorundadır. Kurumsal işlerini halletmek için işten izin almak gerekmektedir. Fakat günümüzde bu zorunluluk ortadan kalkmıştır. İnternet birçok alana yayılmıştır. Bu yayılıma kayıtsız kalmayan kurumlarda bünyelerine internet sitesi katmışlardır ve bu internet siteleri üzerinden vatandaşlara kolaylık olmayı hedeflemektedirler.

Bursa ilinde faaliyet gösteren bir kurum olan BUSKİ, interneti aktif bir şekilde kullanmakta olan ve Bursa’nın su işlerine bakan bir kurumdur. BUSKİ interneti yoğun olarak kullanarak Bursa ilinde yaşayan vatandaşlara maksimum hizmet vermeyi istemektedir. BUSKİ sayesinde Bursa’da yaşayan vatandaşlar kuruma gitmeye gerek kalmadan internet sayesinde, bilgisayar başında oturarak işlemlerini birkaç tık ile halledebilmektedir. BUSKİ borç sorgulama sistemine girerek borç sorgulaması yapılabilir. Bu sistem sayesinde su faturasına dair en ince ayrıntılar bile incelenebilir.

BUSKİ Borç Sorgulama İşleminizi Nasıl Yapabilirim?

 

İlk olarak, BUSKİ’nin resmi internet sitesi ziyaret edilmelidir. Bunun için de bu yazının sonunda bulunan linke tıklanmalıdır. Açılan sayfa üzerinden ilk olarak üyelik kaydı doldurmak gerekmektedir. Üyeliği bulunmayanlar önce üye olmalıdırlar. Üyelik işlemi de oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Üyelik işlemi tamamlandıktan sonra ilk sayfaya geri dönülmelidir. Kullanıcı girişi bölümüne gelerek gerekli bilgiler doldurulmalıdır. Bu bilgiler T.C. kimlik no ve şifredir.

Bilgiler doğru olarak girildikten sonra giriş butonuna tıklanmalıdır.

Yukarıdaki adımlar takip edildiğinde giriş yapmak oldukça kolaydır. Açılan sayfa üzerinden su faturası borcuna dair her şey yapılabilir. Güncel borç tutarı, eski dönemlerden kalan borçlar, geçmiş ödemeler, son ödeme tarihi gibi bilgilere de erişim sağlanabilir.

BUSKİ Borç Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK