Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları BUSKİ Fatura Sorgulama

BUSKİ Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi, internet kullanımını büyük ölçü de arttırmıştır. İnternet kullanımının bu kadar çok artmasına bağlı olarak da internet birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Yaygınlaşan internet de insan hayatına büyük kolaylık sağlamıştır. Geçmişte uzun saatler harcanarak yapılan işler, internet sayesinde çok hızlı bir şekilde gerçekleşmeye başlamıştır.

İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte, kurumlarda internette kendilerine bir alan edinmeye başlamıştır. Bu sayede insanlar kurumsal işlerini de internet üzerinden gerçekleştirmeye başlamıştır. Böylece artık herkes kurumsal işlerini kurumlara hiç gitmeden, sıra beklemeden halledebilmektedir. İnternetten yapılan kurumsal işlemler, vatandaşların zaman kaybı yaşamasının da önüne geçmiştir.

İnternet kullanarak vatandaşlara daha hızlı hizmet vermek isteyen kurumlardan biri de BUSKİ’dir. BUSKİ, Bursa ilinde faaliyet gösteren bir kurumdur. Bursa’da yaşayan vatandaşların su işleri ile ilgilenen BUSKİ, vatandaşlara maksimum hizmet vermeyi ve onların hayatını kolaylaştırmayı sağlayabilmek için çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalardan biri de internet sitesi üzerinden sağladığı online fatura sorgulama işlemidir. Bu sistem ile fatura sorgulamak, eskiye oranlar çok daha hızlıdır. Eskiden saatlerin harcandığı fatura sorgulama işlemi, şimdi yalnızca birkaç dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Bursa ilinde yaşayan vatandaşlar BUSKİ fatura sorgulama sistemini rahatlıkla kullanabilirler. Sorgulama için bu yazıda verilen yönergeler yeterli olacaktır.

 

BUSKİ Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BUSKİ internet sitesi üzerinden fatura sorgulama işlemi yapmak için birkaç adım takip edilmelidir. Bu adımlardan ilki BUSKİ’nin internet sitesini ziyaret etmektir. Bunun için de bu yazının sonunda verilen linke tıklamak gerekmektedir. Bu link doğrudan fatura sorgulama sisteminin yapıldığı resmi siteye yönlendirecektir. Bu site de sorgulama işlemleri için üye olmak gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinden ilk önce yeni üyelik butonuna tıklanmalıdır. Burada istenen bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Sonra ise açılan ilk sayfaya geri dönerek giriş yapılmalıdır. Giriş yapmak için ilk olarak T.C. kimlik numarası girilmelidir. Ardından da üye olurken belirlenen şifre girilmelidir. Son olarak da giriş butonuna tıklanmalıdır.

Böylece sisteme giriş yapılacaktır. Sisteme girmek bu kadar hızlı ve pratiktir. Sistem üzerinden su faturası sorgulamaya dair tüm işlemler detaylıca yapılabilir.

BUSKİ Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

 

BİR CEVAP BIRAK