Ana sayfa Araç Çekilen Araç Sorgulama

Çekilen Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç sahibi olmak pek çok anlamda bizim işimizi kolaylaştırsa da bu durum bizlere birçok sorumluluk da yüklemektedir. Öyle ki aracımızı kullanma sırasında dikkat etmemiz gereken bazı kurallar yer almaktadır. Bu kurallara trafik kuralları ismi verilerek, trafik lambaları, hız sınırı, trafik levhaları ile belirtilmektedir. Her sürücünün trafik kurallarına uyması zorunlu olmaktadır. Bu kuralların denetim işlemini Emniyet Genel Müdürlüğü yapmaktadır. Denetim sonucunda suçlu yer alan bireyler araçlarına ve sürücü belgelerine olmak üzere cezai işlemlere maruz kalmaktadır.

Uymamız gereken kurallardan bir tanesi de aracımızı park etmenin yasak olduğu bölümlere park etmemek olsa da pek çoğumuz park yasağını göstermiş olan trafik levhasına dikkat etmiyoruz. İşimiz uzun sürede yer alsa kısa sürede olsa sonuçta trafik kurallarını ihlal edebiliyoruz. Kısa süreli bir işiniz için aracınızı yanlış durumda park ettiyseniz ve döndüğünüz zaman aracınız yerinde yoksa sizin de tahmin edeceğiniz üzere araçlarınız çekilmiş demektir. Sürücülerin en büyük problemi de çekilmiş olan aracın nereye götürüldüğü ve hangi otopark içerisine bırakıldığıdır. Neyse ki bu soruna da bir çözüm bulunabilmiş ve vatandaşların işi kolay hale getirilmektedir. Çekilmiş olan araç sorgulama hizmetiyle artık araçlarınızın hangi otoparka çekildiğini kolayca öğrenebileceksiniz. Bu yazımız içerisinde çekilen araç sorgulama işleminin online şekilde nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız. Çekilmiş olan araç sorgulama işlemi Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait olan resmi internet adresinden yapılabildiği gibi aynı zamanda kuruma ait olan mobil internet site hizmetleri yardımıyla da yapılmaktadır.

Çekilen Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Trafik kurallarının denetimi ya da ceza işlemleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Aracınızın çekilme konusu da trafik ihlalidir. Bu nedenle aracınızın çekilmesini de aynı kurum gerçekleştirilmektedir. Kurumun resmi internet adresi üzerinde sürücülerin yararlanabilmesi için trafik sorgulamaları bu bölümü oluşturulmuştur. Bu bölüm içerisinde sürücüler ehliyete yazılan ceza, plakaya yazılmış olan ceza, tüzel kişilere yazılan ceza ya da son olarak çekilen araç sorgulama işlemlerini yapılmaktadır. Bu hizmetten kolaylıkla yararlanmak için yapmanız gereken yazımızın sonunda bulunan linke tıklamaktır. Bu adresi sizi kimlik doğrulama sayfasına götürmektedir. Kimlik doğrulaması için zorunlu olan bilgiler adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız ile beraber doğum yılınızdır. Bu bilgileri görsel olarak ok işareti ile gösterilmiş olan kısımlara doğru şekilde yazdıktan sonra kimlik doğrulama işlemini yapabilirsiniz.

Kimlik doğrulama uygulamasının sonucunda ekranınıza yüklenecek olan sayfa sorgulama listesini içerir. Bu liste alt bölümde resim gibi olup çerçeve içerisine alınan çekilen araç sorgulama seçeneğine tıklayarak sorgulama uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Çekilen Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Mobil İnternet Site Üzerinden Çekilen Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kurum, vatandaşların çekilmiş olan araçları hakkında sorgulama yapabilmeleri konusunda ayrıca mobil destekli sadece aracın çekilme işleminin sorgulandığı bir sistem de devreye sokmuştur. Bu başlık adı altında sadece çekilmiş olan araç sorgulamasının mobil adres üzerinden nasıl yapıldığını anlatacağız. Öncelikle yapmanız gereken yazılarımızın sonunda yer alan bağlantı linkini tıklamaktadır. Bu işlem sonucunda ekranlarınızda yansıyacak olan sayfa aşağıdaki gibi olmaktadır. Bu sayfada kişisel bilgilerinizi kullanarak otopark sorgulamasını yapabilirsiniz. Kişisel bilgilerinizi ok işareti ile gösterilmiş olan alanlara eksiksiz şekilde yazdıktan sonra sorgula butonu ile beraber işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Mobil Site Üzerinden Araç Otopark Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK