Ana sayfa Genel Sorgulamalar Cokey No Sorgulama

Cokey No Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte neredeyse tüm resmi veya resmi olmayan işlemler online olarak sorgulanabilir hale gelmiştir. Cokey no sorgulama işlemi sayesinde hiçbir kurum ve kuruma gitmek istemeyen vatandaşlar bu binalarda oluşan kalabalıklara katılmadan internet üzerinden online olarak işlemlerini yapabilirler.

Bu kolaylıklar neredeyse dünyada ve ülkemizde tüm insanlar tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu işlemlerden bir tanesi de T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi Merkezi üzerinden yapılmakta olan cokey no sorgulama işlemidir.

Cokey No Nedir ve Nasıl Alınır?

Cokey no, diğer ismiyle cokey kodu: Türk Standartları Enstitüsü kurumu tarafında verilen TSE belgesi alımında istenen evraklardan birisidir. Yüksek hizmet standardı gereği TSE belgesi edinmek ve bu belgenin firmalara kazandıracağı avantajlardan yararlanmak isteyen firmalar, cokey no ihtiyaç duymaktadır.

Cokey No Nasıl Alınır?

    Cokey no alabilmek için birkaç prosedürün takip edilmesi gerekmektedir.
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne cokey no talep edildiğine dair açıklamalı bir dilekçe yazılmalı
  • Cokey no talep eden firmanın yetkili kişisine ait noter tasdikli imza belgesi fotokopisi alınmalı
  • Esnaflık yapan kurumların, bağlı olduğu esnaf odasından esnaf sicil gazetesi edinilmeli
  • Vergi levhası fotokopisi bulunmalı
  • Firma bilgilerini güncel bir şekilde gösteren sicil fotokopisi oluşturulmalı
 

İstenilen belgelerin tamamlanması ve toplanması ile firmalar, cokey numarası talep edebilirler. Bu belgeler Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne iletilir ve cokey no alım süreci başlatılmış olunur. Firmalar, cokey kodu alım sürecinde yaşayabileceği problemlerden dolayı numara alımının aksatılmasına yol açabilirler. Bu durumlarda belge alımında ilgili danışmanlıklar, kurumlara yardımcı olmaktadır.

Cokey No Sorgulama

Teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden olan Cokey no sorgulama işlemlerinizi bu sistem üzerinden kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bu işlemle alakalı olan sorgulama işlemlerinizi de bu platformdan kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlem T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi Merkezi üzerinden yapılmaktadır.

Cokey No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Cokey numarası sorgulama işlemlerinizi hiçbir kurumdan alınmış olan şifreye ihtiyaç duymadan birkaç adımı geçtikten sonra kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikli olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı linkine bir kez tıklamanız gerekmektedir. Daha sonrasında açılan sayfa üzerinde görülen “Firma Ünvanı” ve “Şehir” bilgilerini ilgili kutucuklara doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak “Ara” butonunu tıklayınız.

Cokey No Sorgulama
Cokey No Sorgulama

Cokey numarası sorgulama işleminizi bu platformdan adımları izlediğiniz zaman hızlı bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Cokey No Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK