Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Dask Sigorta Sorgulama

Dask Sigorta Sorgulama

0
PAYLAŞ

Kişilerin mal varlıklarını güvence altına aldığı sigorta şirketleri, kaza ve hasar meydana gelmesi durumunda kişilere maddi destek sağlamaktadır. Piyasada yer alan sigorta şirketlerinden bir tanesi de Dask Sigorta’dır. Doğal Afet Sigortaları’nın kısaltılmış adı olan Dask, 2000 yılında kurulmuştur. Ülke genelinde zaman zaman meydana gelen çoğu büyük depremde, kişilerin çoğu mağduriyet yaşamıştır. Bu durumun önüne geçmek amacı ile 1999 yılında zorunlu deprem sigortası, hayata geçirilmiştir. Dask Sigorta, bu kapsamda deprem gibi büüyk mağduriyet yaşatan doğal afetlere karşı güvence olarak kurulmuştur. Her vatandaşın zorunlu olarak yaptırdığı deprem sigortası gibi alanlarda hizmet vermektedir. Depremde meydana gelen hasar ve depreme bağlı durumlara karşı güvence sağlayarak, sonrasında maddi destek sağlamaktadır.

Devlet tarafından zorunlu deprem sigortasına özendirmek için yapılan politikalarda sigorta şirketleri ile çalışılmaktadır. Bu durumda deprem sigortası yaptırmak isteyen kişilere düşük primler ile hizmet sunulmaktadır. Dask hem sigorta yapmakta hem de kişilere doğal afetlere karşı bilinçlendirme eğitimleri sürdürmektedir.

Dask Sigorta Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Kişilerin oluşturduğu sigorta poliçesi varlıkta meydana gelen hasar ve kaza durumunda devreye girmektedir. Sigorta poliçesini kullanabilmek için ilk olarak hasar ihbarı yapılması gerekmektedir. Hasar ihbarı hasarın oluştuğu deprem bilgisi, poliçe no, adres kodu, sigortalının TC no, vergi kimlik no gibi bilgilerle online yapılabilmektedir.

İhbarın ardından eksper tarafından hasar dosyası oluşturulmaktadır. Hasar dosya numarası ile kişiler dosyalarını internetten sorgulatarak takip edebilmektedir.

Sorgulama ekranına giriş yaptıktan sonra sorgulama tipi seçerek sorgulamaya başlayabilirsiniz.

Dask Sigorta İletişim Adresi

125 Alo Dask numarasından her an ücretsiz ulaşabileceğiniz Dask Sigorta’nın açık adresi:

Altunizade Mahallesi, Ord Prof. Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, No: 20, 24662, Üsküdar – İstanbul

Dask Sigorta Bilgi Edinmek İçin TIKLAYINIZ!

Dask Sigorta Online Hasar İhbar İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Dask Sigorta Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Dask Sigorta Online İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK