Ana sayfa Garanti Belgesi Sorgulamaları DELL Garanti Sorgulama

DELL Garanti Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ülkemizde özellikle masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar piyasasında markalar önemli ve büyük bir yarış içerisindedir. Bu markalar daha iyi hizmet sunabilmek için kendilerini geliştirmeye çalışmaktadır. Hem teknik destek konusunda hem daha kaliteli bir ürün yelpazesi oluşturmak için çalışmalar yapmaktadırlar. Bu rekabet ortamında zaman içinde genişleyen model sayısı ve farklı özellikler sebebiyle bazı zamanlarda satın alacağınız ürüne karar vermek bile zorlaşabiliyor. Elektronik bir alet almak istediğiniz zaman kendi ihtiyaçlarınızı belirleyip bu doğrultuda hareket etmek, gereksiz özelliklerden arındırılmış ve uygun fiyatlı olan aynı zamanda uzun süre boyunca kullanabileceğiniz bir ürün almaya dikkat etmek gereklidir.

Elektronik bir cihaz alırken bu cihazın en dayanıklısını ve en sağlamını almak çok önemlidir, eğer sizde düzenli olarak elektronik eşyalarınızı değiştirmenin mantıksız olduğunu düşünüyorsanız, bu noktalara mutlaka dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte istenildiği kadar dayanıklı olsun, elektronik cihazlar yapıları gereğince hassas cihazlardır. Masaüstü bilgisayar çeşitleri bile dayanıklı görüntülerine rağmen, dikkatsizlik yüzünden hasara uğrama ihtimalleri yüksek olan cihazlardır. Bu neden ile satın almak istediğiniz ürünün, üretici firması veya dağıtıcı firması tarafından size verilmiş olan bir güvencesi olması çok önemlidir. Bu kapsamda işin içine garanti konusu girmektedir. O neden ile henüz elektronik cihazınız bir hasara uğramadan aralıklı zamanlarda garanti sürenizi kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Bu yazımızın içeriğinde eğer Dell marka bir cihazınız var ise Dell garanti sorgulama işleminizin nasıl yapıldığını yazımızın devam kısmında bulabilirsiniz.

Dell Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Dell garanti sorgulama işlemlerinizi yapmak için öncelikli olarak aşağıda bağlantısını bulabileceğiniz Dell resmi web sitesine gitmeniz gerekmektedir. Bu sayfa üzerinden işlem yapmaya başladığınızda ekranınızda sizden istenilen bir kod olduğunu gözlemleyeceksiniz. Bu kod Dell ürünlerinin her birisine özel olarak verilmiştir. Bu kodu sizin cihazınızın bir çeşit Dell sistemindeki ismi gibi düşünebilirsiniz, bu kod belli karakterlerden oluşan bir koddur. Genel olarak dizüstü bilgisayarlarda altta kalacak şekilde yapıştırılmış olan bu etiketteki kod, diğer cihazlarda ise görebileceğiniz bir yüzeye yapıştırılmış olan etikette yazılıdır. Dell garanti sorgulama işlemleri için aşağıda vermiş olduğumuz örnek resimde görebileceğiniz şekilde kendi ürününüze ait kodu bu şekilde etiketin üzerinden rahat bir şekilde okuyabilirsiniz.

Dell marka cihazınızın garanti sorgulama işlemini yapmak için bu okuduğunuz kodu “Enter a Service Tag or Express Service Code” yazmakta olan yerin altındaki kutucuğa girmeniz gereklidir. Bu işlemi yaptıktan hemen sonra Submit butonuna basarak Dell garanti sorgulama işleminizi kolay bir şekilde yapmış olacaksınız ve garantiniz ile ilgili gerekli tüm bilgileri ekranınızda bulabilirsiniz. Diğer bir seçenek de, eğer cihazınıza ait kodu bulamadıysanız Auto-detect your product kısmından işleminizi yapabilirsiniz fakat bazen ürününüz bağlantı problemlerinden dolayı bulunamayabilir. Bu sebeple Service Tag ya da Express Service Code karakterlerini eksiksiz bir şekilde sisteme girmek daha faydalı bir işlem olacaktır.

Dell Garanti Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK