Ana sayfa Sınavlar Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS)

Diş Hekimliğinde Uzmanlık Sınavı (DUS)

0
PAYLAŞ

DUS Başvuru İşlemleri

Diş Hekimliği Uzmanlık sınavlarının başvuruları elektronik ortamda öğrencilerden alınmaktadır. Sınava katılmak isteyen öğrenciler ÖSYM’ye ait resmi web sitesi üzerinden başvuru kılavuzlarına ve adaylar için başvuru formlarına ulaşabilirler. ÖSYM aday işlemleri online olarak internet üzerinden sistemde eğer geçerli bir fotoğraf ve geçerli eğitim bilgileri bulunuyorsa DUS başvuru işlemlerini başarı ile internet üzerinden yapabilmektedirler. ÖSYM sisteminde yeni geçerli bir fotoğrafı ve eğitim bilgileri olmayan adayların başvuru işlemlerinin hepsi ÖSYM merkezlerinden yapılmalıdır. Başvuru yapmak isteyen öğrencilerin başvuru merkezleri adreslerine, başvuru tarihleri süresince ÖSYM sitesi üzerinden ulaşarak işlemlerini yapmaları gerekmektedir. ÖSYM’nin web sitesinde yer almakta olan ödemeler kısmından da ödemelerini kredi kartları aracılığı ile yapabilirler. Eğer DUS başvuru işlemlerine başlamak istiyorsanız yazımızın devam kısmında bulunan linki bir kez tıklayarak işleminize başlayabilirsiniz.

DUS Başvuru İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

DUS Tercih İşlemleri

 

Genellikle tercih işlemleri bireysel olarak internet web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Adaylar tercih işlemlerini yapmadan önce ÖSYM web sitesi üzerinde yer almakta olan gerekli kılavuzu incelemeleri ve tercih işlemlerini bu kılavuzlara göre yapmaları gerekmektedir. DUS sınavından 45 ve daha yüksek puan alan adaylar DUS tercih işlemlerini gerçekleştirmeye hak kazanırlar. 45 puanın altında not alan öğrencilerin tercih işlemleri yapılmaz. Öğrencilere bu platformda 30 tercih hakkı sunulmaktadır. DUS tercih işlemleri yaparken adayların tercih listesinde seçtikleri programların gerekli nitelikleri taşıması gerekmektedir. bu programda gerekli olan nitelikleri taşımayan öğrencinin tercih işlemleri yapılmayacaktır. Buna ek olarak yerleştirme işleminden kaynaklı olan tüm haklarını da bu sorun yüzünden yitirmiş olacaktır. Tercih işlemleri süresince yeterli puan alınması şartı ile yapılan tercihlerin sırası da oldukça fazla önemlidir. Öğrenciler tercihlerini yaparken eğitim görmek istedikleri programdan en çok istediklerini en başta yazarak listelerini bu şekilde oluşturmaları gerekmektedir.  Eğer DUS tercih sonuçlarına ulaşmak istiyorsanız yazımızın devam kısmında vermiş olduğumuz linki tıklayarak kurum sitesine ulaşabilir ve işlemlerinize başlayabilirsiniz.

DUS Tercih Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

DUS Sonuç ve Yerleştirme Sonuçları

DUS yerleştirme ve sonuç bilgilerine ulaşmak isteyen adaylar, T.C kimlik numaraları sayesinde kendilerine ait ÖSYM aday işlemlerine sistemden kendi şifresi ile ulaşabilirler. Bu bilgilere ulaşabilmek için ÖSYM resmi web sitesinden giriş yapmaları gerekmektedir. İnternet sitesi dışında bu işlemler mobil uygulamalar ile de kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Adayların yerleştirme ve sınav sonuçlarına ait olan belgeler basılı bir şekilde adayların ikametgahına gönderilecektir. Sonuçlara erişmek isteyenler sadece internet sayfası aracılığı ile erişim sağlayabilirler. Adaylar için sınav sonuç belge doğrulaması amacı ile sonuç belgesi kontrol sistemi devreye sokulmuştur. Bu sistem ile birlikte öğrencinin sonuç belgelerinin alt kısmındaki yere rastgele üretilen bir kod yazılabilmektedir. DUS yerleştirme ve sonuç bilgilerine ulaşmak isteyen öğrenciler yazının devam kısmında vermiş olduğumuz linki tıklayarak DUS yerleştirme ve sonuç bilgilerine ulaşabilirler.

DUS Sonuçları İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK