Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları Diyarbakır Diski Su Fatura Sorgulama

Diyarbakır Diski Su Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Su, insanların temel yapı taşıdır. Her şey olmadan belli bir süre yaşanabilir. Ancak su öyledir. Su içilmediği zaman yalnızca birkaç gün içinde canlılar hayatını kaybeder. Su olmadan, su içmeden yaşamak imkansızdır. Aynı şekilde günlük hayatta kullanmak için de su oldukça önemlidir. Yemek yapımında, temizlik yapımında, kişisel ihtiyaçların gerçekleştirilmesinde su oldukça önemlidir.

Su olmadığı zaman adeta hayat durma noktasına gelir. Çünkü her yerde suya ihtiyaç çok büyüktür. Sular kesildiği zaman insanlar büyük bir telaşa girmektedir. Bu da oldukça normal bir durumdur. Yaşam alanlarına verilen su belediyeler tarafından verilmektedir. Her evde bulunan su saatinin amacı da verilen suyun miktarını belirleyip, günü geldiği zaman borç olarak yansıtmaktır.

Belediyeler her zaman aksatmadan evlere, iş yerlerine su vermektedir. Borç zamanı geldiğinde de tam gününde borcun ödenmesini istemektedir. Borç ödenmediği zaman da suyu kesme hakkına sahiptir. Bir vatandaşın mutlaka borcunu gününde ödemesi lazımdır. Böylelikle hem kendisi hem de belediye mağdur olmaz. Fakat kimi zaman bu borçların ödenmesi, hatta son ödeme günü dahi unutulabilmektedir. Borcun ödenmesi de belediyelere ya da bazı yetkili şubelere giderek olmaktadır.

 

Günümüzde ise bazı belediyelerin elektronik ortamlara adım atmasıyla bu işlemler çok daha kolay bir hal almıştır. İnsanlar, bağlı bulundukları belediye internette var ise online olarak borç sorgulama yaparak çok hızlı bir şekilde borcunu öğrenebilmektedir. İnternet kullanmakta olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarına kolaylık sağlamak adına internet sitesi üzerinden tüm fatura sorgulama işlemlerine imkan tanımaktadır. Diyarbakır ilinde yaşayan vatandaşlar Diyarbakır DİSKİ su fatura sorgulama sistemini diledikleri zaman diledikleri yerden kullanabilmektedir.

Diyarbakır DİSKİ Su Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu işlemin yapılması için DİSKİ resmi sitesine girilmelidir. Bunun için yazının sonunda bulunan linke tıklamak yeterli olacaktır. Açılan sayfada istenen ilk bilgi abone no bilgisidir. Abone no sitede yer alan sanal klavye ile güvenli bir şekilde girilmelidir.

Abone no bilgisi doğru bir şekilde girildikten sonra borç sorgula butonuna basılmalıdır. Bu işlemler sırasıyla yapıldığında herkes online bir şekilde su fatura borcuna ait tüm detaylı bilgiye ulaşabilecektir.

Diyarbakır DİSKİ Su Fatura Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK