Ana sayfa Araç E Araç Muayene Randevu

E Araç Muayene Randevu

0
PAYLAŞ

Ülkemiz günden güne gelişmekte ve her geçen gün farklı konular üzerinde gelişim sağlayarak gittikçe ilerlemektedir. Ülkemizin en büyük sorunlarından birisi trafik problemleridir. Trafik problemlerinin belli bir düzene koyulabilmesi için sürekli olarak çalışmalar yapılmaktadır ve bu çalışmalar için epey ödenek ayrılmaktadır.

Trafik problemleri hem sürücülerin hayatlarını hem de yayaların hayatlarını maddi ve manevi açıdan tehlikeye atmaktadır. Sadece trafik durumu değil aynı zamanda araçların trafik üzerindeki konumu, sürücülerin trafik içerisinde tavır ve davranışları hatta araçların kullanıma uygunluğu da trafik üzerindeki önemli etkenler arasında yer almaktadır. Devlet tüm bu sorunları göz önünde tutarak, araçların trafik üzerindeki etkisini biraz olsun azaltmaya ve trafikte oluşabilecek tüm sorunlara negatif yönde etkileyecekleri durumu en az seviyeye düşürmek amacı ile bazı çalışmalar yürütmektedir. Örneğin günümüzde araçların muayene yaptırmaları zorunlu bir hale getirilmiştir. Araçların bakımlarının periyodik bir şekilde düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Araç muayenesi hem sürücüler açısından hem de yayalar ve diğer trafikteki kişi ve araçlar açısından büyük ölçüde önem taşımaktadır. Araçların muayenesinin düzenli bir şekilde yapılmaması ise trafikte tehlike olarak yorumlanabilmektedir. Bu sebepten dolayı devlet bu tehlikelere karşı önlem olarak araçlara muayene şartı getirmiştir ve araç sahiplerine de muayene yaptırma zorunluluğu kılmıştır. Araç muayenelerini düzenli şekilde yaptırmayan kişilere devlet tarafından cezai işlem uygulanmaktadır.

Araç muayenesini yaptırmak günümüzde bir zorunluluk haline gelmiştir. TÜVTÜRK istasyonları araç muayenesi için yetkili bir kurumdur ve bu istasyon üzerinden araç muayenelerinin düzenli bir şekilde yaptırılması gerekmektedir. Ancak araç muayene istasyonuna gitmeden önce randevu almanız gerekmektedir. Önceden almış olduğunuz randevu tarihinde ve randevu saatinde TÜVTÜRK muayene istasyonuna giderek muayene işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Muayene işlemlerinizi yaptırmak için TÜVTÜRK muayene istasyonlarını telefon ile arayarak ya da internet üzerinden online bir şekilde muayene için randevu alma işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazıda sizlere e araç muayene randevu işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgi aktarımı sağlayacağız.

 

E Araç Muayene Randevu İşlemi Nasıl Yapılır?

E araç muayene randevu alma işlemi internet üzerinden gerçekleştirilen randevu uygulamasıdır. Adından da anlaşılacağı üzere ‘e araç muayene randevu ‘ ifadesi işlemin internet üzerinden yapıldığını belirtmektedir. TÜVTÜRK online internet sayfası üzerinden randevu alma işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. E araç muayene randevu alma işlemini gerçekleştirebilmeniz için alt kısımda yer almakta olan bağlantı linkine tıklayarak siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Bağlantı linkine tıklayarak siteye giriş sağladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz ekran çıkacaktır.

Açılan bu ekran üzerinden e araç muayene randevu alma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ilk işlem olarak aracınızın plaka numarasını girmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise ruhsat seri ve numarası belirtilen alana yazılmalıdır. Ardından ikamet ettiğiniz şehir ismini yazarak devam tuşuna basınız. Tüm bu işlemleri belirtildiği gibi adım adım uyguladığınız takdirde e araç muayene randevu alma işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Oluşturduğunuz randevu tarihi size Tüvtürk yetkilileri tarafından bilgi verilecektir. Randevunun verildiği gün ve saatte aracınızı Tüvtürk istasyonlarına götürerek muayene işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E Araç Muayene Randevu Alma İşlemini Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK