Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları E Devlet İle HGS Sorgulama

E Devlet İle HGS Sorgulama

0
PAYLAŞ

HGS sistemi otoban ve köprülerde sürücülere hızlı geçiş imkanı sağlamaktadır. HGS sistemi sayesinde geçiş esnasında sistem tarafından ücret otomatik olarak tahsil edilmektedir. Hızlı geçiş sisteminden rahat bir şekilde geçiş sağlayabilmek için sürücülerin HGS kartı veya HGS etiketi alması gerekmektedir. HGS kartını PTT şubelerinden temin edebileceğiniz gibi aynı zamanda anlaşmalı bankalardan veya anlaşmalı akaryakıt istasyonlarından da temin edebilirsiniz. HGS sistemi nakit para ile çalışmamaktadır. HGS sistemini kullanabilmek için limitinin sürekli olarak dolu olması gerekmektedir. Kartın limitinin bitmesi durumunda ücret otomatik olarak tahsil edilemez ve araç geçiş ihlaline uğradığından dolayı ceza uygulaması gerçekleşmektedir. Ceza uygulaması ise geçiş ücretinin 10 katı ücret olarak araç plakasından sürücüye yansıtılmaktadır. Ceza bildirimi yapıldığında 15 gün içerisinde cezanın ödemesi yapılırsa sadece geçiş ücreti ödenir ancak bu süre geçildiği takdirde cezanın tamamının ödenme zorunluluğu bulunmaktadır.

HGS sisteminin resmi sitesi ile geçiş ihlali sorgulama, kalan bakiye sorgulama ve borç sorgulama gibi pek çok sorgulama işlemini ücretsiz bir şekilde ana sayfa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemlerinizi aynı zamanda E devlet sistemi üzerinden de ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E Devlet İle HGS Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

 

İşlemleriniz ile ilgili HGS müşteri santralinden yardım alabileceğiniz gibi aynı zamanda HGS sisteminde online olarak pek çok işlemlerinizi kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İşlemlerinizi gerçekleştirebilmek için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Kimliği şimdi doğrula butonuna tıklayarak yönlendirilmekte olan sayfadan kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş sağlayarak aşağıdaki sayfaya otomatik olarak yönlendirilirsiniz.

Herhangi bir geçiş ihlali yapmanız durumunda eğer borcunuz var ise bilgiler ve borç durumları otomatik olarak sayfa üzerinde görüntülenmektedir.

E Devlet İle HGS Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK