Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları E-Diski Borç Sorgulama

E-Diski Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte internet kullanımı çok yaygınlaşmıştır. İnternetin yaygınlaşması da insanlara çok olumlu yönde etki etmeye başladı. Öncelikle işlem yapma hızı çok yükseldi. İnsanlar dakikalar içerisinde her türlü işlerini kolaylıkla halletmeye başladı. Zaman tasarrufu imkânı da yine internet sayesinde mümkün olmaya başladı. Çünkü geçmiş yıllarda işleri halledebilmek için ilgili yerlere gitmek gerekiyordu. Şimdi ise yalnızca bilgisayar başından bu işler halledilmeye başlandı.

Son yıllarda, kurumlar da internet ortamına girmeye başladı. Bunun sebebi hem kendi iş yüklerini rahatlatmak hem de vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli bir hizmet vermektir. Vatandaşlar da bundan oldukça memnundur. Özellikle belediyeler ve belediyelere bağlı çalışan kurumlar interneti aktif bir şekilde kullanmaya başladı. İnternet sitesi kurarak siteleri üzerinden borç sorgulama, fatura takibi, online olarak borç ödeme seçenekleri sunmaktadırlar.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, E-Diski sistemiyle vatandaşlarına internet üzerinden hizmet vermektedir. E-Diski borç sorgulama sistemi sayesinde vatandaşlar faturalarının takibini 7/24 gerçekleştirebilmektedir. Bu sistem oldukça pratiktir ve her vatandaş rahatlıkla kullanabilmektedir.

 

E-Diski Borç Sorgulamadan Nasıl Yararlanırız?

E-Diski borç sorgulama sisteminden yararlanabilmek için üyelik şartı vardır. Diski’nin internet sitesinden kolayca üye olunabilir. Hemen üye olun butonuna basılarak açılan üyelik formu doldurulmalıdır.

Üyelik tamamlandıktan sonra giriş yapılabilir. Bu sistemden tüm fatura işlemleri gerçekleştirilebilir.

Daha önce üye olanlar ise sayfanın altında yer alan sisteme giriş bölümü üzerinden giriş yapabilir.

E-posta adresi ve şifre bilgileri girilerek giriş tuşuna basılmalıdır. Sonrasında borç sorgulamak için de aşağıda verilen resimde kırmızı ile işaretlenen alan doldurulmalıdır.

E-Diski Borç Sorgulama için TIKLAYINIZ!

E-Diski Online İşlemler İçin TIKLAYINIZ!

E-Diski Borç Ödeme

Diski’nin resmi internet sitesi üzerinden borç ödeme işlemleri de rahatlıkla yapılmaktadır. Bunun için öncelikle E-Diski internet sitesi ziyaret edilmelidir. Açılan sayfa üzerinden öncelikle E-Diki butonuna tıklanmalıdır. Tıkladıktan sonra hangi işlem yapılmak isteniyorsa o buton tercih edilmelidir. Borç sorgulama, E-Fatura, E-Ödeme butonları arasından biri seçilmelidir. Borç sorgulaması yapmak için borç sorgula butonu tıklanmalıdır. Açılan sanal klavye ile abone numarası girilmelidir. Böylece borç öğrenmek mümkün olacaktır.

Borç ödendikten sonra internetten online olarak borcu ödemek mümkündür. Bunun için sisteme üye olmak gerekmektedir. Üyelik bilgileri ile kolayca sisteme giriş yapılabilir. Üyeliği olmayanlarda hemen üye ol butonuna tıklayarak hızlı bir şekilde üye olabilirler. Giriş yapıldıktan sonra fatura borcu kredi kartı ile güvenli bir şekilde ödenebilir. Hatta site GlobalSIGN uygulaması ile korunduğu için oldukça güvenlidir.

İnternetten ödeme yapmak istemeyenler, kredi kartı olmayanlar eski yöntemler ile de ödeme yapabilir. Diski merkezlerine giderek ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. Diski vezneleri yalnızca abone no bilgisi ile fatura ödemesini gerçekleştirebilmektedir. Her iki yöntem de borç ödeme işlemi için kullanılabilir. Bu tamamen kişilerin tercihine kalmıştır.

BİR CEVAP BIRAK