Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları E-Kasko Sorgulama

E-Kasko Sorgulama

0
PAYLAŞ

Araç satın aldıktan sonra her hangi bir kaza durumlarına karşı sigorta yaptırmak önemlidir. Bunun için kasko işlemi yapılır. Kasko araç sahiplerinin isteklerine göre yapılan bir araç sigortasıdır. Herhangi bir kaza durumunda hasar maliyetinin karşılanması için yaptırılan sigorta çeşididir. Aracımızda herhangi bir trafik kazası, çalınma, yanma durumları gibi kötü durumlar karşısında ortaya çıkan hasarın karşılanması için kasko sigortasının önceden yapılması gereklidir. Hazırlanan poliçede hangi durumlar için sigorta yapılacağı bildirilir. Bunlar için ödenecek olan ek ödemeler de belirtilir. Kasko için ödeyeceğiniz para kasko tarihinin başlangıç tarihinden hesaplanır. Taksitli ödemlerde verilen peşinat tarihi esas alınır. Kasko konusunda bilinmesi gerekenlerden biri de Türkiye sınırları içinde oluşan hasarlar için sigortanın geçerli olmasıdır. Yurt dışı için de sigortanın geçerli olmasını istiyorsanız ek olarak sigortaya bunu ekletmeniz gerekmektedir. Kasko ile ilgili detaylara ve bilgilere ulaşmak için E-Kasko sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için Kasko poliçe sorgulama başlığı içinde bu işlemleri kısa bir süre içinde yapabilirsiniz.

E- Kasko Sorgulama İşlemi İnternetten Nasıl Yapılmaktadır?

Kasko sigortası Kara Taşıtları Sigortasını ifade etmektedir. Bu sigorta araçları güvence altına alan bir sigortadır. Başlıca kasko sınırları içine çarpma, çarpılma, yanma ve çalınma durumları girer. Kasko yapılırken bu durumların bildirilmesi gerekir. Poliçede bu durumlar yer alarak ücretlendirme de ona göre yapılmaktadır. Kasko ile bilgiler ışığında bilinmesi gerekenlerden biri de kaskonun trafik sigortası ile karıştırılmaması gerektiğidir. Zorunlu trafik sigortasında ölüm, ağır yaralanma gibi durumlar vardır ve bu sigortayı yaptırmak mecburidir. Kasko sigortası ise isteğe bağlı bir sigorta olarak yukarıda saydığımız durumlarda yardımcı olmak için yapılan bir sigortadır. Sigorta Bilgi ve Gözlem Merkezi sigorta sorgulama işlemlerinin takibinin yapıldığı en bilindik yerlerden biridir.

 

E-Devlet ile buradan giriş yapabilir ve sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bunun için E- Devlet şifrenizi bilmeniz gerekir. Bilmiyorsanız 2TL karşılığında PTT kurumundan şifrenizi alabilirsiniz. Şifreyi aldıktan sonra yazının altında yer alan linke tıklayarak giriş yapabilir ve buradan sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Burada T.C. kimlik numarası ve E- Devlet şifresini girdikten sonra sisteme giriş yap butonuna tıklıyorsunuz.

E-Kasko Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ !

BİR CEVAP BIRAK