Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları E-Koski Borç Sorgulama

E-Koski Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde internet çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Geçmiş yıllara kıyas ile artık birçok işlemin internetten kolayca yapılabildiği görülmektedir. Bunun en büyük sebebi de inşaların internetin hızlı dünyasına alışarak zaman kazanmak istemesidir. Yoğun iş temposunda çalışan insanlar bireysel ve kurumsal işlerini halledebilmek için interneti aktif olarak kullanmaya başlamıştır. Kurumlar da çağa uyum sağlayarak internet üzerinden insanlara işlem yapma imkanı sunmuştur.

Özellikle fatura ödemelerinin online bir şekilde yapılması insanlara büyük bir zaman tasarrufu imkanı vermiştir. Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi, internet üzerinden hizmet veren bir kurumdur. Konya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak çalışmaktadır. İnternet su faturalarının sorgulanmasına olanak sağlayarak vatandaşları memnun etmeye çalışmaktadır.

E-Koski Nedir? 

 

Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi, resmi internet sitesinden birçok işlem yapılabilen bir kurumdur. E-Koski de internet üzerinden işlem yapmak için gerekli olan panele erişimin sağlandığı sistemdir. E-Koski sistemi oldukça pratik ve hızlıdır. Bu sistemden birçok şey yapılabilmektedir. Fatura sorgulama, fatura son ödeme tarihi, borç ödeme, eski dönemlere ait borçlar gibi her türlü bilgiye erişim sağlanabilmektedir. Bu sistemden abone no bilgisi öğrenmek de mümkündür. Adres bilgileri girilirse kolaylıkla abone no bilgisine ulaşılabilir. Fatura sorgulama sistemine giriş yapabilmek için abone no bilgisi gerekli olduğu için bu sorgulama oldukça önemlidir. E-Koski sisteminden itiraz işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Yine bu sistemden itiraz takibi yapılarak sonuç öğrenilebilir.

Koski E-Fatura Ödeme

Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin kullanıma sunduğu hizmet olan E-Koski ile fatura ödemek mümkündür. Ancak bu ödeme işlemlerinin yapılabilmesi için üyelik gerekmektedir. Bu nedenle üyeliği olmayan kişiler fatura ödemesi yapabilmek için önce üye olmalıdırlar. Üyelik girişi panelinin altında üye olmak istiyorum seçeneği yer almaktadır. Bu yazıya tıklanarak üyelik formuna ulaşılabilir. Formda isim, soy isim, T.C. kimlik numarası, mail adresi, cep telefonu, şifre gibi bilgiler istenmektedir. Bunlar eksiksiz bir biçimde doldurularak üyelik koşullarını okudum seçeneği seçilerek kaydet butonuna tıklanmalıdır. Böylece üyelik işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Üyelikten sonra üye girişi paneline geri dönülerek giriş yapılmalıdır. Böylece açılan sistemden Koski E-Fatura ödeme işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

E-Koski Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Borç sorgulama işlemler Koski’nin resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-Koski borç sorgulama sistemi ile su fatura borcu kolayca sorgulanabilir. Bunun için öncelikle Koski’nin resmi internet sitesine girilmelidir. Yazının sonunda bir link bulunmaktadır ve linke tıklanarak site ziyaret edilebilir. Açılan sayfadan ilk olarak internet şubesi yazısına tıklanmalıdır.

Bu sistemden fatura sorgulama işlemi üyelik gerektirmemektedir. Ancak diğer işlemler olan online fatura borcu ödeme, e-fatura işlemleri ve fatura itiraz işlemi için üyelik gerekmektedir. Site üzerinden kolayca istenilen bilgiler doldurularak üyelik işlemi gerçekleştirilebilir. Sorgulama yapmak için fatura borcu sorgulama yazısı tıklanmalıdır.

Buradan abone no bilgisi girilerek sorgula butonuna tıklanmalıdır.

Böylece E-Koski borç sorgulama sistemine giriş yapılacaktır.

E-Koski Borç Sorgulama Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK