Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Eds Ceza Sorgulama

Eds Ceza Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızın içeriğinde sizler için EDS sistemi hakkında ve buna bağlı olarak EDS ceza sorgulama işlemlerinizi nasıl yapacağınız hakkında bir çok bilgi vereceğiz. EDS yani açılımı ile elektronik denetleme sistemi anlamına gelmektedir. Bu uygulamayla birlikte amaçlanan şehir içi trafiğini ve buna bağlı olarak güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Bu uygulamayla birlikte yayaların ve buna bağlı olarak sürücülerin can ve mal güvenliği korunmasıyla birlikte trafik akışında düzenli bir şekilde ilerleme oluşturulması amaçlanmıştır. EDS uygulaması kapsamında trafik ışıklarının aktif bir şekilde çalışması ve bir kavşakta kırmızı ışık ihlali yapan araçları kamera sistemiyle tespit eden ve buna ek olarak gereksizce şerit ihlali yapan ve buna bağlı nedenlerle trafiği meşgul eden sürücüleri belirlemek için yapılmış olan bir uygulamadır. EDS uygulaması ile belirlenmiş olan sürücülerinden ceza puanı düşürülür.

EDS Ceza Sorgulama

EDS Ceza Sorgulama işlemleri internet üzerinden yapılabilen işlemlerdir. Bu işlemler yapıldığında bazı kişiler hiç trafik ihlalinde bulunmadığı halde internet üzerinde yapmış oldukları hataları ve aldıkları EDS cezalarını görebilmektedir. Bu işlemler araç kullanıcıları tarafından sıklıkla yapılması gereken işlemler arasındadır. EDS cezaları ile trafikte düzen ve disiplin sağlanması hedeflenmiştir. Bu sayfa üzerinden isterseniz EDS cezaları sorgulama işlemlerinizi kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

EDS Ceza Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

EDS Ceza sorgulama işleminizi yapmak istiyorsanız öncelikli olarak yazımızın  son kısmında sizlere vermiş olduğumuz bağlantı linkinin üzerine bir kez tıklayınız. Açılmış olan internet vergi dairesi web sitesi üzerinden ilk olarak aracınıza ait plaka bilgisini eksiksiz ve doğru bir şekilde istenilen alana giriniz.

Eğer sorgulama esnasında özel plaka bilginiz varsa bu sayfa üzerinde ‘Evet’ veya ‘Hayır’ seçenekleri içinden birisini işaretleyerek belirtiniz.

Sonrasında sizden istenilmekte olan T.C kimlik numaranızı veya size ait olan vergi kimlik numaranızı istenilen boşluklara giriniz. Ardından doğru bir şekilde istenilen alana tescil tarihini giriniz.

Bu bilgi girişlerinizi sağladıktan sonra sayfanın alt kısmında bulunmakta olan kırmızı renkle yazılmış olan uyarıları bu hususta bilgilenmek için dikkatlice okuyunuz. Son olarak bu sistem üzerinden ‘Tamam’ butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Gerçekleştirdiğiniz bu adımlardan daha sonra EDS ceza sorgulama işleminizi başarıyla tamamlamışsınız demektir.

EDS Ceza Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK