Ana sayfa Araç EGM Araç Sorgulama

EGM Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

EGM araç sorgulama uygulaması, Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet adresi üzerinden yapılmış olan ve araca ait herhangi bir borcun bulunup bulunmadığını gösteren bir hizmet olmaktadır. Sürücü ve araç sayısının artmasından hemen sonra araçlara dair kural ihlalleri de aynı şekilde artmaktadır. Bu işlemlerin denetimi sonrasında kişilerin cezalandırılması ve cezaların tebliğ edilme zamanları uzatılıyordu. Bu probleme bir çözüm olarak Emniyet Genel Müdürlüğü, kurumlara ait yer alan resmi internet adresi üzerinden bir sorgulama paneli oluşturmuş, sürücülerin kişisel bilgilerine yer vererek sorgulama gerçekleştirmesini sağlamıştır. Bu sorgulama kapsamı sonucunda bireyler araç plakasına yazılan ceza, sürücü belgesine yazılmış olan ceza, tüzel kişilere yazılacak olan ceza ve otopark çekilen araç sorgulama uygulamalarından ayrıntılı olarak ve istedikleri her an yararlanmaktadır.

Bu hizmet ile beraber son zamanda yaşanılan bir durum olan otomobillerin rehin olma durumu da sürücülerin veya araç alıcı ve satıcılarının en büyük problemlerinden bir tanesidir. Bu durum bankalar aracılığı ile araca ek koyulması sonucunda oluşmaktadır. Bu durum Emniyet Genel Müdürlüğü konusunda araç rehin olma durumu olarak kabul edilmektedir. Bunun yanında aracın çalıntı olup olmadığı da merak konusu olmaktadır. Bu iki sorgulama işlemi de Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında ve iş birliği ile beraber E-Devlet üzerinden ayrı olarak sorgulanmaktadır. Bu yazımız içerisinde EGM araç sorgulama uygulamasının kurum internet adresi üzerinden cezalara yönelik olarak kısmıyla beraber aracın durumu hakkında bilgi alınacak E-Devlet araç sorgulamaları hizmetini de anlatacağız.

EGM Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

 

EGM Araç Sorgulama İşlemi Kurum Üzerinden Nasıl Yapılır?

Daha önce de söylediğimiz üzere kurumun resmi internet adresi üzerinden araçlara dair trafik cezası durumları sorgulanabilmektedir. EGM araç sorgulama menüsüne erişmek için yazımızın sonunda yer alan bağlantı linkini kullanmanız gerekir. Bu link yardımı ile yönlendirileceğiniz sorgu sayfası trafik sorgulamaları bölümüdür. Bu sayfa üzerinde adınız, soyadınız, TC kimlik numaranız ile beraber doğum yılınız sisteme giriş için gerekli bilgilerdir. Alt tarafta yer alan görselde ok işareti ile gösterilmiş olan bölümlere bu bilgileri doldurduktan sonra EGM araç sorgulama uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden EGM Araç Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK