Ana sayfa Trafik Ehliyet Randevu

Ehliyet Randevu

0
PAYLAŞ

Trafikte aktif olarak araç kullanmak için öncelikle ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. İstediğiniz kadar iyi araç kullansanız da ehliyetliniz olmadan trafiğe çıktığınız anda herhangi bir rutin uygulamada yakalanırsanız ceza alırsınız. Aynı zamanda ehliyetiniz olmadan herhangi bir kazaya sebebiyet verdiğinizde bu kazanın durumuna göre farklı cezai sistemler oluşturmaktadır. Bu yüzden dolayı da hiçbir şekilde sürücü belgesi olmadan trafiğe çıkılamaz. Sürücü belgesi almak için her semtte bulunan sürücü kurslarına başvurulur ve gerekli olan kurs dersleri görüldükten sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan sınavlara girilir. Bu sınavlardan taban puanları alan kişiler ehliyet almaya hak kazanır. Gerekli olan eğitim süreçlerini ve sınav süreçlerini tamamlayan adaylar artık ehliyet sahibi olmuş demektir. Ancak bu süreden sonra ehliyetinizi almak için gerekli olan birkaç işlemi yapmanız gerekmektedir. Bu işlemler için eskiden Trafik Şube müdürlüklerine gidilmekte ve bu kurumdan ehliyet işlemleri gerçekleşmekteydi. Bu şekilde bir sistem de saatlerce beklemeleri, uzun kuyrukları ve zaman kayıplarını oluşturmaktaydı. Artık internet üzerinden online olarak gerçekleştirebileceğiniz ehliyet randevu sistemi bulunmaktadır. Bu sistem üzerinden ehliyetinizi almak için başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak yapacağınız bu işlem sayesinde bekleme ve zaman kayıpları yaşamanın da önüne geçilmiş olacaktır.

Gerekli olan internet adımlarını tamamladıktan sonra ehliyet evrak randevu işlemlerinden sonra sizlere kurumun en müsait olduğu güne ve saate randevu verilecektir. Verilecek olan bu randevu tarihinde Trafik Şube Müdürlüğü’ne gitmeniz gerekmektedir. Bu randevu tarihinde sürücü belgesi almak için gerekli olan evrakları da yanınızda getirmeniz ve ilgili olan birime teslim etmeniz gerekmektedir. Bu teslim işleminden sonra ise ehliyet çıkma süreci başlayacaktır. Ortalama olarak 2 – 3 iş günü içerisinde evraklarınız onaylanacak ve ehliyetiniz çıkmış olacaktır. Bu süre sonunda tekrardan Trafik Şube Müdürlüğü’ne gitmeniz ve ehliyetinizi almanız gerekmektedir. Evraklarınızı teslim ettikten sonra evraklarınızın tamamlanıp tamamlanmadığını da internet üzerinden online olarak takip edebilirsiniz. Trafik Şube Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinde bulunan Ehliyet Evrak Randevu sekmesini tıklayıp gerekli olan bilgileri girdiniz zaman evrakların hangi durumda olduklarını bilir ve çıkan ehliyetleriniz için Trafik Şube Müdürlüğü kurumlarına giderek ehliyetinizi alabilirsiniz. Yazımızın devamında ehliyet randevu sisteminde işlemleri nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Ehliyet Randevu İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Sıra beklemeden, uzun kuyruklar ve zaman kayıpları yaşamadan internet üzerinden online şekilde Trafik Şube Müdürlüğü sistemi üzerinden tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Ehliyet randevu sistemi için öncelikle

Ehliyet Randevu İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu adrese giriş yaptıktan sonra ise karşınıza çıkacak olan sayfada sizlerden işlem türü isteyecektir. Birçok farklı kurumun randevu sistemi bu adres üzerinden gerçekleşmekte ve birçok farklı sorgulama ve bilgi alma işlemleri de yapılabilmektedir. Sizler bu adreste karşınıza çıkacak olan sayfada öncelikle sürücü belgesi işlemlerini seçmeniz gerekmektedir. Sonra karşınıza gelecek olan sayfada sürücü belgesi ilk müracaat bölümünü seçmeniz gerekir. Bu işlemden sonra ise işlem yapacağınız birimi seçmeniz ve TAMAM sekmesine basmanız gerekmektedir. Bu adımlardan sonra yönlendirileceğiniz sayfada sizden bazı kimlik bilgileri istenecektir. T.C kimlik numaranızı istenen alana doğru bir şekilde girdikten sonra bir de güvenlik şifresi bulunacaktır. Bu güvenlik şifresini de büyük ve küçük harf özelliklerine dikkat ederek istenen alana girmeniz gerekir. Sonrasında ise RANDEVU AL sekmesine tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan gün ve saat sizin ehliyet alma randevunuz olacaktır. Belirtilmiş olan gün ve saatte Trafik Şube Müdürlüğü binasında olmanız gerekmektedir.

BİR CEVAP BIRAK