Ana sayfa Sınavlar Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama

Ehliyet Sınav Sonuçları Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bir çok ülkede ehliyet olmadan araç kullanılmadığı gibi ülkemizde de ehliyeti olmayan kişilerin araç kullanması yasaktır.  Araç kullanmak isteyen vatandaşlar öncelikli olarak ehliyet sahibi olmaları gerekmektedir. Ehliyet alma aşamasını atlatabilmek içinde ehliyet sınavına girmeleri mecburidir. Ehliyet sınavında girdikleri yazılı sınavın sonuçlarını öğrenebilmek için ehliyet sınav sonuçları sorgulama işlemi yapılması gerekmektedir. Bu sınavı başarılı olarak geçmiş olan adaylar bu sınavdan kısa süre sonra direksiyon sınavı aşamasına geçerek bu sınava da girmeleri gerekir.

Ehliyet alabilmek için Türkiye’de adaylar öncelikli olarak yazılı sınava girmeleri gerekir. Adaylar bu sınavda ilk yardım, sağlık ve motor ile ilgili soruları cevaplayarak 70 puan ve üzerinde bir not almaları mecburidir. 70 puan ve üzeri not alan adaylar için 2. aşamaya geçmek için hak kazanılır. Ehliyet sınavında yazılı sınavı geçen kişiler bu adımdan sonra uygulamalı olarak hazırlanmış sınava girerler. Bu ehliyet sınavından da başarı ile geçen kişiler ehliyet almaya hak kazanırlar. Bu adımda sizler için ilk adımda sınavı geçip geçemediğini nasıl öğrenebileceğiniz hakkında yardımcı olacak ehliyet sınavının sonucunun sorgulama işlemini nasıl yapacağınız hakkında bilgiler vereceğiz. Ehliyet sınav sonuçları sorgulama işlemi aracılığı ile ehliyet sınavınızın sonucunun ne zaman açıklanacağını ve ehliyet sınavınızın sonuçlarını nereden öğrenebileceğinizi kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Ehliyet Sınav Soruları

 

Ehliyet sınavına giren adaylar öncelikli olarak teori sınavına girerler. Bu sınav süresince adaylara toplam olarak 50 soru verilir. Bunlar; ilk yardım kategorisinde 13 soru, trafik ve çevre dersi kategorisinde 27 soru, araç tekniği dersi kategorisinde 10 tane soru olarak isimlendirilmiştir. Sınav süresi 60 dakika olarak belirlenmiştir. Her yıl soru şekilleri ve derslere göre soru dağılımı değişim göstermektedir. Adayların girdiği ehliyet sınavının geçersiz sayılması durumları ise şu şekilde sayılabilir. Başvuru yaptığı zaman belirtilen şartları sınava girecek olan kişinin taşımamasına rağmen sınava girmiş olması, cevap kâğıdı ve soru kitapçığının güvenlik torbasının içinden çıkmaması durumunda ve aynı şekilde bu kağıtların çeşitli zararlara uğraması halinde, görevlilerde bulunan belgeler ile sınav giriş belgesinde bulunan fotoğrafın uyum sağlamaması halinde, ehliyet sınavına giren bir kişi herhangi bir şekilde kopya çektiyse salondaki görevliler bu kopya işlemini fark ettiyse, T.C kimlik numarası ve sınav giriş belgesi sınav esnasında yanında bulunmuyorsa, ehliyet sınavına girmesi gereken adayın yerine başka bir kişi sınava girmişse, ehliyet sınavına giren kişi, bilgisayar özelliği taşıyan ve bilgisayara benzeyen bir cihazı yanında bulunduruyorsa, bu veya buna benzeyen olaylar sınav esnasında gerçekleştiyse ehliyet sınavına giren kişinin sınavı iptal olur ve girmiş olduğu sınav geçersiz sayılır. Sınav notu değerlendirmesi 100 üzerinden yapılmaktadır. 70 ve daha fazla puan alan adaylar sınavı başarıyla bitirmiş olur. Merkezi sistem sınav sisteminde her soru puan olarak eşit ağırlığa sahip olur.

Ehliyet Almak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ehliyet almak isteyen adayların mutlaka bir takım belgeleri bulundurması gereklidir. Eğer ilk defa ehliyet alınacak ise aşağıda ki belgeler ehliyet almak için gereklidir.

 • (Şoförler odasından) Sürücü belgesi dosyası bulunması gerekmektedir.
 • Nüfus cüzdanı eğer nüfus cüzdanı yok ise pasaport geçerlidir.
 • Sağlık raporu.
 • Vergi daireleri ve anlaşmalı bankalara yatırılmış olan sürücü belgesi harcı makbuzu.
 • İki adet fotoğraf (arkası fon beyaz olacak – biyometrik vesikalık).
 • Kan grubunu belirtir belge.

Bu belgeleri aldıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünden randevu almanız gerekmektedir. Ehliyeti olduğu halde yenileyecek olan kişiler için ise gerekli olan belgeler;

 • Eski sürücü belgesi
 • Nüfus cüzdanı veya Pasaport
 • Sürücü sağlık raporu
 • Sürücü ehliyeti alabilmek için her yıl belirlenen ücretin ödendi dekontu.
 • 2 adet fotoğraf
 • Kan grubu kartı.

2017 Ehliyet Fiyatları

2017 YILI EHLİYET HARÇ ÜCRETLERİ

SÜRÜCÜ BELGESİ TANZİMİNDE
BELGE ADI TUTARI
Şoförler odasınca satışı yapılan sürücü dosyası 1,50 TL
Sürücü Belgesi Kart Bedeli 128,50 TL
A1 – A2 Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli 143,70 TL
B – Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli 433,10 TL
F – H Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli 143,70 TL
Uluslararası Sürücü Belgesi 288,60 TL
D – E – G -Sınıfı Sürücü Belgesi Harç Bedeli 722,50 TL
Uluslar Arası Sürücü Belgesi ile ilgili bilgi almak için Turink Kurumunu 229 38 06-07 den arayarak bilgi alabilirsiniz.
Sürücü Belgesi Kart bedelinin 17 TL’si Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na hizmet bedelidir.
SÜRÜCÜ BELGESİNİN ZAYİİNDEN, YIPRANDIĞINDAN YENİLENMESİ DURUMUNDA
Sürücü Belgesi Kart Bedeli 117,00 TL
Sürücü Belgesi Kart bedelinin 20 TL’si Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na hizmet bedelidir.
ARAÇLARIN LPG’Lİ SİSTEME VEYA LPG’Lİ SİSTEMİN BENZİNLİ SİSTEME DÖNÜŞMESİ DURUMUNDA
Motorlu araç tescil belgesi 88,00 TL
YENİ TESCİL İŞLEMLERİ
Şoförler odasından nakil dosyası 1,25 TL
Motorlu araç tescil belgesi 88,00 TL
Motorlu araç trafik belgesi 117,00 TL
BELGELERİN ZAYİ EDİLMESİ VE ARAÇ ÜZERİNDE MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİK NEDENİYLE YAPILAN İŞLEMLERDE
Motorlu araç tescil belgesi 88,00 TL
Motorlu araç tafik belgesi 117,00 TL
GEÇİCİ PLAKA (Yıllık)
Karayolları Trafik Kanını ve Yönetmelik hükümlerine göre verilecek geçici trafik belgelerinden,
A Sınıfı Trafik Belgesi 2.350,20 TL
Diğerlerinden 232,95 TL
Karayolu uygunluk belgesi verilmeyen araçlara verilen izin belgelerinden 266,70

Ehliyetlerde Gruplandırma Nasıldır?

Ehliyet belgesi alanların ehliyetlerinde bir takım sınıflandırmalar vardır. Bu sınıflandırmaların nasıl yapıldığını ve hangi ehliyetin hangi araçlar kullanılırken gerekli olduğunu aşağıda vermiş olduğumuz bilgiler içerisinde bulabilirsiniz.

 • (Motorlu bisiklet  kullanacaklar için) A1 Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Motosiklet kullanacaklar için) A2 Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Minibüs, otomobil veya kamyonet kullanacaklar için) B Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Kamyon ve kamyon benzeri araçlar kullanacaklar için) C Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Çekici kullanacaklar için) D Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Otobüs kullanacaklar için) E Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Lastik tekerlekleri olan traktör kullanacaklar için) F Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (İş makinesi ve motorlu araçları kullanacaklar için) G Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Hasta ve sakatların kullanabileceği şekilde özel tertibatlı araçların ehliyetleri için) H Sınıfı Sürücü Belgesi
 • (Sürücü adaylarının alacak oldukları sürücü belgesi sınıfına uyabilen araçları sürmeyi öğrenebilmeleri için) K Sınıfı Sürücü Belgesi

Ehliyet Yaşı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ehliyet alabilmek isteyenler için yaş hesaplama işleminin yapılabilmesi için, doğum tarihinizi bilmeniz yeterlidir. A2 sınıfı ehliyet almak isteyenler, B sınıfı ehliyet almak isteyenler, C sınıfı ehliyet almak isteyenler bu yol ile hesaplamalarını yapabilir. A2 ehliyet alabilmek isteyenler için 2017 yılına göre 2000 doğumlu olan kişiler uygundur bu hesaplama ilerleyen yıllara göre yapılabilir. B sınıfı ehliyet alabilmek için ise adayın en az 18 yaşından gün almaları gerekmektedir. Kişi eğer 18 yaşından gün almışsa B sınıfı ehliyet alabilir. C sınıfı ehliyet alabilmek için adayın öncelikli olarak B sınıfı ehliyet grubuna sahip olması gereklidir. C sınıfı ehliyet tır ve buna benzeyen çekici tipi araçlar için kullanılmaktadır. Kişilerin bu ehliyeti alabilmeleri için mutlaka 21 yaşından gün almış olmaları mecburidir. Eğer ehliyet almak istiyorsanız, sizler de bu sistem üzerinden ehliyet yaşı hesaplaması yapabilir ve başvurunuzu bu hesaplara göre ayarlayabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz aracın cinsi ehliyet konusunda önem arz etmektedir.

Ehliyet Sorgulama

Ehliyet sorgulama işlemi yapabilmek istiyorsanız, sürücü belge numaranız ile ehliyetinizi almış olduğunuz yeri mutlaka bilmeniz gerekmektedir. Günümüzde ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız birçok işlemini rahat koltuklarında yalnızca bir kaç dakikalarını işlemlere ayırarak yapabiliyorlar. Bu işlem de diğer bir çok internet üzerinden yapılan işlem gibi, e-devlet üzerinden yapılan işlemler arasındadır. Bu işlemi yapabilmek için e-devlet şifresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Bu şifreyi almak için size en yakın PTT şubesine giderek 2 tl karşılığında bu şifreyi alabilirsiniz. Bu şifreyi aldıktan sonra istediğiniz sorgulama işlemini internet üzerinden online olarak rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ehliyet sınavınızın sorgulama işlemleri sayesinde sınav sonucunuzu kolay bir şekilde öğrenebildiğiniz gibi bir başka aşamaya geçip geçmediğinizi de bu sistem üzerinden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ehliyet sınavınızın sonuçlarını sorgulama işlemleri günümüzde internet üzerinden çok kolay bir şekilde yapılan işlemler arasındadır. Ehliyet sınavınızın sonuçlarını sorgulamak istediğinizde bu işlemi nasıl yapabilirsiniz? Ehliyet almak isteyen vatandaşların sınava girmeleri mecburi olduğu gibi bu sınavlara girmeye bir tane vatandaşın 4 kez hakkı bulunmaktadır. 4 tane yazılı sınav ve 4 tane de uygulama sınavı yapılmaktadır. Eğer ehliyet sınavına girilmemişse o sınav hakkı yanmaktadır ve aday bu sınava girmiş sayılarak adayın 3 hakkı kalır. Eğer ki adaylar o gün içerisinde alınmış olan yatakta tedavi edildiğini gösteren bir raporu ilgili makama sunarlarsa, sınav haklarını koruyabilirler. Ehliyet sınav sonucu sorgulama işlemleri istenildiği zaman Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinden yapılabilmektedir. Yazımızın devam kısmında sizlere vermiş olduğumuz ehliyet sınav sonucu sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız hakkındaki bilgileri resimler ile anlatacağız. Sizler ile paylaşacağımız adımları takip ettiğiniz takdirde ehliyet sınavınızın sonucunu sorgulama işlemini başarı ile tamamlamış olursunuz.

Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Ehliyet sınavınızın sonucunu sorgulamak için, ilk olarak yazımızın son kısmında bulunan ve sizlerle paylaştığımız bağlantı linkine bir kez tıklamalısınız.

Karşınıza gelen sayfa üzerinde bulunan gerekli listeden sınava girmiş olduğunuz tarihe en uygun olan tarih seçeneği bulunuz. Ayrıca bu liste üzerinden sınava girmiş olduğunuz tarihte yapılmış olan sınav sorularına da kolay bir şekilde ulaşarak bu soruları gözden geçirebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için sadece istediğiniz tarihi seçerek sınav sorularını işaret eden seçeneğe tıklamanız yeterlidir.

Ehliyet sınavınızın sonucunu sorgulama işleminizi yapabilmek için tıkladığınız seçenek sayesinde karşınıza bir web sayfası çıkacaktır. Bu sayfada bulunan kutucuklardan birincisine T.C. kimlik numara bilgilerini yazmalısınız. İkinci kutucuğaysa sizlere ekran üzerinde verilmiş olan güvenlik kodunu girmelisiniz.

Bütün bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir halde sisteme girdikten sonra “Tamam” butonunu tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bütün bu adımlar tamamlanarak işlem bitirildikten sonra ise Ehliyet sınavınızın sonuçlarını sorgulama işlemini başarı ile tamamlamış olursunuz.

Ehliyet Sınav Sonucu Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Ehliyet Sınav Sorularını İndirmek İçin TIKLAYINIZ!

Ehliyet Ceza Sorgulama

Sürücü belgesi sahibi olan vatandaşlar kara yollarında araç kullanırken yaptıkları hatalardan dolayı trafik cezası alarak cezaya maruz kalırlar. Bu cezalarsa ehliyet sicil hanelerine yazılarak daha sonra da görünür halde olur. Belirli bir baraja ulaşılınca da sürekli kaza yapan kişinin ehliyeti geçici olarak veya sürekli olarak geçersiz hale gelmektedir. Çok sık kaza yapanların yaptıkları kazalardan dolayı da ceza aldıkları için ceza puan sorgulama işlemi yapmaları gerekiyor. Ceza sorgulama işlemleri bünyesinde hizmet veren resmi kurumların internet sitelerinde bu işlemler kolaylıkla yapılabiliyor. Ancak genel olarak bu siteler e-devlet şifresi ile çalışmaktadır. Bu işlemi yapmak istiyorsanız e-devlet şifrenizin olması mecburidir. E-devlet şifresi size en yakın olan PTT şubelerinden 2 Türk Lirası karşılığında alınabilen bir şifredir.

Ehliyet Cezanız Olup Olmadığını, Cezanızın Tutarının Ne Kadar Olduğunu Görüntülemek İçin TIKLAYINIZ!

surucu-belgesi-islemleri

KARAYOLU TRAFİĞİ KONVANSİYONUNA TARAF ÜLKELER

 

Sıra No

 

Katılan Ülke

 

İmza

Tarihi

Kabul Etme ( ),   Katılma (a),

Tanıma (d)

 

Ülke

Rumuzu

1 Almanya 8 Kasım 1968 3 Ağustos 1978 DE
2 Arnavutluk 29 Haziran 2000 a AL
3 Avusturya 8 Kasım 1968 11 Ağustos 1981 AU
4 Azerbaycan 3 Temmuz 2002 a AZ
5 Bahamalar 14 Mayıs 1991 a BS
6 Bahreyn 4 Mayıs 1973 a BRN
7 Belçika 8 Kasım 1968 16 Kasım 1988 BE
8 Beyaz Rusya(Belarus) 8 Kasım 1968 18 Haziran 1974 BY
9 Birleşik Arap Emirlikleri 10 Ocak 2007 a AE
10 Bosna-Hersek 1 Eylül 1993 d BA
11 Brezilya 8 Kasım 1968 29 Ekim 1980 BR
12 Bulgaristan 8 Kasım 1968 28 Aralık 1978 BG
13 Çek Cumhuriyeti 2 Haziran 1993 d CZ
14 Danimarka 8 Kasım 1968 3 Kasım 1986 DK
15 Demokratik Kongo Cumhuriyeti 25 Temmuz 1977 a CD
16 Ekvator 8 Kasım 1968 EC
17 Endonezya 8 Kasım 1968 ID
18 Ermenistan 8 Şubat 2005 a ARM
19 Estonya 24 Ağustos 1992 a EE
20 Fas 29 Aralık 1982 a MA
21 Fildişi Sahilleri 24 Temmuz 1985 a CI
22 Filipinler 8 Kasım 1968 27 Aralık 1973 PH
23 Finlandiya 16 Aralık 1969 1 Nisan 1985 FI
24 Fransa 8 Kasım 1968 9 Aralık 1971 F
25 Gana 22 Ağustos 1969 GH
26 Guyana 31 Ocak 1973 a GY
27 Güney Afrika 1 Kasım 1977 a ZA
28 Güney Kore 29 Aralık 1969 KR
29 Gürcistan 23 Temmuz 1993 a GE
30 Hırvatistan 23 Kasım 1992 d HR
31 Hollanda 8 Kasım 2007 a NL
32 İngiltere 8 Kasım 1968 GB
33 İran İslam Cumhuriyeti 8 Kasım 1968 21 Mayıs 1976 IR
34 İspanya 8 Kasım 1968 ES
35 İsrail 8 Kasım 1968 11 Mayıs 1971 IL
36 İsveç 8 Kasım 1968 25 Temmuz 1985 SE
37 İsviçre 8 Kasım 1968 11 Aralık 1991 CH
38 İtalya 8 Kasım 1968 2 Ekim 1996 IT
39 Karadağ 23 Ekim 2006 d ME
40 Katar 6 Mar 2013 a Q
41 Kazakistan 4 Nisan 1994 a KZ
42 Kenya 9 Eylül 2009 a EAK
43 Kırgızistan 30 Ağustos 2006 a KG
44 Kostarika 8 Kasım 1968 CR
45 Kuveyt 14 Mart 1980 a KW
46 Küba 30 Eylül 1977 a CU
47 Letonya 19 Ekim 1992 a LV
48 Liberya 16 Eylül 2005 a LR
49 Litvanya 20 Kasım 1991 a LT
50 Lüksemburg 8 Kasım 1968 25 Kasım 1975 LU
51 Macaristan 8 Kasım 1968 16 Mart 1976 HU
52 Makedonya 18 Ağustos 1993 d MK
53 Meksika 8 Kasım 1968 MX
54 Moğolistan 19 Aralık 1997 a MN
55 Moldova 26 Mayıs 1993 a MD
56 Monako 6 Haziran 1978 a MC
57 Nijer 11 Temmuz 1975 a NE
58 Norveç 23 Aralık 1969 1 Nisan 1985 NO
59 Orta Afrika Cumhuriyeti 3 Şubat 1988 a CF
60 Özbekistan 17 Ocak 1995 a UZ
61 Pakistan 19 Mar 1986 a PK
62 Peru 6 Ekim 2006 a PE
63 Polonya 8 Kasım 1968 23 Ağustos 1984 PL
64 Portekiz 8 Kasım 1968 30 Eylül 2010 PT
65 Romanya 8 Kasım 1968 9 Aralık 1980 RO
66 Rusya 8 Kasım 1968 7 Haziran 1974 RUS
67 San Marino 8 Kasım 1968 20 Temmuz 1970 SM
68 Senegal 16 Ağustos 1972 a SN
69 Seyşeller 11 Nisan 1977 a SC
70 Sırbistan 12 Mar 2001 d RS
71 Slovakya 1 Şubat 1993 d SK
72 Slovenya 6 Temmuz 1992 d SLO
73 Şili 8 Kasım 1968 CL
74 Tacikistan 9 Mar 1994 a TJ
75 Tayland 8 Kasım 1968 TH
76 Tunus 5 Ocak 2004 a TN
77 Türkiye 22 Ocak 2013 a TR
78 Türkmenistan 14 Haziran 1993 a TM
79 Ukrayna 8 Kasım 1968 12 Temmuz 1974 UA
80 Uruguay 8 Nisan 1981 a ROU
81 Vatikan 8 Kasım 1968 VA
82 Venezuela 8 Kasım 1968 VE
83 Yunanistan 18 Aralık 1986 a GR
84 Zimbabve 31 Temmuz 1981 a ZW

 

SÜRÜCÜ BELGESİ HARCI, DEĞERLİ KAĞIT BEDELİ VE

HİZMET BEDELİNİN YATIRILABİLECEĞİ BANKALAR

MALİYE BAKANLIĞININ ANLAŞMALI OLDUĞU BANKALAR                              (Sürücü Belgesi Harç ve Değerli Kağıt Bedeli Yatırılacak Bankalar) TÜRK POLİS TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRME VAKFININ PROTOKOL YAPTIĞI BANKALAR                        (Hizmet Bedeli Yatırılacak Bankalar)
AKBANK T.A.Ş. AKBANK T.A.Ş.
AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş. AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş.
ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
ANADOLUBANK A.Ş. ANADOLUBANK A.Ş.
FİNANSBANK A.Ş. FİNANSBANK A.Ş.
ING BANK A.Ş. ING BANK A.Ş.
KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.
ŞEKERBANK T.A.Ş. ŞEKERBANK T.A.Ş.
TEKSTİLBANK A.Ş. İCBC BANK A.Ş.
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş. TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş.
TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş.
TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.
TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş. TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş.
TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş.
TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş.
HSBC BANK A.Ş.
DENİZBANK A.Ş.
CITIBANK A.Ş.
ZİRAAT KATILIM BANKASI A.Ş.
ALTERNATİFBANK A.Ş.
ARAP TÜRK BANKASI A.Ş.
BURGAN BANK A.Ş.
FİBABANKA A.Ş.
ODEA BANK A.Ş.
TURKISHBANK A.Ş.
TURKLAND BANK A.Ş.
NOT: TÜRK POLİS TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRME VAKFININ PROTOKOL YAPTIĞI BANKA ŞUBELERİNİN BULUNMADIĞI İLÇELERİMİZDE SÜRÜCÜ BELGESİ HİZMET BEDELİ ZİRAAT BANKASI ŞUBELERİ TARAFINDAN ALINACAKTIR.​ ​

BİR CEVAP BIRAK