Ana sayfa Genel Sorgulamalar Ekap Yasaklılık Sorgulama

Ekap Yasaklılık Sorgulama

0
PAYLAŞ

EKAP olarak bilinen açılımı ise Elektronik Kamu Alımları Platformu olan bu kurum Kamu İhale Kurumu tarafından işletilmektedir. 2010 yılından itibaren kullanılmakta olan bu kuruluş kamu ihalelerini düzenler ve minimum masrafları ile kısa sürede daha fazla firmanın kendi bünyesine katılımını sağlamaya çalışır. Bu sistemin kurulumuyla birlikte devlet ve firmalara büyük avantajlar sağlanmış olur.

Ekap Yasaklılık Sorgulama

Gelişen teknolojiden faydalanarak artık tüm işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz. internet üzerinden online olarak en fazla yapılan işlemler sorgulama işlemleridir. Hiçbir kurum ve kuruluşa gitmeden, zamanınızı sıra bekleyerek harcamadan internet üzerinden birkaç dakika içinde tüm sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Bu sorgulama işlemleri arasında Ekap Yasaklılık Sorgulama işlemleri de bulunmaktadır. Bu sorgulama işlemini çok kısa bir sürede yaparak zamandan tasarruf etmek için yazımızın devam kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Bu yazımızın içeriğinde sizlere  EKAP açılımı Elektronik Kamu Alımları Platformu işlemlerinden bahsedeceğiz. Elektronik Kamu Alımları Platformu bünyesine üyeliği bulunan firmaların tüm ülke içerisinde yapılacak olan kendi firmalarına ait olan tüm ihaleleri görebilmeleri mümkündür. Bu sistemi kullanarak sistem üzerinde kalmakta olan kişiler bu ihaleleri inceleyebilir veya uygun buldukları ihalelere de katılabilir. Bu sisteme üye olan firmalar tüm ihalelere aynı durumda girebilme hakkına sahip olurlar. EKAP yasaklılık sorgulama işleminizi hızlı bir şekilde yapmak için yazımızın son kısmında paylaştığımız linke bir kez tıklamanız gerekmektedir.

EKAP Yasaklılık Sorgulama Nasıl Yapılır?

EKAP yasaklı sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için öncelikli olarak ekap.kik.gov.tr adresini ziyaret ederek işleminize başlamalısınız. Daha sonra aşağıdaki resimde kırmızı renkle belirtilmiş olan sorgulama işlemleri yazısı üzerinde bekleyiniz. Açılan sayfa üzerinden “yasaklılık sorgulama” yazısını tıklayınız.

Bu sayfa üzerinden “yasaklılık sorgulama” yazısına bir kez tıkladıktan sonra açılan pencere aşağıdaki görseldeki gibidir. Kırmızı renkle işaretlenen görselde belirtilmiş olan yasaklıların uyruğu, vergi no, yasaklama süresi, kayıtlı olduğu oda, yasaklayan kurum gibi boşlukları doldurarak “ara” butonunu tıklayınız.

Tüm alanları doğru olan bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra tüm bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ederek  EKAP yasaklılık sorgulama işleminizi başarıyla bitiriniz.

EKAP Yasaklılık Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

EKAP Yasaklılık Listesi

EKAP Sorgulama İşlemleri adlı menüde bulunan Yasaklı Sorgulama işlemleri kısmı üzerinden bu işlem ihalelere katılmada yasaklı olanların sorgulama işlemi için yapılmaktadır. Bu sorgulama işlemi, idareler bünyesince yasaklılık teyit başvurusu kanalı kullanılması ile gerçekleştirilmektedir.

EKAP yasaklılık sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirmek için sizden sistem tarafından bazı özel bilgileriniz istenmektedir. Sizden istenen bu özel bilgilerden bahsetmek istersek; T.C. kimlik no, vergi no, yasaklananın adı, sicil no, yasaklıların uyruğu, kayıtlı olduğu oda, ihaleyi yapan bakanlık/ kurum,  yasaklama süresi, yasaklayan bakanlık/ kurum, yasaklanan kanun maddesi gibi sizin bilmenizin mecburi olan bilgiler istenecektir.

Gerekli bilgileri önünüze çıkan sayfa üzerinde ilgili yerlere doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek daha sonra “ara” butonuna tıklamanız gerekmektedir. EKAP yasaklılık listesi sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz zaman yasaklamayı uygulayan bakanlık veya birim hakkında, yasaklama işleminin neden yapıldığını ve yasaklılık süresinin ne kadar olduğunu, ilgili yasaklamaya neden olan ihale hakkındaki bilgilerinizi hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

EKAP yasaklılık teyidi içinse yine aynı şekilde EKAP internet sayfasını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. KİK yani Kamu İhale Kurulu’na ait olan internet sayfasından KİK yasaklılık teyidinizi kısa sürede almanız da mümkündür. KİK ana sayfasını kullanarak KİK yasaklılık formunuzu da bu platformdan doldurabilirsiniz. KİK yasaklılık belgesiyle ihalelerden ne zaman ve neden yasaklandığınızı da görebilirsiniz. Bu sayfa üzerinden yasaklılıkla alakalı olan detaylara ulaşmak istiyorsanız KİK ana sayfasını ziyaret edebilirsiniz. KİK açılımı ile Kamu İhale Kurulu, EKAP internet sitesi bünyesinin bir altında hizmet vermektedir. Bu resmi olarak işlem yapan siteye ulaşarak bilgi almanız mümkündür.

BİR CEVAP BIRAK