Ana sayfa Sınavlar Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları

0
PAYLAŞ

Elektronik Yabancı Dil Sınavı elektronik ortamda yapılmaktadır. Yabancı Dil Sınavı olarak yapılan sınavlarında olduğu gibi soruların kitapçıklardan ve bu sorulara verilecek yanıtların girilmesi ile verilen cevap anahtarından oluşmamaktadır. Elektronik Yabancı Dil Sınavına giren ilgili öğrenciler, bilgisayar ekranı üzerinde bulunan sorulara cevap verir ve kulaklık vasıtası ile sesli soruları dinleyerek ve mikrofon aracılığıyla da bu sorulara cevaplar verirler. Bu sınavlarda gözetmenlerin sınava giren adaylar ile hiçbir şekilde konuşmayacağı ve herhangi bir şekilde öğrenciler ile iletişim kurmayacakları sınav için verilen bilgilerin arasında yer alıyor. Bu nedenle de E – YDS sınavı ile ilgili olarak kurallar sınava giren adaylar için bilgisayar ekranı üzerinden okunmak durumundadır. Yabancı Dil sınavının elektronik bir ortamdan yapılmasının sebebi yabancı dil üzerinden sınava girmiş olan adayların dinleme ve konuşma becerilerinin de ölçülmesi istenmektedir. Bununla beraber bu sınavlar TOEFL, OTEIC gibi sınavlarla birlikte uluslararası bir geçerliliğe sahiptir.

Bu sınav 3 saat sürecektir. Elektronik Yabancı Dil Sınavı saat 14: 30’da başlayacaktır. Bu sınava giren adaylar sınavdan sonra sınavın sonuçlarını öğrenmek istiyorlarsa, ÖSYM resmi web sitesini kullanarak sınav sonuçlarına ulaşabilirler. Elektronik Yabancı Dil Sınavı bilgisayar üzerinden yapıldığı için bu sınava giren adayların adreslerine sınav sonuçları gönderilmeyecek.

Elektronik Yabancı Dil Sınavına girmek isteyen öğrencilerin sınav günü yaklaştığı zamanlarda elektrik ortam üzerinden bu sınava alışabilmek için deneme sınavlarına katılmaları tavsiye edilmektedir.

 

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları sınavın yapıldığı aynı gün içinde adaylara açıklanacaktır. Herhangi bir farklılık olmaması halinde sonuçların aynı gün açıklanması elektronik sınavların tümü için geçerlidir.

Elektronik Yabancı Dil Sınavı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Bu sınava başvurmak isteyen öğrencilerin aşağıda bulunan linke bir kez tıklamaları gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra Türk vatandaşı olanlar T.C. Kimlik numarası yabancı uyruklu kişiler ise Yabancı uyruklu numaralarını girerek kılavuz koşullarını okuduktan sonra kabul etmeleri ve gerekli kutucuğu işaretlemeleri gerekmektedir.  E – YDS randevu işlemleri için aynı yıl içinde açılan kontenjanlara göre yapmaları gerekmektedir. Sınav başvuruları için ödenmesi gereken 200 TL’lik ücret miktarını aşağıda yer almakta olan linke tıklayarak adımları takip etmeleri dahilinde kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapabilirler. Eğer sınavın kontenjanı dolmuş ise bu sınava başvurma şansını kaybetmiş adaylar kontenjan olmayan bu sınava ödeme yapmak istedikleri zaman sistem tarafından ödemenin reddedilmesinden dolayı bu konuda kesinlikle mağdur olmayacaklardır. Elektronik Yabancı Dil Sınavı Başvurusu hakkında daha çok detaylı bilgiye almak için sitemizde yer alan bir diğer yazıyı okuyabilirsiniz.

E – YDS Başvurusu İçin TIKLAYINIZ!

2017 Yılı E – YDS Sınav Tarihleri

2017 yılında Elektronik Yabancı Dil Sınavı on defa yapılacaktır. Bu sınava ait bilgileri aşağıdaki bulabilirsiniz.

21 Ocak 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 1 sınavının başvuru tarihleri 02 Ocak – 12 Ocak tarihleri arasında yapılacaktır.

25 Şubat 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 2 sınavının başvurusu 25 Ocak – 16 Şubat tarihleri arasında yapılacaktır.

18 Mart 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 3 sınavının başvurusu 23 Şubat – 9 Mart tarihleri arasında yapılacaktır.

29 Nisan 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 4 sınavının başvurusu 22 Mart – 22 Nisan tarihleri arasında yapılacaktır.

27 Mayıs 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 5 sınavının başvurusu 3 Mayıs – 18 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır.

18 Haziran 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 6 sınavının başvuru tarihleri 24 Mayıs – 8 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.

22 Temmuz 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 7 sınavının başvurusu 21 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

21 Ekim 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 8 sınavının başvurusu 26 Temmuz – 12 Ekim tarihleri arasında yapılacaktır.

25 Kasım 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 9 sınavının başvurusu 25 Ekim – 16 Kasım tarihleri arasında yapılacaktır.

23 Aralık 2017 tarihinde olan E – YDS 2017 / 10 sınavının başvurusu 29 Kasım – 14 Aralık tarihleri arasında yapılacaktır.

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrencilerin aşağıda yer almakta olan linke tıklamaları gerekmektedir. Bu linke tıkladıktan sonra o dönem içerisinde yapılan elektronik yabancı dil sınavı sonuçları açıklanmış ise bu sınava girmiş olan öğrencilerin “Elektronik Yabancı Dil Sınavı” başlığı ile birlikte sisteme girdikleri yıl ve döneme ait bilgilerinin de bulunduğu bağlantı butonuna tıklamaları gerekmektedir.

Örneğin 2017 yılının birinci Elektronik Yabancı Dil Sınavına girmiş olan adayın sınav sonuçlarını öğrenebilmek için aşağıda bulunan linke tıkladıktan hemen sonra “2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2017/1) Sonuçları olarak sitede yer almakta olan bağlantıya tıklamaları gerekmektedir.

Bu işlemi yaptıktan sonra adayların T. C. Kimlik numaralarını veya yabancı uyruklu iseler Yabancı Uyruklu numaralarını sisteme düzgün ve eksiksiz olarak girmeli ve ardından aday şifrelerini girmelidirler. Bu sayfada “TC Kimlik numarası veya şifreniz hatalı.” Uyarısı gören kişilerin kimlik numarasını ve aday şifresini doğru bir şekilde sisteme girmeleri gerekmektedir. Hiçbir sorun ile karşılaşmayan öğrencilerin girdikleri sene ve dönem içine ait olan Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını görmeleri mümkün hale gelmektedir. Böylece Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını detaylı bir şekilde inceleyebilir ve aldığınız puanları ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.

Elektronik Yabancı Dil Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK