Ana sayfa Araç Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin ve internetin günümüzde hızlı bir şekilde ilerleyerek yaygınlaşması ile birlikte neredeyse tüm işlemlerimizi internet üzerinden gerçekleştirmekteyiz. İnternet üzerinden yapılan tüm işlemleri cep telefonumuz ile de gerçekleştirebilmekteyiz. Trafik cezası sorgulama işlemleri de teknolojinin ilerlemesi ile birlikte internet üzerinden yapılmaya başlamıştır. Araç sürücüleri pek çok işlemlerini internet üzerinden online bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Mobese kamera sisteminin kullanılmasında en büyük etken trafikte yer almakta olan araç sayısının günden güne artış göstermesidir. Bu kamera sistemlerinin kullanılması ile trafik polisleri tarafından tespit edilemeyen durumlarda bile, trafik ihlalleri kameralar yardımı ile tespit edilmekte ve siz farkında olmadan gerekli ceza tutarı plaka üzerine yansıtılmaktadır. Trafik cezası sorgulama ve araç sorgulama işlemleri E-Devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Aynı zamanda Gelir İdaresi Başkanlığının online internet sitesi üzerinden de sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Sizin için paylaşmakta olduğumuz bu yazımızın içeriğinde sizlere Emniyet Genel Müdürlüğü araç sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğünün hizmet vermiş olduğu online internet sitesi üzerinden tüm araç ve ceza sorgulamaları ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir ve bu sorgulama işlemlerinden tüm vatandaşlar internet erişimi ile kolay bir şekilde yararlanabilmektedir. Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için ilk işlem olarak aşağıda verilmekte olan bağlantı linkine tıklamanız gerekmektedir. Bu linke tıkladıktan sonra ise hemen ardından da resimlerle destekli olarak anlatacağımız yazı ile tüm araç sorgulama işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Aşağıda verilen bağlantı linkine tıklayarak siteye erişim sağladığınızda karşınıza aşağıda görmüş olduğunuz ekran görüntüsü gelecektir.

Yukarıda verilen resimde de görüldüğü gibi tüm oklarla gösterilmekte olan boşluklu alanların eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Buradan isim, soy isim, T.C. kimlik numarası ve doğum yılı gibi tüm bilgilerin tam ve doğru bir şekilde girilmesi ve ardından ise doğrula butonuna basılması gerekmektedir. Bu işlemin hemen ardından ise karşınıza aşağıda verilmekte olan ekran görüntüsü çıkacaktır.

Tam olarak verilmekte olan bu görüntünün içeriğinde ise 4 farklı sorgulama seçeneği yer almaktadır. Bu sorgulama seçenekleri sırası ile 1- Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama 2- Araç plakasına yazılan ceza sorgulama 3- Otoparka çekilen araç ceza sorgulama  4- Tüzel kişi ceza sorgulama işlemleridir.

Bu seçenekler içerisinden araç sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için otoparka çekilen araç sorgulama seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Ardından ise saniyeler içinde bu sorgulama sayfasına otomatik bir şekilde hızlıca yönlendirilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü araç sorgulaması işlemi ile araç sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirerek aracınız ile ilgili tüm sorgulamaları vakit kaybetmeden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir ve tüm bu bilgilere ücretsiz olarak detaylı bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Araç Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK