Ana sayfa Plaka Sorgulamaları Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama

0
PAYLAŞ

Modern hale gelen toplumla beraber teknolojinin de toplum tarafından devamlı olarak kullanılması ile sivil alandan kamusal alanlara kadar teknoloji ile entegre olan sistemler etkin bir şekilde kullanıldı.  Örnek vermek gerekirse bir cezanın tebliği için ya da bir mahkeme celbinin adınıza gönderilmesi için günlerce beklemek zorunda kalınıyorken günümüzde internet kullanımı sayesinde sorgulama adresleri üzerinden her türlü sorgulama işlemlerini kolayca yapabilmektesiniz. İnternet teknolojisinin kullanılması ile beraber kamusal alanda yavaş ilerlemiş olan pek çok işin daha hızlı ve kolayca gerçekleştirilmesine büyük katkı sağlamıştır. Bunun yanında bir sürü kâğıt heba edilmesinin de tam olarak önüne geçilmesinde önemli bir rolü olan internet teknolojisinin bizlere sunduğu bu fırsatlarından hepimiz artık anında yararlanabiliriz. Son zamanlarda özellikle bu internet teknolojisini en yoğun şekilde kullanan ve tüm vatandaşlara modern ve kaliteli hizmetler sunmaya devam eden Emniyet Genel Müdürlüğü, bünyesinde yer alan online internet sitesi sayesinde günümüzde kesilen trafik cezalarını sürücülere posta yolu ile göndermek yerine ücretsiz olarak trafik cezası sorgulama hizmeti ile bu işlemleri yapabilmektedir. Şimdiki yazımız içerisinde sizlere Emniyet Genel Müdürlüğü plaka sorgulama uygulamasının nasıl kullanılacağını anlatacağız.

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait olan online internet adresi üzerinden yapmak istediğiniz tüm sorgulamalar sonucunda çok daha etkili hizmet alabilirsiniz. Bu sorgulamalar ile beraber araçların otopark borçlarından trafik cezaları ve araç detaylarına kadar pek çok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Bu amaçla plaka sorgulama işlemi gerçekleştirmek istediğiniz araç için aracın sahiplerinin kimlik bilgilerinizi bilmeniz gerekir. Bu sayede araca ait ceza ve borç bilgilerini sorgulama sonunda döküm halinde anında ulaşabilirsiniz. Emniyet Genel Müdürlüğü plaka sorgulama uygulaması için ilk olarak aşağıda verilmiş olan linke tıklayarak giriş yapınız. Daha sonra ise aşağıda verilen ekrana yönlendirileceksiniz.

 

Bu ekran üzerinden boşluklu olan yerlere İsim, Soyisim, TC Kimlik No ile beraber Doğum Tarihinizi girerek sorgulama yapacağınız kişinin kimlik bilgisinden emin olmanız gereklidir. Daha sonra ise doğrula butonuna basılır.

Doğrulama işleminden hemen sonra karşınıza 4 farklı seçeneğin yer aldığı bir ekran gelmektedir. Bu ekrandan “Araç Plakasına Yazılan Trafik Ceza Sorgulama“ bölümüne basmalısınız. Bu işlem basamağından hemen sonra alt bölümünde verilen sorgulama ekranı karşınıza gelecektir.

Araç plakasına yapılmış olan trafik cezası sorgulamasına tıkladığını zaman ekrana gelen yukarıdaki görüntüde oklarla belirtilen boşluklu yerlere sorgulama gerçekleştirmek istediğiniz araç plakası, araç tescil belgesi serisi ile beraber araç tescil belge numarasını yazmanız gerekir.  İşleminizi tamamlamak adına son olarak ‘ sorgula ‘ bölümüne basmalısınız. Daha sonra aracınızın plakasına yazılan trafik ceza veya cezalarının detaylı şekilde dökümüne bu sorgulama sayesinde anında ulaşacaksınız.

İsterseniz yine Emniyet Genel Müdürlüğü’nün online şekilde internet sitesi üzerinden trafik cezanızın ödeme işlemini de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme işini gerçekleştirmek için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün anlaşmalı yer aldığı bir bankanın kredi kartına sahip olmanız gerekir. Bu sayede ödeme işleminizi kredi kartınız ile kolayca yapabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Plaka Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Emniyet Genel Müdürlüğünün İnternet Sitesine Erişmek İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK