Ana sayfa Doğalgaz Faturası Sorgulamaları Enerya Fatura Sorgulama

Enerya Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

Bu yazımızda sizler ile ENERYA fatura sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. ENERYA  Türkiye dahilinde 11 şehre doğalgaz dağıtım işini üstlenen firmadır. Bu şirket ayrıca Türkiye’de 11 ilde 30 yıl süre ile gaz dağıtım işlemini üstlenen bir firmadır. Sizler için bu yazımızda internet üzerinden online olarak doğalgaz fatura sorgulama işlemlerinizi nasıl yapabilirsiniz bunun bilgilerini vereceğiz. Bu işlem internet üzerinden yapıldığında zaman kaybı oluşmadan doğalgaz fatura sorgulama işlemi yapılan bir işlemdir. Kolay ve pratik olmasının sebebi ise online olarak yapılabiliyor olmasındadır. Fatura sorgulama işlemi ayrıntılı bir şekilde aşağıda bulunan görseller yardımı ile açıklayıcı bir şekilde anlatılmıştır.

ENERYA Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu sorgulama işlemini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için ilk olarak aşağıda vermiş olduğumuz kurum linkinin üzerine bir kez tıklamalısınız. Daha sonra seçmiş olduğunuz işlem şekli ile ENERYA Fatura Sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemi eksiksiz bir şekilde yapabilmek için lütfen aşağıda bulunan yönergeleri takip ediniz.

 

 

Yukarıda verdiğimiz görselde il kısmını seçerek daha sonra resimde yer alan “fatura görüntüleme” butonunu tıklayarak fatura sayfasına yönlenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden “fatura görüntüleme” butonuna basarak ENERYA Fatura Sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilmek için önünüze çıkan 2 seçenekten birisini seçmelisiniz. Bu işlemlerden her birisini sorgulama yapabilmek için seçebilirsiniz. İlk sorgulama türünü seçerseniz bu sorgulama türü “sözleşme hesap numarası ile” yapılan sorgulama türüdür. Diğer sorgulama türü ise T.C kimlik numarası ile sorgulanan işlemdir. Bu işlemlerden birisini seçerek sorgulamanızı gerçekleştirdi iseniz en son “listele” butonuna basarak işleminizi tamamlayınız.

Diğer sorgulama seçeneği ise “sayaç numarası ile” sorgulama hizmetidir. Bu işlem için sayaç numarası ile T.C kimlik numaranızın son hanesi ve ilk hanesini sisteme girerek “listele” butonunu tıklamanız işleminizi tam olarak bitirmenize sebep olur. ENERYA Fatura Sorgulama işlemini bu yönergeleri takip ederek kolay bir şekilde yapabilir ve daha sonra güncel borçlarınızı ve geçmiş borçlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

ENERYA Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK