Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Ergo Sigorta Dosya Sorgulama

Ergo Sigorta Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Ergo Sigorta, kendi sektöründe ender hizmet sunan bir şirket olmanın yanı sıra, Türkiye genelinde ortalama 1.500’e yakın acente şubesi bulunmaktadır. 500 kişilik profesyonel ekibiyle hizmet sunan firma, Türkiye genelinde hizmet verdiği için, müşteri kitlesi oldukça fazladır. Yaklaşık olarak 144 milyonluk sermayesiyle, müşterilerinin yaşamış olduğu mağduriyeti en kısa sürede gidermekte ve müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Sigortacılık hizmeti verdiği alanlar ise, Otomobil kazaları, Nakliyat, Sağlık, Tarım, Mühendislik, Yangın gibi alanlarda vermiş olduğu geniş yelpazeli hizmetiyle çokça tercih edilmektedir. Ülkemizde toplam 13 ilde bölge müdürlüğü bulunan Ergo Sigorta şirketi ile teminat altına aldığınız ürünlerinizde olası bir hasar durumu oluştuğunda gerekli bütün işlemler uzman kişiler tarafından yapılmaktadır.

Hasar İhbarı Nasıl Yapılır?

Ergo Sigorta acenteliğinden almış olduğunuz sigorta hizmetiyle, teminat altındaki ürünlerinizde oluşan hasar durumlarını, bulunduğunuz bölgeye en yakın Ergo Sigorta şubesinden yapabilirsiniz. Bunun haricinde, Ergo Sigorta şirketinin çağrı merkezi hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Görüşme yapacağınız müşteri temsilcilerine hasar ihbarında bulunduğunuzda, temsilciler tarafından gereken bütün bildirimler uzman kişilere bildirilerek işlemler başlatılmaktadır.

 

Peki, Hasar İhbarı Sırasında Gerekli Belgeler Nelerdir?

Olası hasar durumlarında yapacağınız ihbarlarla neticesinde, talebinize istinaden bir hasar dosyası oluşturulmaktadır. Her dosyanın bir numarası bulunmakta ve bu dosya içerisinde sizlere ait ve hasar durumuna ait bilgiler yer almaktadır. Bu dosyanın oluşturulabilmesi adın, tarafınızdan bazı bilgiler talep edilmekte ve sizlerin ileteceği bu bilgiler doğrultusunda daha hızlı sonuca varılmaktadır. Tarafınızdan talep edilecek bilgiler başlıca; Hasar Saati ve Tarihi, Hasar Detayları, Acente ve Poliçe numarası, Hasarın tahmini miktarı, İrtibat numarası istenmektedir. Otomobil hasarları için, TC Kimlik Numarası veya Vergi Numarası, Otomobil servisinin adres bilgisi ve Telefon numarası talep edilmektedir.

Bu bilgileri tarafımıza bilgilendirdikten sonra, hasarınızla ilgili olarak bir dosya hazırlanmakta ve hasarın durumuna göre uzman kişinin atanması gerekiyorsa, atama yapılmaktadır. Eğer eksper kişinin ataması yapılırsa, hasar dosyanızla atanan uzman kişi ilgilenmekte ve gerekli bütün bilgileri tarafınıza aktarmaktadır. Hasarınızla ilgili oluşturulan dosyanın numarası gerekli işlemler yapıldıktan sonra sizlere iletilecektir. Bu dosya numarası üzerinden, dosyanızın gerekli bütün gelişmelerini takip edebilecek ve istediğiniz talepleri uzman kişilere aktarabileceksiniz.

Yapılan bütün işlemlerin ardından, Ergo Sigorta hasar dosyanızın takibini yapabilmek için, internet üzerinde yer alan online işlemler merkezine ait sisteme giriş yaparak, sizlerden istenilen dosya numarasını girip ve diğer bilgileri de girdikten sonra, kendinize ait hasar dosyası bilgilerinize ulaşabilirsiniz.  Bu işlemleri gerçekleştirirken de sizlere ileteceğimiz bağlantı linkine tıklayarak, Ergo Sigorta dosya sorgulama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinize dair, adımları anlatacağız.

Ergo Sigorta Dosya Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ergo Sigorta şirketinin internet üzerinden sunmuş olduğu sistem ile şubelere gidip sıra beklemenize gerek kalmayacaktır. Yapmanız gereken ise, sayfamızın alt kısımda ileteceğimiz online işlemler merkezinin bağlantı linkine tıklayarak, gerekli bilgileri doldurmaktır. Bağlantı linkine tıkladıktan sonra, internet üzerinden aşağıdaki ekran görüntüsündeki sayfa karşılayacaktır.

Karşınıza gelen bu sayfa içerisinde, sizlerden müşteri numarası ve şifre istenmektedir. Eğer tarafınıza bu bilgiler verilmediyse, “Yeni Şifre Talebi” butonuna tıklayarak yeni şifre almalısınız. Daha sonra ilk açılan sayfaya geri dönerek, müşteri numarası ve şifrenizi girerek “Giriş” butonuna tıklayınız. Müşteri numarası ve şifre doğrulandıktan sonra yeni bir sayfa sizleri karşılayacaktır. Açılan yeni sayfa içerisinde de hasar kaydınızla ilgili dosyanızda yer alan bütün bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilir, düzenlemeler yapılması için talepler iletebilirsiniz.

Ergo Sigorta Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Ergo Sigorta Online İnternet Sitesinden İşlem Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK