Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Eureko Dosya Sorgulama

Eureko Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Teknolojinin hızla gelişmesiyle, günümüzde birçok işlemlerimizi internet üzerinden gerçekleştirebiliyoruz. Bu duruma en güzel örnek, internet ortamındaki online işlem merkezleri aracılığı ile faturalarımızı ödeyebilmemizdir. Trafik kazalarında ya da buna benzer durumlarda, trafik cezalarının tutarlarını ya da vergi borçlarını internet üzerinden takibini yapabiliyor, araçlardaki hasarlar hakkında bilgi sahibi olabiliyoruz. İlerleyen teknoloji sayesinde, sigortacılık acenteleri de müşterilerine daha iyi bir hizmet sunabilmek için çalışmalar yapmakta ve kendilerini geliştirmektedir. Online işlem merkezli sigortacılık acente şirketleri, müşterilerine sunduğu hizmet sayesinde, müşteriler acente şubelerinde ayakta sıra beklememekte ve bütün işlemlerini online işlem merkezinden tamamlayabilmektedir. Eureko sigorta şirketi de müşterilerine bu hizmeti sağlayan bir şirkettir. Kullanımı oldukça kolay olan sistem sayesinde, ilgili giriş sayfasına erişerek istenilen alanları doldurmanız durumunda, bütün bilgiler ekrana yansımaktadır.

Eureko sigorta şirketinin de diğer şirketler gibi sunduğu hizmet kapsamında, hasar meydana gelen ürünlerin durum bilgilerinin yansıtıldığı bir sistem sunmaktadır. 2007 yılından bu yana hizmetine devam eden Eureko sigorta şirketi, sunduğu bu hizmet sonrası müşterilerini memnun etmeyi başarmış ve gün geçtikçe müşteri sayısı da artmıştır. Kendi alanında öncü firmalardan biri konumuna gelen bu şirket ile teminat altına aldırdığınız ürünlerinizin başına hasar gelme durumu olduğunda gerekli bütün tedbirler alınarak tüketici mağdur edilmemektedir. Ürünlerin hasar görmesi durumunda önemli olan hasarın yaptırılan poliçe kapsamında yer almış olmasıdır.  Olası bir hasar durumu meydana geldiğinde, yapmanız gereken ilk şey, tarafımıza hasar ihbarında bulunmaktır. Yasal süre 5 iş günü olan bu ihbarın gecikmesi durumunda, sigorta şirketi hizmetini veremeyebilir. Bu sebepten dolayı, sizler için hazırladığımız bu yazımızda mağdur olmamanız için gerekli bilgiler aktarılacak ve Eureko dosya sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebileceksiniz.

Eureko Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Teminat altına aldırdığınız ürünlerle ilgili bir hasar durumu olduğunda, kaçınılmaz olan durum maddi hasar meydana gelmesidir. Bu tarz durumlarda yapılması gereken iş, hizmet aldığınız sigortacılık şirketine gerekli ihbarı yapmaktır. Sizler ihbarı yaptıktan sonra, hasar durumunuzla ilgili olarak hemen bir dosya oluşturulmaktadır. Oluşturulan her hasar dosyasının da bir numarası bulunuyor. Bu numara, gerekli işlemler tamamlandıktan sonra sizlere bildiriliyor ve sizler de bu numara ile online işlemler merkezine girerek takibini yapabiliyorsunuz. Eğer hasar durumunuzla ilgili bir eksper yani uzman kişinin atanması gerekiyorsa, sizinle sürekli olarak irtibata geçecek kişi, atanan uzman kişi olacaktır. Haliyle sizlere dosya numaranızı aktararak olan ve gereken her türlü desteği verecek olan da yine aynı kişidir. Hasarla ilgili gereken bildirimler tarafınıza iletildikten sonra, uzman kişi tarafından bir inceleme başlatılır ve maddi hasarın poliçe kapsamında olup olmadığı kontrol edilir poliçe kapsamında olmayan durumlarda, sigorta şirketi sizlere yardımcı olamamaktadır. Eğer poliçe kapsamında olan bir hasar mevcutsa, oluşan maddi hasar hesaplanarak müşterinin mağduriyeti giderilir.

Eureko dosya sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için, her şeyden önce internet bağlantınızın olması gereklidir. Tarafınıza iletilen dosya numarası ile 7 gün 24 saat boyunca online işlem merkezine giriş yaparak, gerçekleşen bütün güncel işlemleri takip edebilir ve sistem üzerinden taleplerinizi veya şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Sayfanın alt kısmında sizlerle paylaşacağımız bağlantı linkine tıklayarak, Eureko sigorta online işlemler merkezine bağlanabilirsiniz. Bağlantıyı yaptıktan sonra sizleri karşılayacak ekranın görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Bu sayfada sizlerden talep edilen bilgiler yer almaktadır. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor. Öncelikle dosya numarası kısmına, sigorta şirketinin sizlere verdiği dosya numarasını yazınız. Hemen yan tarafında “Seçim Yapınız” bölümünden “Plaka Numarası” seçeneğini ve plaka il kodunu giriniz. Aracınız ile ilgili özel bir durum mevcutsa, bu sistem üzerinden bildirmelisiniz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra, “Dosyayı Getir” butonuna basınız. Sizleri yeni sayfa karşılayacaktır ve bu sayfa içerisinde gerekli bütün bilgilere erişebileceksiniz.

Giriş sayfasındaki bir diğer işlem olan “Poliçe Numarası” bölümü ise, Eureko sigorta şirketindeki dosyanızı poliçe numarası üzerinden arama yapmaya yarar.  Bu işlemleri sağlarken yine sizlerden dosya numarası istenmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra yine aynı butona tıkladığınızda, gerekli bütün bilgiler, dosyanızdan aktarılarak ekrana yansımaktadır. Diğer sayfadan farkı olmayan bu sayfa içerisinde de gereken bilgilere ulaşabilir ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Eureko Dosya Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK