Ana sayfa Sigorta - Kasko Sorgulamaları Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
PAYLAŞ

Eureko sigorta şirketi hizmet hayatına Garanti sigorta adı altında başladı. Daha sonra Eureko adı altında hizmetlerine aralıksız devam eden sigorta kuruluşu pek çok kol üzerinden kullanıcılarına doğrudan hizmet vermektedir. Eureko Sigorta bunun yanında mühendislik, nakliyat, kaza, hukuki koruma, yangın, tarım sigortaları ile beraber işletme, sorumluluk, kredi sigortaları gibi pek çok konu kapsamında olduğu “hayat dışı sigortalar” alanında da hizmet veriyor. İstanbul merkezli yer alan Eureko Sigorta müşterilerine ülke çapında doğrudan hizmet sunmaktadır. Eureko Sigorta güvencesi ile beraber gerçekleştirilen araç sigortalarında meydana gelebilecek olan maddi hasar oluşabilen kazalarda hasarın karşılanmasına olanak sağlamaktadır. Eureko Sigorta şirketi diğer sigorta firmalarına göre farklı olarak kaza meydana geldiği sırada hem mağdur kişinin hem de kazaya neden olan kişinin maddi hasarlarını ödemeye yönelik kaza sigortası poliçesi üzerinde belirtilen şartlar dâhilinde uygun olan işlemleri yürürlüğe koyabilmektedir. Kaza sonrası durum değerlendirmesi ve konu dâhilinde yer alan tüm işlemlerin yürütülmesi için bir hasar dosyası oluşturmak gerekmektedir. Yapılacak hasar dosyası sigorta firması tarafından oluşturulur. Eureko sigorta yapılan hasar dosyasının takibi için sorgulama uygulaması da sunmaktadır. Peki, Eureko sigorta hasar dosya sorgulama hizmeti nasıl kullanılır?

Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eureko Sigorta tarafından yapılacak olan hasar dosyaları müşteriler tarafından 7/24 internet üzerinden kolayca sorgulanabilmektedir. Hasar dosyası yapabilmek için bazı evrakların edinilmesi zorunludur. Gerçekleşen kazada ortaya çıkacak olan hasar durumunda 5 iş gün içerisinde hazırlanacak olan dosyada istenmiş olan evraklar; imzalı kaza tespit tutanağı, hasar araç üzerinde meydana gelmiş ise ruhsat fotokopisi, kaza durumuna ait fotoğraflar gibi pek çok hususi belgedir. İlgili kaza için hasar dosyasının açılması için Eureko Sigorta şirketine iletilmesi gerekmektedir. Tüm evraklar tamamlandıktan hemen sonra hasar dosyası yapılmaktadır. Yapılan hasar dosyası sizin de kontrolünü ve takibini gerçekleştirebilmeniz için online internet adresine yüklenir. Bu internet adresinden dilediğiniz zaman hasar dosyanızı kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz. İki farklı Eureko Sigorta hasar dosya sorgulama türü yer almaktadır. Bunlardan ilki plaka numarası ile sorgulama işlemidir.

 

İlk olarak sizde bulunan hasar dosyanızın numarasını girmektir. Daha sonra aracınızın plaka numarası ve plaka ili de sırasıyla girilmesi gerekir. Son olarak ise dosyayı getir butonuna tıkladığınız zaman hemen karşınıza hasar dosyanız gelmektedir.

Diğer bir seçenek ise kaza poliçeniz ile beraber Eureko Sigorta hasar dosya sorgulama durumudur.

Sırasıyla dosya numarası, poliçe numarası girilmekte ve dosyayı getir butonuna basılır. Bu işlemin hemen sonrasında hasar dosyanıza ulaşılmakta, gerekli incelemeler ve kontroller kolayca yapılmaktadır. Bunun yanında Eureko Sigorta hasar dosya sorgulama hizmetlerini Eureko Sigorta firmasının 444 66 60 veya 0850 222 66 60 numaralı telefonlarını arayarak da anında yapabilirsiniz.

Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK