Ana sayfa Fiyat Listesi Ford Fiyat Listesi

Ford Fiyat Listesi

0
PAYLAŞ

1903 tarihinde ABD’de Henry Ford aracılığı ile kurulan Ford, ismini kurucusunun soyadından aldı. Dünya üstünde ilk otomobil üreticilerinden bir tanesi olarak bulunmaktadır. Otomobil sektöründe liderlerden bir tanesi olan Ford Motor Company’nin 246.000 çalışanının yanında 110 tane de fabrikası yer alıyor.

Ford Fiesta ST

Spor süspansiyonu, etkileyici olan tasarımı ve ST serilerine özel yer alan logosu ile sıra dışı bir araç olarak katılan Fiesta ST istediğiniz bütün özelliklere sahip olmaktadır. Otomobilin 182 PS motor gücü, 0’dan 100 km/s hızına yaklaşık olarak 6,9 saniyede ulaşmasının yanında 240 Nm torku ve 220 km’lik maksimum hız limitine sahip olması Fiesta ST’yi mükemmel performanslı bir otomobil yapmaktadır. Yeni Fiesta ST her konuda güç kontrolünü sağlamak adına tasarlanan ve üretilen olan bir modeldir. Yarış tipi şeklinde bulunan spor süspansiyonu, hem dinamik hem de konforlu olarak bir sürüş deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Alçaltılmış şasisi ile beraber ağırlık merkezini yola yaklaştıran yapısı, Ford Fiesta ST’nin viraj üzerinde hassas performansını sağlıyor. Elektronik tork, vektör kontrolü gibi farklı sistemlere sahip olabilmesi direksiyon hâkimiyetini bir adım daha ileriye taşıyabilmesine sebep neden olmaktadır. Araç üzerinde elektronik direksiyon destek sistemi sayesinde sürüş keyfini yaşamanız için donatıldı. Çevik, kompakt ile capcanlı olarak bulunan yeni Fiesta ST sürüş deneyimini ise direksiyonun hemen başında en özel durumda yaşayabiliyorsunuz. Dinamik şekilde tasarlanmış tork kontrol özelliği, sürüş koşulları ile beraber yol zeminine uyumlu olarak motor torkunu ön tekerlekler arasında da dengeliyor. Saniyenin 1/100 hızlarında işleyen sistem, dönemeçler hızlanıyorken daha fazla kavrama gücü ve son derece hassas olarak yol tutuşlarınızı sizlere sağlıyor. Elektrikli şekilde tasarlanmış direksiyon destek sistemi ile beraber dar aralıklar da bile park edebilme yönetimini sağlayarak daha kolay, daha hafif bulunan direksiyon ve otoyolda giderken de daha fazla kontrol sağlayabilen güçlü bir direksiyon sağlayacak durumda kendini otomatik olarak ayarlamaktadır. Devamlı olarak çalışarak yakıt ve enerji tüketmiş olan klasik direksiyonların aksine, EPAS sadece gerektiği durumlarda devreye girip daha çok yakıt tasarrufunu da sağlayabiliyor.

 

Ford Fiesta

Yeni akıllı bir telefonda yer aldığı gibi, Ford Fiesta modelinde de en son teknolojiyi en son modern stiliyle birleştiriyor. Her yeni uygulanmış olan her yeni teknolojide gününüzü her zaman çok daha verimli kullanmanıza yardımcı olabiliyor. Ford SYNC ile USB veya mp3/İpod’dan çalmak istenilen şarkıları seçebilir ya da telefonunuzdan bu listeyi hemen kolayca oynatabilirsiniz. Sistemde sadece sesinizi kullanarak arama yaptığınızda ya da gelen aramaları cevaplamanıza yardım edecek durumları da taşımaktadır. Gelen mesajlarınızı size cihaz okuyabilir ve bu sayede de hareket halindeyken bile sevdiklerinizle her zaman bağlantınızı kurabilirsiniz. Ödülü kazanan 1.0L EcoBoost motoru sayesinde 4,9 L/100 km’ye ulaşabilen tatmin edici performansını sunarak yakıt alabilmeniz için çok sık durma ihtiyacı da duymuyorsunuz. Zahmetsiz sürüş ya da manevra keyfi ile beraber yenilikçi teknolojiyi, her yolculuğunuzda çok daha rahat, güvenli ve zevki hale getirmenizi de sağlayabiliyor. Araçta bulunan elektrik destekli direksiyon destek sistemi sayesinde hareketleriniz çok düşük hızlarda olsa bile manevra kabiliyetini yükseltmek için daha hafifçe tasarlanmış bir direksiyon, otoyolda seyahat ediyorken daha fazla kontrol adına güçlü bir direksiyon sağlayacaktır. Devamlı olarak çalışıp, yakıt ve enerji tüketmiş olan klasik hidrolikte, direksiyonların aksi durumunda FordEpas, sadece gerekli bulduğu dönemlerde devreye girmektedir. Bu sayede sürüş esnasında çok daha fazla yakıt tasarrufu da sağlamaktadır. Opsiyonel durumda son teknoloji ürünü olarak bulunan Sony radyo ve CD sistemiyle sekiz tane Premium kalitede bulunan hoparlöre sahiptir. Siz de aracınızı kullanırken hem arzu ettiğiniz müzikleri çalar hem de şarkılara ait olan bilgi durumlarını ekrandan okuyabilirsiniz. Bunun yanında sisteme dair haber başlıkları da yine kendi ekranı üzerinde yansıtılmaktadır. Otoyolda seyir durumundayken, direksiyondaki hız kontrol anahtarları ile beraber aracınızın hızını rahatlıkla belirleyebilmeniz mümkün hale geliyor. Sistem sizi belirlediğiniz hızı korumaktadır. Böylece ayağınızı gaz pedalında tutmanıza da gerek kalmıyor. Hızınızı azaltmak veya yükseltmek için de aynı kumandaları kullanarak bunu anında yönetebilirsiniz.

Ford C-Max & Grand C-Max

Aile hayatı içerisinde eksik olmayan telaş ve koşturmaya bir çözüm üretmiş olan Ford – Max her yolculuğu konforlu duruma getirebilmek adına tasarlanan bir modeldir. Beş koltuğu bulunan C-Max veya yedi koltuklu GGrand C-Max modelleri arasından hangisini istiyorsanız, fonksiyonellik, esneklik ve konfor konusunda yeni bir deneyime siz de tanık olabilirsiniz. Yüksek performansı, üstün yol tutuşu ile beraber yeni teknolojileri de eklendiği zaman, aranılan tüm özelliklere sahip mükemmel otomobile ulaştığınızı kolayca anlayabilirsiniz.

5 koltuklu C-MAX

Sportif, 5 koltuk kapasitesine sahip olan Ford C-Max’te sunulan akıllı bagaj kapağı ile beraber ayağınızın bir hareketiyle açılır ve kapanır özelliği bulunmaktadır. Bu sayede de hayatınızı çok kolaylaştıracak bir özelliktedir.

5 veya 7 koltuklu Grand C-Max

Konforunuz ve fonksiyonellik konusunda ödün vermek istememeniz durumunda Ford yeni Grand C-Max esnek koltuk kaplama ve koridor geçişi sistemi sayesinde hayatınızı kolaylaştıracak özelliklere sahip oluyor. Bütün özellikleri sayesinde hayatınızı kolaylaştırmak adına tasarlanan ve pek çok akıllı teknolojiye sahip araçlar sizleri bekliyor. Otomatik Park sistemiyle de dar yerlerde sizin yerinize aracınızı dikey veya paralel olarak park edebilirsiniz.

Ford B-Max

Güvenliğinden hiçbir şekilde ödün vermeden B sütununu arka ve ön kapıların içinde bütünleştirmiş olan EuroNCAP’ten 5 yıldızlı gövde tasarımına sahip olarak sunulan mini MPV segmentinde B-MAX modeli, araç kullanımı sırasında esnekliği ve rahatlığa farklı boyutları da kazandırıyor. Eşsiz tasarımıyla sağlanmış olan 1,5 metre kapı açıklığıyla birlikte segmentte ilk kez sunulmuş olan teknolojik özelliklerini B-Max, üst sınıfa çıkarak yolculukların keyifli şekilde geçmesine yardımcı oluyor. Ford B-Max segmentte bulunduğu 2011 tarihinde EuroCap ödülünü kazandı ve ‘Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi’ni sunulan ilk araç olma özelliğine sahiptir. B-Max modelinin öne çıkan bir diğer özelliği ise yer alan sistemlere göre daha basitleştirilmiş olan sesli komutları ile müzik sistemi ve telefonunuzu kumanda edebilmenizi sağlayabilen ve telefonunuza gelen mesajları sizlere sesli şekilde okuyarak araç içi etkileşimi arttırmayı hedeflemiş olan Ford, yeni bir kullanıcı ana birimi olarak bulunan SYNC’dir. 2014 tarihinin Nisan ayından itibaren sunulan Applink özelliği ile SYNC, akıllı telefon sistemlerine uyumlu uygulamalarınıza sesli komutlar ile beraber bağlantı kurmanızı sağlamaktadır.

Ford GT

3.5 litre kapasiteli gerçek inovasyona sahip olan ödüllü EcoBoost motor teknolojisi içerisinde verimli aerodinamik dış tasarımlarına kadar üstün Ford mühendisliğiyle beraber Ford GT inovasyon tutkusunu sizlere gösteriyor.  Ford GT modelinin temel bileşeni ise inovasyondur. Optimum hale getirilmiş olan aerodinamik yapısından yan hava sütun kısmına ve oldukça kuvvetli 3,5 lt EcoBoost V6 motor hacmine kadar, her yönüyle birlikte Ford GT üstün performans sağlamak adına tasarlanmıştır.

Ford Fiyat Listesi İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK