Ana sayfa Banka Sorgulamaları Garanti Bankası Hesap Sorgulama

Garanti Bankası Hesap Sorgulama

0
PAYLAŞ

Hesabınızı sorgulayabilmeniz için hem online hem de bireysel olarak birçok kolay işlem bulunmaktadır. Kısa zaman içinde hesabınıza ait olan birçok bilgiyi ve ayrıntıyı da öğrenmeniz mümkündür. Hesap numarasının ne olduğunu, ne işe yaradığını ve bu numara ile nerelerde neler yapabileceğinizi öğrenmek için hesabınızın durumlarını gözden geçirebilirsiniz.

Hesap Numarası Nedir, Ne İşe Yarar?

Bankalar aracılığı ile birçok işlem yapabilmek ve transferlerde kullanmak üzere hızlı işlem becerisi kazanabilmek için kendinizi tanıtabileceğiniz en uygun işlem hesap numarası olmaktadır. Hesap numarası her işlem için sizin banka tarafından tanınmanıza yardımcı olacak bir gereçtir. Hesap numarasının bilinmemesi durumunda telefon şubelerinden ya da online destek hatlarından işlem yapabilmeniz mümkün olmayacaktır. Herkesin kimlik numarası vatandaşlığını temsil ettiği gibi bu hesap numaraları da bankalarda bulunan kimliğini göstermektedir.

 

Hesabınızın içinde ne kadar para olduğunu görebilmek ve buna ek olarak yurt içinde ya da yurt dışında ne kadar harcama yaptığınızı anlamak için işlemlere ulaşmanızdaki anahtar hesap numaranız olacaktır.

Birçok kişinin birçok bankadan hesap açtırdığını düşündüğümüz zaman hesap numaralarının bankaları da birbirinden ayıran bir özellik olduğunu anlayabiliriz. Buna rağmen insanların büyük bir çoğunluğu hesap numaralarını ya unutmaktadır ya da bir yere not etmekten uzak durmaktadır.

Banka müşterilerinin sahip olduğu banka hesap numaraları ayrı ayrı ve birbirinden bağımsız olan rakamlar dizini olarak ayarlanmaktadır. Her türlü işlemin onaylanabilmesi için bu hesap numarasına ihtiyacınız olacaktır.

Başka kişilerin hesabına para aktarabilmek ve buna ek olarak kendi kartlarınız arasında da transferler gerçekleştirebilmeniz için bu hesap numaralarına ihtiyacınız olacaktır.

İnternet üzerinde işlemleri yürütmek ve kendinizi tanımlayabilmeniz için online işlemler menüsünden destek almanız gerekmektedir. Bunların her birinin yapılabilmesi için hesap numaranıza erişmeniz ve onu kullanmanız gereklidir.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama Nasıl Yapılır?

Hesap numarasını bilmeyenler Garanti Bankası ile irtibat kurmalı ve hesap sorgulama alanı ile kendisine ait olan hesap numarasını öğrenmelidir. Bunun için birkaç yöntem bulunmaktadır ve kısa sürede işlemi onaylayabilmektesiniz. Hesap numaranızı öğrendikten sonra da kaydetmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama İşlemi İnternetten Nasıl Yapılıyor?

İnternet bankacılığını kullanarak hesaplarınız ile ilgili işlemler yapabilmeniz hem çok kolay hem de çok kısa olmaktadır. Bunun için ilk önce Garanti Bankası’nın resmi sitesine girmeli, buradan da gerekli alanları doldurmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası hesap numarası sorgulama işlemi için buraya tıklayınız!

Paylaşmış olduğumuz link üzerine tıklayarak karşınıza gelecek ekranda sizden istenen bilgileri doldurmalı ve hesap numaranızın size gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Hesap numaranızı kullanmadan kart numarası ya da kimlik numarası ile online olarak işlemler yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Ayrıca kimlik numarası ya da kart numarası ile hesaplarınızın kontrolünü de sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama İşlemi Telefondan Nasıl yapılıyor?

İnternet üzerinden sorgulama işlemi yapmayanlar ve bunun yanında internet üzerinden bu erişimi sağlayamayanlar için bir diğer seçenek telefondur. 444 0 333 numarası aracılığı ile telefondan da istediğiniz bilgiyi edinmek için görevliler ile görüşebilirsiniz. Hemen karşınıza gelecek olan sesli yanıt sistemi ile hesaplarınız hakkında gerekli olan sorgulamayı yapmanız mümkün olacaktır.

İlk olarak sesli yanıt sistemi onlardan ne talep ettiğinizi öğrenmek için birkaç cümle ile kendinizi ifade etmenizi ve sıkıntıyı tarif etmenizi isteyecektir. Siz ”Garanti Bankası Hesap Numaramı öğrenmek istiyorum” dediğiniz zaman müşteri hizmetlerine ön bilgi gitmekte ve daha kısa sürede işlemleriniz onay bulmaktadır. Sizi bir menüye aktaracaklar ve buradaki menüden de birkaç doğrulama sorusu soracaklardır.

Doğum tarihinizin ayrıntılı olarak sunulması gerekmektedir. Bunun yanında annenizin kızlık soyadı da sorular içinde sayılmaktadır. Gerekli olan bilgiler banka tarafından alınıp teyit edildikten sonra size hesap numaranız tanımlanacaktır ve yavaş yavaş söylenecektir. Siz de bu aşamada kaydetmelisiniz.

Garanti Bankası Hesap Sorgulama İşlemi Şubeden Nasıl Yapılıyor?

Telefon ve internet aracılığı ile hesaplarınız hakkında detay almak sizlere zor geldi ise eski usul yöntemler ile şubeye giderek de istediğiniz konuda danışma hizmeti alabilir ve müşteri olarak sizlere sunulan ayrıcalıkların ne olduğunu da öğrenebilirsiniz. Bunun için size en yakın olan şubeye gitmeniz yeterli olacaktır. Yani şubenin herhangi bir önemi yoktur. Çünkü sistem üzerinden istenen bilgiye anlık olarak ulaşılabilmektedir. Vezneye giderek kendiniz için gerekli olan ihtiyaçlarınızı tanıtabilirsiniz.

Bireysel olarak ilgilenen müşteri hizmetleri her zaman yanınızda bir destek olarak bulunmaktadır. bankaya gittiğiniz zaman da hemen bir sıra numarası alıp tüm ihtiyaçlarınızı onlara iletebilirsiniz. Artık bankalardan numara almak da bir kart okutma kadar kısa sürede gerçekleşebilen kolay bir işlem olmaktadır.

Hesap Numarası mı İBAN Numarası mı?

Genelde karıştırılan hususlardan biri de IBAN numaraları ile hesap numaralarıdır. Aslında IBAN numarası hesap numarasını da içinde barındıran ve farklı bilgilerin de içinde kodlanması ile oluşan bir bütündür. Bankacılık işlemlerindeki para transferleri, para yatırma ve çekme işlemleri ya da kişinin o bankada hesabının bulunduğunu kanıtlayabilmesi bu IBAN numaraları sayesinde mümkün olmaktadır. Doğru ve güvenilir işlem yapabilmenin en basit yöntemlerinden biri bu IBAN numarasını bilmektir. İçinde şube ve il kodu da dahil hesap numaranız da bulunmaktadır.

Yanlış numaralar ile yanlış işlem yapılma olasılığı daha da yüksek olmaktadır. Paranızın yanlış hesaplara gitmemesi için bu numara kombinasyonlarını çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Her yapılan yanlış işlem hataların giderilmesini geciktiren bir unsurdur.

BİR CEVAP BIRAK