Ana sayfa HGS - OGS Sorgulamaları Garanti OGS

Garanti OGS

0
PAYLAŞ

Köprü ve otoyollarda araçların hızlı geçiş gerçekleştirmelerine yardımcı olan sistemlerden bir tanesi de Otomatik Geçiş Sistemi – OGS’DİR. Köpür ve otoyollarda bir süre uygulanıp yeterli gelmeyince değiştirilen KGS yerine kullanılmaya başlanmıştır. Hızlı geçiş sağlayan bir diğer sistem de HGS’DİR. OGS geçişlerinde ödeme cihaza bakiye yüklemesi ile yapılmakta, nakit para kullanılmamaktadır. Böylece nakit para ile yapılan ödemelerde yaşanan trafik yoğunluğu, zaman kaybı bu sistemlerde yaşanmadan seri bir geçiş gerçekleştirilmektedir. OGS cihaz ve kartları PTT şubelerinden, karayolları ile anlaşması bulunan bankalardan alınabilmektedir. Anlaşmalı bankalardan bir tanesi de Garanti Bankası’dır. Garanti OGS müşterilerine işlemlerinde sağladığı fırsat ve imkanlarla sıklıkla tercih edilmektedir.

Garanti OGS Nasıl Alınır?

Garanti OGS fırsatlarından yararlanmak için öncelikle aktif bir Garanti Bankası hesabınızın bulunması gerekmektedir. Ardından online Garanti OGS başvurusu gerçekleştirilebilir.

 

Garanti OGS başvurusunu online gerçekleştirmek için önce internet bankacılığı ile Garanti Bankası hesabına giriş yapmalısınız. Açılan ekranda Başvurular kısmından OGS / HGS seçeneğini seçmelisiniz. Açılan ekranda HGS ve OGS başvurusu için gerekli kısımlar yer almaktadır.

Garanti OGS için OGS’Yİ seçerek işleme devam etmelisiniz. OGS alt kısımda başvur butonuna tıklayarak başvuru sayfasına gidebilirsiniz.

Ekranda size OGS başvurusu için gerekli bazı bilgiler sorulmaktadır. Öncelikle başvuru yaptığınız OGS tipini seçerek, aracınızın sınıfını seçmeniz istenmektedir. Aracınızın plaka bilgisini girdikten sonra, ödeme yapacağınız hesabı seçmelisiniz. Son işlem olarak ise yükleme tutarları, alt limit tutarları bilgilerinizi isteğinize göre düzenlemelisiniz.

Otomatik ödeme talimatı tutarını da belirlemeniz gerekmektedir. İlk yükleme tutarınızdan 10 TL ürün tutarı olarak kesilmektedir. Bu nedenle yükleme tutarı ve alt limiti tutarlarını belirlerken dikkatli olmalısınız.

Ekranda yer alan “devam” kısmına tıkladığınızda ödeme bilgi ekranı açılmaktadır. Bu kısımda da işlem yapmadan “devam” butonuna basarak işleme devam etmelisiniz. Açılan sayfada başvurunuzu onaylayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. 2 – 3 gün içerisinde OGS cihazınız beyan ettiğiniz adrese teslim edilecektir. OGS cihazını teslim alırken 60 TL cihaz ücreti talep edilmektedir.

Bulunan vadesiz hesabınızdan veya kredi kartınızdan OGS otomatik ödeme talimatınızı verebilirsiniz. Böylece OGS bakiyesi belirlediğiniz alt limitin altına düştüğünde otomatik ödeme gerçekleşmektedir. Sizde seyahat ederken OGS bakiye sorunu yaşamadan rahatlıkla geçişleri gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti OGS İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK