Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları GASKİ Borç Sorgulama

GASKİ Borç Sorgulama

0
PAYLAŞ

Günümüzde birçok işlem internet üzerinden yapılabilmektedir. Bunun en önemli nedeni de teknolojinin gelişerek internetin çok geniş alanlara yayılmasıdır. İnsanlar zaman ve mekan sınırı olmadan her türlü işlerini internetten hallederek büyük avantaj sağlamaktadır.

Son zamanlarda kurum ve kuruluşlarda internetten hizmet vermeye başlayarak kurumsal işlemlere yeni bir boyut getirdi. Artık vatandaşlar kurumlara giderek yaptıkları işlemlerini kolay bir şekilde internetten de yapabilme şansına sahip oldular. Böylece zaman kaybetmeden, pratik bir biçimde internet sayesinde işlemlerini halledebilir bir hale geldiler.

Kurumlar ve firmalar dışında belediyeler ve belediyelerin yetkilendirdiği kuruluşlar da internet ortamına geçmişlerdir. İnternet üzerinden vatandaşlara faturalarıyla ilgili işlemler yapabilecekleri sistemler hazırlamışlardır. Önceden yetkili kuruluşlara giderek saatler kaybeden vatandaşlar, günümüzde internet sayesinde çok kısa bir zaman içerisinde tüm fatura ve borç işlemlerini bilgisayar başında halledebilmektedirler. Hatta kimi zaman akıllı cep telefonları kullanılarak bile borç sorgulama işlemi yapılmaktadır.

 

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi, Gaziantep ilinde yaşayan vatandaşların borç sorgulamalarını kolaylaştırmak için bir sistem kullanmaktadır. GASKİ Borç Sorgulama sistemi sayesinde borç sorgulamaları çok pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir. GASKİ, Gaziantep ilinde yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için bu sistemi kurmuştur ve onlara en iyi hizmeti vermek için sürekli çalışmalarına devam etmektedir.

GASKİ Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gaziantep’te yaşayan vatandaşlar borç sorgulamalarını yapmak için GASKİ resmi internet sitesini ziyaret etmeleri gerekmektedir. GASKİ’nin resmi internet sitesine girmek için yazının sonunda bulunan linke tıklamak gerekmektedir. Açılan sitede sağ üstte bulunan online ödeme seçeneği seçilmelidir. Buradan Garanti Bankası seçeneği ya da diğer bankalar seçeneği bulunmaktadır.

Banka seçiminden sonra açılacak sayfada abone numarası ve sayaç numarası bilgileri istenmektedir. Bu bilgiler girildikten sonra gönder butonuna tıklanmalıdır.

Açılan sayfadan ilk olarak borç sorgulama işlemi yapılabilir. Sonrasında ise ödeme işlemi gerçekleştirilebilir. GASKİ’nin Gaziantep ilinde yaşayan vatandaşlara sunmuş olduğu bu sorgulama ve borç ödeme sistemi ile vatandaşlara kolaylık sağlayarak, zamanlarını istedikleri gibi kullanmalarına yardımcı olmaktadır. Vatandaşlar da bu yazıda belirtilen yönergeler doğrultusunda borç sorgulama ve ödeme işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir.

GASKİ Borç Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK