Ana sayfa Su Faturası Sorgulamaları GASKİ Fatura Sorgulama

GASKİ Fatura Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternetin geniş alanlara yayılması birçok işlemin online olarak yapılmasına olanak sağladı. Günümüzde her türlü iş internet üzerinden kolaylıkla gerçekleşmeye başladı. Bu sayede insanlar işlerini çok daha kolay ve hızlı hallederek zaman kazanma şansı buldu.

İnternet üzerinden yapılabilecek işlemlerin neredeyse sınırı yoktur. Alışveriş, fatura ödeme, kredi çekme gibi hem bireysel hem de kurumsal işlemler internetten hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Günümüzdeki bu imkanlar geçmişte yoktu. Örneğin fatura işlemleri için mutlaka ilgili kurumlara gitmek gerekiyordu. Bu kurumlarda da sıra olduğu zaman vatandaşlar zamanlarının büyük kısmını kaybediyordu.

Bilindiği üzere su dağıtımı ve faturalandırılması belediyelerin ya da belediyelere bağlı kurumların görevidir. Bu kurumlar da son zamanlarda internet kullanmaya başlamıştır. Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi yani GASKİ, Gaziantep’in su dağıtımıyla ilgilenen kurumdur. GASKİ internet kullanan kurumlardan biridir ve internet sitesi üzerinden online fatura sorgulama işlemlerinin yapılmasına olanak sağlamaktadır. Gaziantep ilinde yaşayan vatandaşlar GASKİ fatura sorgulama sistemini kullanarak faturalarını sorgulayabilmektedir. Bunun için aşağıda verilen adımlar takip edilmelidir.

 

GASKİ Fatura Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

GASKİ kendi resmi internet sitesi üzerinden fatura sorgulama uygulamasını sunmaktadır. Bu siteye gitmek için yazının sonunda bulunan linke tıklanabilir. Açılan sayfada öncelikle ödeme türü seçilmelidir. Ödeme türü seçilmeden borç sorgulanamamaktadır. Ödeme türü için de iki seçenek vardır. Bir tanesi Garanti Bankası ile ödeme seçeneği diğeri de diğer bankalar ile ödeme seçeneğidir.

İlk olarak bu bilgilerden hangisi kişiye uygunsa o seçilmelidir. Daha sonra açılan sayfa üzerinden fatura sorgulama ekranı açılmaktadır. Abone no ve sayaç no bilgisi istenmektedir. Bu bilgiler sırasıyla doğru bir şekilde girilerek gönder butonuna tıklanmalıdır.

Böylece fatura sorgulamalarının yapıldığı sisteme giriş yapılmış olacaktır.

GASKİ Fatura Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK