Ana sayfa Ceza Sorgulamaları Gelir İdaresi Başkanlığı Trafik Cezası Sorgulama

Gelir İdaresi Başkanlığı Trafik Cezası Sorgulama

0
PAYLAŞ

İnternetin ortaya çıkışından beri artık pek çok işimiz online olarak kolay ve hızlı bir şekilde buradan yapılmaya başladır. İnternet sadece eğlence amaçlı ve sosyal paylaşım amaçlı değil ayrıca pek çok bilgilerin alındığı, faturaların kolayca ödendiği ve ceza borçları gibi önemli sorgulamaların yapıldığı bir yerdir. Buradan başka hiçbir yere gitmeden kolayca istediğimiz işlemeleri kolayca ve yorulmadan yapabiliriz. Böylece hem zamandan tasarruf sağlamış oluruz hem de sıkıntı çekmeden işlerimizi halletmiş oluruz.

Özellikle ceza borçları için sorgulama yapmak çok önemlidir. Tebligat adrese ulaşacak mı diye düşünmeden geçmişten bugüne tüm ceza borçlarımızı online sorgulama işlemleri sayesinde çok kolay ve hızlı bir şekilde artık öğrenebilmekteyiz. Böylece ceza borcumuz varsa faiz işlemeden vaktinde ödemek için de zaman kazanmış oluruz. Sorgulama işlemleriyle mevcut cezamız hakkında ayrıntılı bilgilere erişmemiz mümkün olmaktadır. Bu yolla ne kadar ceza kesilmiş, ne zaman kesilmiş, son ödeme günü ne zaman gibi pek çok önemli bilgiye erişmemiz mümkündür. Özellikle ikinci el oto alımında bulunan kişilerin devralacakları aracın daha önceden borcu var mı bu konuda da detaylı bilgileri bu yolla edinebilirler. Borç sorgulama işlemleri online olarak en çok Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılmaktadır. Bunun dışında Emniyet Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi ve E- Devlet Siteminden de online olarak sorgulama işlemleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler edinilebilir. Dediğimiz gibi Gelir İdaresi Başkanlığı resmi internet sitesi trafik borç sorgulama işlemlerinin en çok yapıldığı yerdir. Çünkü burada diğerlerinden farklı olarak sadece sorgulama işlemi yapılmaz aynı zamanda kredi kartı ile borcunuzu ödeme kolaylığı da olmaktadır. Bunun için anlaşmalı bankaların olması yeterlidir. Gelir İdaresi Başkanlığı trafik cezası sorgulama işlemeleri bu site üzerinden nasıl yapılır anlatmaya çalışalım.

Gelir İdaresi Başkanlığı Trafik Cezası Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

 

Bu siteden giriş yapmak için aşağıda sizin için vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekecektir. Buradan ‘’ Motorlu Taşıtla Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme’’ seçeneğini seçmelisiniz.

Seçtikten sonra karşınıza çıkan sayfada aracın plakası, özel plakaysa evet demelisiniz. Ardından kimlik bilgilerinizi ve son olarak aracın tescil tarihini girdikten sonra tamam butonuna basmalısınız. Tamam butonuna bastıktan sonra trafik borcunuz ile ilgili ayrıntılı bilgileri göreceksiniz. Borcunuzun miktarını öğrendikten sonra kredi kartınız ile ödeme işlemlerine geçebilirsiniz.

Gelir İdaresi Başkanlığı Sitesinden Trafik Ceza Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK