Ana sayfa GSS-Genel Sağlık Sigortasi Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Sorgulama

Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Sorgulama

0
PAYLAŞ

Genel Sağlık Sigortası adı altında sağlık hizmetlerinin tümünden yararlanabilmek için ödenmesi gereken prim borçlarının sorgulanma hizmeti internet üzerinden online olarak yapılabilmektedir. GSS yani Genel Sağlık Sigortası gelir testi yaptırdıktan sonra eğer gelir testi asgari ücretin üçte biri miktarından yüksek ise o zaman Genel Sağlık Sigortası bünyesine ödeme yapılması gerekmektedir. Genel Sağlık Sigortası prim borç sorgulama işlemleri eğer bir Genel Sağlık Sigortası bağlantınız varsa bir an önce yaptırmak avantajlıdır. Çünkü borçlar biriktiği zaman gecikme faizleri canınızı sıkabilir. Katlanarak büyüyen ödenmemiş borçlar yüzünden daha sonradan sıkıntı çekmek istemiyorsanız Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemini yapınız. İnternet üzerinden güvenli bir şekilde yapılabilen Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemleri için yazımızın devam kısmını okumanızı tavsiye ederiz.

Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemlerinin hepsi SGK’ya ait web sitesi üzerinden “web tahsilat” sistemine girerek yapılabilmektedir. Bu işlemi oluşturmak için yapmanız gereken ilk işlem yazımızın son kısmında bulunan bağlantı linkine tıklamak olacaktır. Açılan sayfa üzerinden “sorgulama türü” sekmesine tıklayarak “diğer ödemeler” seçeneğini seçmelisiniz.

 

Bu işlemin ardından “sorgu tipi” seçeneğini seçerek “GSS prim” seçeneğini seçmeniz gerekmektedir.

Bu seçimleri doğru bir şekilde yaptıktan sonra T.C kimlik numaranızı eksiksiz ve tam olarak sisteme giriniz.

Güvenlik kodunu da istenilen yere eksiksiz bir şekilde giriniz.

Bilgilerinizin doğru olduğundan emin oldukta sonra “borç sorgula” butonunu tıklayarak işleminizi tamamlayınız.

Bu adımları gerçekleştirmenizden sonra GSS prim borcu sorgulama işleminizi kolay adımlarla gerçekleştirmiş olursunuz.

Genel Sağlık Sigortası Prim Borcu Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Üzerinden GSS Prim Borcu Sorgulama İşlemi Nasıl gerçekleştirilir?

E-Devlet sisteminin üzerinden gerçekleştirmek istediğiniz Genel Sağlık Sigortası borç sorgulama işlemlerinizi E-Devlet şifresi sahibi olarak yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında bu şifreyi alabilirsiniz. Şifreyi temin ettikten sonra Genel Sağlık Sigortası işlemini gerçekleştirmek için yazımızın devam kısmında verdiğimiz bağlantı linkine bir kez tıklayınız. Daha sonra açılan sayfa üzerinden “kimliğimi şimdi doğrula” butonuna tıklayarak işleminizi bitirebilirsiniz.

Daha sonra da T.C kimlik numaranız ile E-Devlet şifrenizi sisteme girmelisiniz.

Son işlem olarak “sisteme giriş yap” butonunu tıklayarak Genel Sağlık Sigortası prim borcu sorgulama işleminizi güvenli bir şekilde tamamlayarak prim borcu bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Genel Sağlık Sigortası  Prim Borcu Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BİR CEVAP BIRAK